Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Moda, moda.....dar accesoriile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca aceasta tema isi are un loc binemeritat pe acest forum .

In ziua de azi accesoriile au invadat magazinele. Se poarta tot ce e mai colorat, mai 'artificial', bineinteles daca vestimentatia si evenimentul la care participi i-ti permit.

 

Eu purtam aur, cand eram mai mica, ca asa era moda atunci. :mda: Acum am renuntat la el in favoarea.........plasticelor, metalelor si alte materiale. Asta da alegere!

Important e ca mie imi plac, le asortez mereu la tinute, si cand le-o trece vremea le voi pune "la naftalina". :no:

 

;) :fool: :cry: :o:

post-44425-1152628171_thumb.jpg

post-44425-1152628245_thumb.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce bijuterii credeti ca sunt la moda acum?

Am vazut ca se poarta foarte tare margelutele lungi, lungi, pana aproape de buric. cum vi se par?

 

 

Cred ca merge bine cu orice !!! Ca in anii 1930 :flowers: :flowers: mie-mi plac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este important atunci cand porti bijuterii, sa tii cont de cateva reguli de baza (le-as numi eu):

- in primul rand, bijuteriile trebuie asortate cu imbracamintea si machiajul. Pietrele pretioase, care sunt din nou in mare voga, este bine sa se potriveasca cu restul tinutei. De asemenea, aurul galben se potriveste mai bine unui machiaj in culori calde, in timp ce aurul alb unui machiaj in culori reci;

- nu trebuie combinate, pe aceeasi mana, de exemplu, inelele din aur galben cu cele din aur alb. Exceptie fac piesele de bijuterie care combina aurul galben cu cel alb;

- fiecare bijuterie trebuie pusa in valoare, de aceea este mai indicat sa nu porti mai multe inele pe aceeasi mana, sau mai multe lanturi cu pandantiv;

- pentru tinutele de seara sunt recomandate bijuteriile mai mari, mai stralucitoare, cu mai multe pietre pretioase.

Seturile de bijuterii (inel, pandantiv si cercei) sunt din nou la moda, ele se potrivesc atat pentru o tinuta de birou cat si pentru o tinuta de seara.

Perlele de asemenea sunt iar la moda, mai ales cele colorate - crem, roz, cenusii sau negre. Se poarta bijuteriile cu pietre pretioase sau perle care combina aurul alb cu aurul galben.

In ceea ce priveste vereghetele la moda, sezonul asta inca sunt in top combinatiile cu aur galben si alb, dar si cele personalizate cu unul sau mai multe diamante mici, atat pentru femei cat si pentru barbati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ah.... am gasit Raiul de pe pamant in acest topic... adoooor bijuteriile...de orice forma marime culoare...(ma rog..sa fie totusi de bun gust...nu accept orice gablont... :doh: ) le ador pe cele cu un aer antic...... deci.... stiu ca nu e topic-ul meu...dar daca aveti intrebari.. in legatura cu asortatul bijuteriilor & co... just ask me :P :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow!

Asa se poarta, e adevarat, cat mai mari si cu cristale sau pietre semipretioase, montate in alpaca sau argint. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×