Sari la conținut
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://www.essiac-romania.ro/

 

mama e operata de colon chiar acum in timp ce scriu dar intre timp am gasit pagina asta....am zis sa zic de ea ca pare serioasa

 

am mai aflat ca cei din sua fac essiac fara aprobarea celor din canada care zic ca formula defapt contine numa 4 plante si nu 8....cercetati pe net sa nu fiti inselati de cei care fac dintr-un lucru bun o iselaciune

 

http://www.nurse-caisse.org/essiac.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll: Vor si ei sa faca un ban cu "Essiac" in Romania dar prezentarea e de toata jena!

"Essiac" e prafuit.Bun ...dar nu face minuni.Ca orice altceva cind e vorba de cancer.

Da,formula originala era din patru plante dar a fost inbunatatita ulterior si a dat rezultate bune...

Daca se pastreaza concentratia si nu se renunta la gramajul celor patru plante nu vad incovenientul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca uleiul de canepa (hemp oil) vindeca toate formele de cancer. Aici este un film facut de Rick Simpson, cel care a descoperit tratamentul (7 parti):

 

Un site romanesc de unde se poate cumpara ulei de canepa (nu stiu, nu am avut timp sa citesc, daca uleiul este preparat in modul descris de Rick Simpson (din varfurile plantei, care contin o rasina -nu din seminte- continutul de THC fiind f important)

http://www.terapeut.ro/commerce/marijuana-...cArticlePath=53

 

-Vitamina B17

http://sceptik.wordpress.com/2007/09/29/so...demana-tuturor/

 

-frecvente electromagnetice (care devitalizeaza virusul, cancerul fiind un virus in cele mai multe cazuri):

http://truerife.com/

http://www.youtube.com/watch?v=3sGZLgyTyW0...102&index=0

 

-Terapia Gerson

 

Multa sanatate!

Editat de Roxana5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor,

 

Vizitaţi următoarele adrese web (engleză):

www.depmed.ualberta.ca/dca

www.thedcasite.com

www.medicorcancer.com

 

Trimit şi un ataşament.

 

 

Uitati ce am gasit despre DCA:

 

WHAT IS DCA OR DICHLOROACETATE

 

Desperate cancer patients are self-medicating with an inexpensive compound that has yet to be tested in humans, despite warnings of toxic poisonings and and even death from researchers at the University of Alberta, who used the chemical to shrink tumours in rats.

 

Puteti sa cititi tot articolul pe site:

 

http://www.canada.com/topics/bodyandhealth...c9-a5f317a25738

 

 

Si eu am probleme si caut orice, dar in acelasi timp ma interesez, dupa puteri, despre orice zvon pe care sa- pun in practica.

 

Tuturor numai bine,

anci dan

 

Salutare tuturor,

 

Vizitaţi următoarele adrese web (engleză):

www.depmed.ualberta.ca/dca

www.thedcasite.com

www.medicorcancer.com

 

Trimit şi un ataşament.

 

 

In continure un site care spune si beneficiile si efectele secundare:

 

http://www.medicorcancer.com/DCA_FAQs.html

 

Background

DCA (dichloroacetate) is a drug that was recently found to induce the death of human breast, lung and brain cancer cells that were implanted into rats, while being non-toxic to healthy cells. This research was published in Cancer Cell, 11, 37

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Cu riscul de a ma repeta, dar tin totusi sa va spun ca un tratament care intr-adevar functioneaza este cel cu tinctura de nuc negru (black walnut). Eu am aflat de aceasta tinctura dupa ce bunica mea a fost diagnosticata cu cancer la ficat in faza terminala, din pacate. Spun "din pacate" pentru ca nu am mai putut face nimic sa o salvez, ficatul era necrozat. Avem o prietena de familie care a fost diagnosticata cu cancer la san si cancer de col uterin in faza incipienta. Se simtea foarte rau, nu se mai ridica din pat. A inceput tratamentul cu tinctura si dupa o luna de tratament i-au scazut celulele canceroase de la 86% la 60%. A continuat tratamentul, dupa 3 luni se simtea foarte bine, a inceput sa munceasca iar dupa 8 luni de tratament i-au disparut complet celulele canceroase. Nimanui nu i-a venit sa creada, nici macar ei si a plecat la Wienna pentru analize, unde s-a confirmat acelasi lucru. M-am bucurat nespus pentru ea, mi-a parut rau ca nu am putut sa-mi salvez bunica. Nu stiu cat de mult a fost datorita tincturii sau datorita lui Dumnezeu, dar unele tratamente chiar au efect la multe persoane.

