Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Programe de navigare pe net

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
5 replici la acest subiect

#1 andrew83

andrew83

Ghiocel

• Members
  • 4 mesaje

Scris 06 July 2006 - 09:32 AM

Aveti idee care este cel mai bun Program de navigare pe net? Cert e ca Internat Explorer e de mult timp invechi.
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#2 dAImon

dAImon

dragon

• Silver Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 3225 mesaje

Scris 06 July 2006 - 09:45 AM

Se vede ce esti neofit, prin simplul fapt ca incepi sa pui intrebari de genul: care este 'cel mai bun program pentru...'. Asta de obicei afli singur(a), testand diverse alternative. Eu o sa incerc sa le iau pe cele mari.

Internet Explorer - vechi, plin de erori, lent. Nu are rost sa te gandesti la el.

Opera - rapid si flexibil. Are cateodata probleme la afisarea paginilor in forma in care autorul a intentionat. Nici la salvarea paginilor web nu este excelent.

Mozilla - preferatul meu :yahoo: viteza excelenta de navigare, blocheaza foarte eficient paginile pop-up, si nici nu consuma resurse. O alegere reusita.

Netscape - Vechi, dar se mentine competitiv. Nu le ajunge pe celelalte din urma, totusi.

....si mai sunt alte browsere micute, care promit marea cu satra. Parerea mea este sa alegi intre Opera si Mozilla, sunt cele mai bune alternative.
  • 0

#3 Master of Disaster

Master of Disaster

Little Grasshopper

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 244 mesaje

Scris 06 July 2006 - 10:07 AM

Mozilla - preferatul meu :yahoo: viteza excelenta de navigare, blocheaza foarte eficient paginile pop-up, si nici nu consuma resurse. O alegere reusita.

Aici nu sunt de acord. Mozilla papa mult mai multe resurse decat ar trebui la incarcarea unei pagini fata de opera de exemplu. Daca ai mai multe taburi deschise care se incarca concomitent (si prin asta vreau sa zic vre-o 10) sa te uiti in task manager cat papa Mozilla.
Si eu folosesc Mozilla si imi place, nu zic ca e nasol, dar incepe sa ma dezamageasca odata cu noile versiuni. Am incercat si opera dar nu m-am putut abtine sa nu trec iarasi la mozilla. :yahoo:
  • 0

#4 sereniti

sereniti

Trandafir

• Full Members
  • StricaStricaStricaStrica
  • 321 mesaje

Scris 06 July 2006 - 11:17 AM

Mozilla e cel mai bun.. mie mi l-a instalat un prieten si de atunci numai asta folosesc. :yahoo:
  • 0

#5 EmmaD

EmmaD

Orhidee

• Advanced Member
  • 1700 mesaje

Scris 07 July 2006 - 02:18 AM

Subietul asta a fost discutat pe o groaza de topicuri, ex: http://www.roportal....46.htmlbrowsere
etc etc
Mai dati si voi un search inainte!

Aceast mesaj a fost editat de EmmaD: 07 July 2006 - 02:19 AM

• 0

#6 Anca/Maria

Anca/Maria

cold as ice

• Silver Member
  • 4356 mesaje

Scris 07 July 2006 - 02:33 AM

si eu tot mozzila folosesc....