Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut

 

as dori sa stiu cat de grava este dependenta de stilnox ; daca exista substituenti mai putin periculosi .

mi-a fost prescris pt. atacuri de panica/anxietate. Sufar de pe urma dependentei - vad pete intunecate , probleme de echilibru la mers , vertij , sensibilitate la lumina , la zgomote puternice ; cat timp persista efectele dependentei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut

 

as dori sa stiu cat de grava este dependenta de stilnox ; daca exista substituenti mai putin periculosi .

mi-a fost prescris pt. atacuri de panica/anxietate. Sufar de pe urma dependentei - vad pete intunecate , probleme de echilibru la mers , vertij , sensibilitate la lumina , la zgomote puternice ; cat timp persista efectele dependentei ?

 

 

Stilnox-ul e pentru dereglari de somn, care pot sa apara, este adevarat pe fondul unei stari emotionale proaste.

Cu toate astea, este putin probabil ca sa ai aceste simptome din cauza stilnox-ului (doar daca ai luat stilnox seara, si nu ai dormit destul, poti sa te simti cam buimac/a juma' de zi).

Pentru astfel de tulburari, se prescriu de regula si niste antidepresive, mai slabe sau mai puternice, dupa caz. Astea dau astfel de efecte adverse, nasoale. Daca ti-a dat asa ceva medicul, poate de acolo e!

Totusi, nu trebuie sa crezi tot ce scrie in prospectul medicamentului, si apoi sa te astepti sa observi la tine efectele adverse care sunt scrise in prospect.

Alt medicament? Doctorul stie mai bine. Intreaba-l!

Numai bine!

 

SI se renunta treptat la el. Cam in 2 saptamani, treptat, iti revii. Asta daca ai luat mult timp continuu, dc nu, e mai usor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu prospectul Stilnox-ului si pot spune ca am terminat deja o cutie de stilnox in cursul a doua luni (deci 9 pastile luate in cursul a doua luni).Mai una pe care o pastrez pt nopti "bune".

 

As dori sa stiu daca pot lua in continuare medicamentul zilnic sua oricum, mult mai des, de cateva ori pe spatamana, fara a avea reactii advrese.In prospect scrie ca nu creeaza dependenta.Imi poate spune cineva daca intr-adevar NU creeaza dependenta?

 

 

Si inca ceva: pot cumpara Stilnox fara reteta de la medicul de familie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×