De cand mi-a decedat bunica mi-am dedicat mare parte a timpului cercetand si cautand leacuri pentru cancer. Mai exista si Tien Xien Liquid, statisticile arata ca din 10 mii de pacienti bolnavi de cancer 87% au fost vindecati cu acest lichid. Este din extrase de plate si radacini din china si japonia. Am documentatii legate de aceste produse. Pentru mai multe detalii daca are cineva nevoie, va pot ajuta cu cea mai mare placere!

 

Multa sanatate va doresc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor!

 

Cu riscul de a ma repeta, dar tin totusi sa va spun ca un tratament care intr-adevar functioneaza este cel cu tinctura de nuc negru (black walnut). Eu am aflat de aceasta tinctura dupa ce bunica mea a fost diagnosticata cu cancer la ficat in faza terminala, din pacate. Spun "din pacate" pentru ca nu am mai putut face nimic sa o salvez, ficatul era necrozat. Avem o prietena de familie care a fost diagnosticata cu cancer la san si cancer de col uterin in faza incipienta. Se simtea foarte rau, nu se mai ridica din pat. A inceput tratamentul cu tinctura si dupa o luna de tratament i-au scazut celulele canceroase de la 86% la 60%. A continuat tratamentul, dupa 3 luni se simtea foarte bine, a inceput sa munceasca iar dupa 8 luni de tratament i-au disparut complet celulele canceroase. Nimanui nu i-a venit sa creada, nici macar ei si a plecat la Wienna pentru analize, unde s-a confirmat acelasi lucru. M-am bucurat nespus pentru ea, mi-a parut rau ca nu am putut sa-mi salvez bunica. Nu stiu cat de mult a fost datorita tincturii sau datorita lui Dumnezeu, dar unele tratamente chiar au efect la multe persoane.

De cand mi-a decedat bunica mi-am dedicat mare parte a timpului cercetand si cautand leacuri pentru cancer. Mai exista si Tien Xien Liquid, statisticile arata ca din 10 mii de pacienti bolnavi de cancer 87% au fost vindecati cu acest lichid. Este din extrase de plate si radacini din china si japonia. Am documentatii legate de aceste produse. Pentru mai multe detalii daca are cineva nevoie, va pot ajuta cu cea mai mare placere!

 

Multa sanatate va doresc!

Nu incerc sa te contrazic,dar studiile arata ca tincturile sunt defapt toxice si ineficiente,alcoolul deterioreaza principiile active ale ingredientului de baza si in plus intoxica organismul cu substante toxice provenit din alcool in reactie cu planta sau fructul din care este facut amestecul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu incerc sa te contrazic,dar studiile arata ca tincturile sunt defapt toxice si ineficiente,alcoolul deterioreaza principiile active ale ingredientului de baza si in plus intoxica organismul cu substante toxice provenit din alcool in reactie cu planta sau fructul din care este facut amestecul.

 

Nici eu nu vreau sa te contrazic, dar spune-mi de ce sunt folosite tincturile in medicina naturista daca sunt atat de toxice si ineficiente? Si explica-mi si mie care sunt "substantele toxice provenite din alcool"? In compozitia tincturilor se foloseste alcool etilic (etanol) C2H5OH, de diferite concentratii. Eu consider ca se gasesc mai multe toxine in alimentele pe care le consumam zi de zi decat in alcool, mai ales in carnea de porc de ex. Intr-adevar alcoolul nu este bun pentru organism consumat in cantitati mari, dar in tratamentele cu tincturi se folosesc cateva picaturi pe zi. In cel mai rau caz, daca tincturile sunt consumate in cantitati mari se poate administra Niacinamida, care, printre altele, are rolul de a proteja ficatul impotriva alcoolului, continand o cantitate mare de Vitamina B3, folosita in tratamentele pentru cancer.

