Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca este cineva care este stapin pe lucrul in Illustrator CS, m-ar interesa un schimb de opinii pe aceasta tema, un ajutor important in a-l stapini rapid, cu toate secretele lui. Astept colaboratori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sustin si eu cererea ta, pentru ca de cateva zile am luat de pe net Total Training for Adobe Illustrator CS2 si inca nu am reusit sa-l parcurg.

 

Eu lucrez de 2 ani in Photoshop si ma gandeam sa mai schimb putin "environmentul" si sa invat ceva vectorial.

 

...va spun mai multe dupa ce parcurg tutorialul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sustin si eu cererea ta, pentru ca de cateva zile am luat de pe net Total Training for Adobe Illustrator CS2 si inca nu am reusit sa-l parcurg.

 

Eu lucrez de 2 ani in Photoshop si ma gandeam sa mai schimb putin "environmentul" si sa invat ceva vectorial.

 

...va spun mai multe dupa ce parcurg tutorialul.

Vreau si eu adresa tutorialului, poate gasesc acolo ceva din ce ma intereseaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau si eu adresa tutorialului, poate gasesc acolo ceva din ce ma intereseaza

 

Uite adresa oficiala a site-ului care se ocupa cu tutoriale video pentru toate softurile de la Adobe.

 

:lol2:

 

Pentru mai multe detalii, da un mesaj privat sau scrie-mi pe adresa de mail.

Editat de andr3www

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite adresa oficiala a site-ului care se ocupa cu tutoriale video pentru toate softurile de la Adobe.

 

:roll:

 

Pentru mai multe detalii, da un mesaj privat sau scrie-mi pe adresa de mail.

Nu vad nici o adresa de unde sa o iau? Adresa mea de mail: assiris2000@yahoo.com

O zi buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite adresa oficiala a site-ului care se ocupa cu tutoriale video pentru toate softurile de la Adobe.

 

:o:

 

Pentru mai multe detalii, da un mesaj privat sau scrie-mi pe adresa de mail.

 

 

...si link-ul, ca am cam uitat de el:

http://www.totaltraining.com/

Editat de andr3www

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca sunt un fan Adobe pt vectorizare prefer CorelDraw X3, mi se pare mai bine gandit. Din gama Adobe folosesc Photoshopul, pe departe cel mai profi editor bitmap, si Premier pt editare video.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu toate ca sunt un fan Adobe pt vectorizare prefer CorelDraw X3, mi se pare mai bine gandit. Din gama Adobe folosesc Photoshopul, pe departe cel mai profi editor bitmap, si Premier pt editare video.

Parerile sunt impartite, cel mai bun soft este cel pe care il stii. Cit despre Corel, lucrez "de o viata" in el, de la versiunea 2 sau 3 si fiecare cu bugurile lui. Asa se face ca azi, pentru a-mi rezolva problemele trebuie sa lucrez in Corel 9 (celelalte nu au viteza acestuia), in Corel 12 (care vede corect scalarea fonturilor si unele degradeuri) si Corel X3, care nu vede unele degradeuri cu PANTONE in special dar reproduce mai corect unele Lens-uri fata de 12, am previzualizare la Overprint (12 nu are) si e printre putinele care reproduce cit de cit pe film separatiile de culoare dar are probleme la fonturi cu outline - in unghi ascutit desi si pe aici mai strecoara unele bug-uri. E intradevar mai comod dar asta se datoreaza pentru ca lucrez in el mai mult de foarte mult timp si nu pentru ca ar fi mai explicit. Asa se explica de ce CorelPhotopaint-ul mi se pare total aiurea pentru ca am lucrat numai in Photoshop. Asa se explica si faptul ca atunci cind lucram in Freehand nu mi se parea altceva mai bun decit acesta si Corelul mi se parea foarte incilcit.

Dar sa las asta si sa intreb altceva. Cu ce se pot genera Coduri de bare corecte in afara de Corel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva care stie un mijloc/plugin/soft/etc. prin care sa convertesc mai multe fisiere, cu aceleasi caracteristici (dimensiuni, posibilitate de editare, fonturi, color profile etc. din ILLUSTRATOR in InDESIGN (eventual si invers) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca este cineva care este stapin pe lucrul in Illustrator CS, m-ar interesa un schimb de opinii pe aceasta tema, un ajutor important in a-l stapini rapid, cu toate secretele lui. Astept colaboratori.

Sunt departe de a fi un expert in Illustrator, dar eu zic ca il stapanesc binisor. Sunt disponibil sa dau o mana de ajutor oricui are nevoie, in masura cunostintelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×