Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

INFLUENTE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am crescut in spirit crestin. bunica (sa-i de-a Domnul odihna!), obisnuia sa ma imbrace cu hainele bune, sa mai ia de manuta si sa ma arunce in Biserica, duminica de duminica.

insa tot efortul ei a fost oarecum zadarnic, nu m-am ridicat la inaltimea dorintei ei, aceea de a devenii un bun crestin, un crestin practicant.

primii mei pasi pe forum, au fost sovaielnici, eram in cautare de raspunsuri, raspunsuri care au generat alte si alte intrebari, ideiile cu care am venit, nefiind suficient coagulate, s-au estompat intr-un timp relativ scurt.

pe unii i-am suparat, pe unii i-am amuzat prin raspunsurile mele, insa si eu, poate ca si voi erati in cautarea acelor raspunsuri care sa va ajute in cauatarea unei identitati spirituale.

evident nu sunt un tip slab, nici dezechilibrtat mental...cum ar putea crede cei care zambesc acum, nu sunt nici mai bun, nici mai rau decat majoritatea dintre voi, sunt doar un Om in cautarea propiei identitati spirituale.

acum, in punctul acesta atemporal, am realizat ca am devenit credincios, insa mi-am pierdut religia.

 

intrebarea care rezida, este : VA POATE INFLUENTA FORUMUL ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea care rezida, este : VA POATE INFLUENTA FORUMUL ?

Nu. Sau poate nu in totalitate. Dar sigur aduce perspective, informatii, cunostinte noi. sau poate intareste cu atat mai mult, propriile convingeri, deja formate sau partial formate. :blink:

 

credinta cred ca de fapt a fost si este dintotdeauna in noi. numai ca fiecare o accepta la un alt timp, in alt fel sau o neaga cu vehementa. fiecare om de pe pamant vine cu un rost intr-o anumita religie. ce face mai departe, e alegerea personala a fiecaruia. si cred ca asta depinde de cine castiga vesnica lupta din suflet si ratiune. :crazy:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
VA POATE INFLUENTA FORUMUL ?
orice interactiune cu un om sau cu o comunitate influenteaza, in functie de cat esti de deschis la influentari

 

dar, daca iti pierzi credinta (propria credinta religiaosa sau increderea intr-un om) in urma acestor influentari, acesta dovedeste ca nu ai prea avut-o

 

dar nimic nu e grav sau iremediabil - totul depinzand numai de tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum, in punctul acesta atemporal, am realizat ca am devenit credincios, insa mi-am pierdut religia.

Welcome to the club. Intuitia imi spune ca e posibil sa fi intrat si tu in noaptea intunecata a sufletului...

Sunt cai de iesire din intunericul asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Welcome to the club. Intuitia imi spune ca e posibil sa fi intrat si tu in noaptea intunecata a sufletului...

Sunt cai de iesire din intunericul asta...

nu

join the dark side of the Force.

Numai astfel vei reusi. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea care rezida, este : VA POATE INFLUENTA FORUMUL ?

 

cu siguranta :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea care rezida, este : VA POATE INFLUENTA FORUMUL ?

 

Eu personal m-am regasit pe forum,nu neaparat pentru ca unii sau altii mi-au deschis ochii,ci pentru ca m-am documentat si m-am motivat mai mult.

Religia ti-o poti pierde,dar ramane credinta adevarata,care nu tine nici de nume,nici de religie,ci de ceea ce semnifica ea in viata ta si cum te schimba pe tine personal!

Deocamdata atat! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Welcome to the club. Intuitia imi spune ca e posibil sa fi intrat si tu in noaptea intunecata a sufletului...

Sunt cai de iesire din intunericul asta...

Asta nu ai cum sa o stii... e doar o parere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×