 

Chiar nu ma deranjeaza sa fiu contrazis, ca oricine poate gresi. Dar daca o faci as dori sa si argumentezi ceea ce scrii, ca poate esti mai bine documentat ca mine sau alti membrii ai forumului. Toti vrem sa invatam ceva mai mult, sa impartasim din experienta noastra. Eu am vazut ce a putut face aceasta tinctura si vorbesc in cunostinta de cauza. Eu pot argumenta cu documente si analize clare, si mai ales cu persoana in cauza. Nu e un motiv de lauda pentru ca nu eu am vindecat-o, ci tratamentul in sine. Indiferent de tratamentul folosit, important este ca pacientul sa-si poata trai viata in continuare si sa se bucure de ea fara a avea teama ca i se apropie sfarsitul. Daca mai doriti detalii va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.

 

E-mail: black.wallnut@yahoo.com

 

Pentru numarul de telefon dati-mi pv.

 

Sanatate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

In legatura cu acest topic as dori sa stiu daca printre voi este vreo persoana care sa fi avut sau sa aiba pe cineva bolnav de cancer si care a luat tratamentul d-lui Istrate? Exista rezultate de la acest tratament? Sunt persoane care s-au vindecat in afara de cele trei mentionate pe site-ul lui si in alte articole de pe net?

Bunicul meu urmeaza acest tratament si este in a treia luna, dar din pacate efectele nu se vad, iar el se simte destul de rau. Tin sa mentionez faptul ca a fost diagnosticat cu o tumoare la iesirea din esofag si intrarea in stomac, iar momentan are metastaze in stomac.

Eu am cautat tot felul de informatii legate de posibile tratamente care sa-l ajute. Parerile sunt multe si impartite referitoare la tratamentele naturiste, dar consider ca cea mai "autorizata" persoana este cea care, din nefericire, a avut in familie asa ceva sau a cunoscut pe cineva bolnav de cancer care a urmat acest tratament.

 

In speranta ca imi veti raspunde, tin sa va multumesc anticipat inca de pe acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut

 

Eu iti recomand sa incerci tratamentul d-lui Istrate. Cumnatul meu este sub acest tratament dar de o luna si este prematur sa vedem rezultate dar am cunoscut persoane care au avut succes cu acest tratament. In primul rand nu este foarte costisitor, in al doilea rand ai ceva de pierdut? Merita macar sa-l cunosti si sa stai de vorba.

 

Iti doresc succes si daca doresti sa ma mai intrebi ceva, adi_tripas@yahoo.co.uk.

 

Sanatate

 

 

Din pacate cumnatul meu a plecat dintre noi in 2007 dar totusi nu pot pune la indoiala eficienta trtamentului cu Celulact. Problema este mult mai complexa si trbuie abordata la un alt nive la care noi nu am reusit. Va doresc sanatate si succes tuturor celorlalti.

 

Cu drag

Adrian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uitati ce am gasit despre DCA:

 

WHAT IS DCA OR DICHLOROACETATE

 

Desperate cancer patients are self-medicating with an inexpensive compound that has yet to be tested in humans, despite warnings of toxic poisonings and and even death from researchers at the University of Alberta, who used the chemical to shrink tumours in rats.

 

Puteti sa cititi tot articolul pe site:

 

http://www.canada.com/topics/bodyandhealth...c9-a5f317a25738

 

 

Si eu am probleme si caut orice, dar in acelasi timp ma interesez, dupa puteri, despre orice zvon pe care sa- pun in practica.

 

Tuturor numai bine,

anci dan

 

 

 

 

In continure un site care spune si beneficiile si efectele secundare:

 

http://www.medicorcancer.com/DCA_FAQs.html

 

Background

DCA (dichloroacetate) is a drug that was recently found to induce the death of human breast, lung and brain cancer cells that were implanted into rats, while being non-toxic to healthy cells. This research was published in Cancer Cell, 11, 37

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×