Sari la conținut
Forum Roportal
Kordell

O noua compatibilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce va scriu eu aici nu sunt previziuni ci lucruri reale...

Doi oameni vor fi compatibil daca se iubesc si daca se respecta (nici una fara cealalta)

Doi oameni nu vor fi compatibili daca doar se iubesc sau daca doar se respecta...

 

Acestea sunt lucruri reale...incercati sa iubiti mai mult si sa dati cu presupusu' mai putin...ce credeti ?

am dreptate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce va scriu eu aici nu sunt previziuni ci lucruri reale...

Doi oameni vor fi compatibil daca se iubesc si daca se respecta (nici una fara cealalta)

Doi oameni nu vor fi compatibili daca doar se iubesc sau daca doar se respecta...

 

Acestea sunt lucruri reale...incercati sa iubiti mai mult si sa dati cu presupusu' mai putin...ce credeti ?

am dreptate?

 

ideea e ca, pentru iubire, e nevoie mai intai de compatibilitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar invers eu nu cred neaparat ca e adevarat... daca se respecta nu inseamna ca se si iubesc... asta se vede cel mai bine la cei casatoriti de mai multa vreme unde deja respectul e prezent intr-o masura mai mare... si iubirea... mai putin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar invers eu nu cred neaparat ca e adevarat... daca se respecta nu inseamna ca se si iubesc... asta se vede cel mai bine la cei casatoriti de mai multa vreme unde deja respectul e prezent intr-o masura mai mare... si iubirea... mai putin
dupa o varsta, iubirea se manifesta numai prin respect...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa o varsta, iubirea se manifesta numai prin respect...

 

Iubirea se manifesta doar prin vointa ... zic eu. E suficient sa vrei ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa o varsta, iubirea se manifesta numai prin respect...

daca e doar respect, nu mai e iubire. trebuie sa ramana daruirea, afectiunea, tandretea ... ca iubirea sa poata dainui :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh ... nu cred ca e o reteta. Ci doar am raspuns sentimentelor. Si nu a contat persoana. Pot sa zic ca am iubit la fel pe toata lumea (intelegi tu)

Probabil reteta e sa nu te uiti in urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e doar respect, nu mai e iubire. trebuie sa ramana daruirea, afectiunea, tandretea ... ca iubirea sa poata dainui :tease:

 

Stiu ca ai pus puncte, puncte ...dar cred ca dorinta ai uitat-o si trebuia sa fie undeva printre primele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa o varsta, iubirea se manifesta numai prin respect...

da...dar dupa care varsta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×