Sari la conținut
Forum Roportal
Mario81

Incarcator universal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare ! Am si eu o problema ! Am incarcator Uniross universal 120 si pe el scrie ca incarca acumulatori R6 de 2000 mA........Problema e ca mi-am luat acumulatori Energizer de 2500. Merg incarcati astia de 2500? Tre' sa-i tin mai mult la incarcat? Are ceva daca ii incarc cu acest incarcator?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am alta problema! In mod normal, un incarcator vine cu un fel de instructiuni de utilizare, in care gasesti raspunsul la intrebarile tale legate de acumulatori. (atat despre capacitatea incarcatorului cat si despre durata)

 

Pe langa asta, avand incarcatorul in fata puteai sa cauti pe google informatiile dorite, dar bag de seama ca e mult mai simplu sa intrebi pe un forum.

 

Pe langa asta, vezi ca ti-ai dat singur raspunsul la intrebare. Incarcatorul poate incarca maxim 2000 mA...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am alta problema! In mod normal, un incarcator vine cu un fel de instructiuni de utilizare, in care gasesti raspunsul la intrebarile tale legate de acumulatori. (atat despre capacitatea incarcatorului cat si despre durata)

 

Pe langa asta, avand incarcatorul in fata puteai sa cauti pe google informatiile dorite, dar bag de seama ca e mult mai simplu sa intrebi pe un forum.

 

Pe langa asta, vezi ca ti-ai dat singur raspunsul la intrebare. Incarcatorul poate incarca maxim 2000 mA...

 

Problema e ca e luat de tatal meu si nu mai gasesc intructiunile. Dar vad ca ai probleme.Ai chef numai de catrinca tu. Daca e forum de ce sa nu scriu?.Tu nu te mai obosi sa scrii aiurea si in sila. Nu ti-am adresat tie personal intrebarea.Care vrea sa imi dea un rasp. cum trebuie bine.....care nu, nu mai luati pe toti peste picior . Nu aveam nevoie de replici de astea de nimic si fara rost din partea ta. :)

 

Cat despre incarcator ca incarca maxim acumulatori pana in 2000 mA , cineva de la un magazin specializat mi-a zis ca merg si cei de 2500 numai ca trebuie tinuti mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acumulatorii r6 pot fi pusi la incarcat numai daca sunt completi descarcati?

sau ii pot pune si daca sunt pe jumatate descarcati?

Editat de gotik_angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mario, da se pot incarca si cei de 2500 dar timpul de incarcare va fi mai lung cu aproximativ 20%

 

 

gotik_angel se pot incarca si acumulatorii descarcati doar pe jumatate, dar ii distrugi. Descarca-i de tot inainte de fiecare incarcare!

Editat de nambapleaca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc.daca pun la incarcat 4 acumulatori fiecare cu capacitate diferita exista vreo problema? si daca pun in aparatuldigital 2 acumulatori de valoare diferita exista problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am alta problema! In mod normal, un incarcator vine cu un fel de instructiuni de utilizare, in care gasesti raspunsul la intrebarile tale legate de acumulatori. (atat despre capacitatea incarcatorului cat si despre durata)Pe langa asta, avand incarcatorul in fata puteai sa cauti pe google informatiile dorite, dar bag de seama ca e mult mai simplu sa intrebi pe un forum.Pe langa asta, vezi ca ti-ai dat singur raspunsul la intrebare. Incarcatorul poate incarca maxim 2000 mA...
gresitlimita de 2000mA e data de capacitatea acumulatorului de a inmagazina energiapoate incarca si de 2500 mA si mai mult, doar durata va creste
acumulatorii r6 pot fi pusi la incarcat numai daca sunt completi descarcati? sau ii pot pune si daca sunt pe jumatate descarcati?
ii poti pune , dar e indicat ca ciclul de incarcare-descarcare sa fie complet(pentru viata acumulatorilor)
multumesc.daca pun la incarcat 4 acumulatori fiecare cu capacitate diferita exista vreo problema? si daca pun in aparatuldigital 2 acumulatori de valoare diferita exista problema?
nu..dar exista posibilitatea ca cei de valoare mare sa nu mai fie...full

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×