Sari la conținut
Forum Roportal
ioanide

Jocul de-a scriitorul!

Postări Recomandate

Desi am vazut acest joc pe alt site mi-a parut interesant de aceea va propun sa il incercam si noi.Iata regulile:

Fiecare scrie cate o fraza din maxim 3 propozitii in continuarea frazei anterioare .Incercati sa scrieti cu seriozitate si nu contrati pe ceilalti prin interventii nelalocul lor.Va multumesc.

Asteptam un curajos sa initieze nuvela sau poate cine stie,chiar romanul fie el si frant in mai multe bucati.Tematica este la discretia primului user care se va incumeta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o noapte agitata o dimineata si mai nebuna. M-a sunat din nou si mi-a zis ca e in oras. A venit sa rezolve problemele firmei, dar aseara mi-a pus o conditie: vine el si nu asociatul lui numai daca accept sa nu ne vedem. Cum as putea face asta cand tot ce imi doresc mai mult in lumea asta este sa il vad, sa il ating, sa il simt langa mine....Cum as putea rezista sa il stiu atat de aproape fizic si sa nu il vad? Am acceptat fireste, numai ca sa ii fie lui bine. Lui si afacerii la al carei bun mers imi place sa cred ca am contribuit si eu.

 

Poate e cam lung, dar sunt curioasa cum o sa continuati. :crazy:

 

P.S. cineva poate recunoaste fragmetul acesta. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa o noapte agitata o dimineata si mai nebuna. M-a sunat din nou si mi-a zis ca e in oras. A venit sa rezolve problemele firmei, dar aseara mi-a pus o conditie: vine el si nu asociatul lui numai daca accept sa nu ne vedem. Cum as putea face asta cand tot ce imi doresc mai mult in lumea asta este sa il vad, sa il ating, sa il simt langa mine....Cum as putea rezista sa il stiu atat de aproape fizic si sa nu il vad? Am acceptat fireste, numai ca sa ii fie lui bine. Lui si afacerii la al carei bun mers imi place sa cred ca am contribuit si eu.

 

Poate e cam lung, dar sunt curioasa cum o sa continuati. :flowers:

 

P.S. cineva poate recunoaste fragmetul acesta. :flowers:

Insa inima nu imi dadea pace asa ca ma decis sa il vad totusi fara sa fiu vazuta.

Doamne cand l-am vazut am simtit un tremur de nestapanit si mi-am dat seama ca toate calculele mele erau prea anoste si viata fara el era o viata pirduta ,asa ca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa o noapte agitata o dimineata si mai nebuna. M-a sunat din nou si mi-a zis ca e in oras. A venit sa rezolve problemele firmei, dar aseara mi-a pus o conditie: vine el si nu asociatul lui numai daca accept sa nu ne vedem. Cum as putea face asta cand tot ce imi doresc mai mult in lumea asta este sa il vad, sa il ating, sa il simt langa mine....Cum as putea rezista sa il stiu atat de aproape fizic si sa nu il vad? Am acceptat fireste, numai ca sa ii fie lui bine. Lui si afacerii la al carei bun mers imi place sa cred ca am contribuit si eu.

 

Poate e cam lung, dar sunt curioasa cum o sa continuati. :crazy:

 

P.S. cineva poate recunoaste fragmetul acesta. :)

ma dureau vorbele lui....dar il stiam bine....era om puternic si hotarit si asta m-a atras la el.....dar oare el nu putea sa ma simta?oare nu putea sa ma lase macar un pic in apropierea lui....fara sa aiba impresia ca il sufoc.....atitea ginduri imi treceau prin cap....n-as fi putut oare sa-l urasc.sa nu ma mai gindesc la el.?....

cautam raspunsuri in suflet.....eram nelinistita ...tematoare.....

Dar totusi sunt si eu om.....oare doar eu sa il inteleg?.......nu.nu nu...trebuie sa gasesc o solutie.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ma gandesc...si la un momendat imi vine o idee.Daca masi preface ca lesin sa vad cum reactioneaza.Am stat vreo 20 de sec si "am lesinat" si apoi el(continuare)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el m-a purtat pe brate.... ma privea ingrijorat.... ii simteam inima cum bate...si cu greu m-am abtinut sa nu rosesc pana in varful urechilor... ii simteam parfumul .... eram ca o pana in bratele sale....(continuare)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cind a vazut ca sint bine si stau dinnou pe picioarele mele m-a privit cu repros si iritare, era dezamagit de mine ca nu m-am tinut de cuvint. Reusisem sa trezesc in el sentimente contradictorii si mi-am dat seama ca incep sa-l pierd...

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simteam insa o pulsiune furtunoasa de revolta ce ma determina sa ma-mpotrivesc cu toata puterea fiintei mele subrezite. Trebuia sa depun toate diligentele de care dispuneam pentru a incerca cel putin sa salvez singurul lucru pe care nu l-am lasat niciodata prada deznadejdiei.

L-am privit cu o caldura toropitoare si i-am spus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Nu vreau sa mai ocolesc..... Te iubesc cu toata fiinta mea.....

lacrimi fierbinti simteam pe obraz....

el...ma privea...confuz...

eu..ma simteam ca-n focurile Iadului...

atunci....(continuare)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×