Sari la conținut
Forum Roportal
ankutta

Cum imi pot ajuta pisica sa iasa din nebunie? i-am dat puii!

Postări Recomandate

am o pisica birmaneza care a fatat 4 puiuti tare draguti numai ca dupa intarcare ca orice om normal i-am dat puiuti , am castrat-o si acum astept cu nerabdare sa se potoleasca pentru ca ii cauta tot timpul, nu mai mananca nimik......imi pare foarte rau de ea , dar si de mine si de vecinii din bloc care cred ca ma vor spanzura si pe mine si pe ea in scurt timp ;) , de la cabinet mi-au spus ca rar au vazut pisici care sa fie atat de marcate de pierderea puilor. HELPPP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rau ai facut.. macar unu trebuia sa il pastrezi pana crestea mare, mare.. birmanezele au o personalitate puternica..

Incearca sa nu o lasi singura, sa stea cineva "dupa fundul ei" mereu.. mangaieri.. etc..

Poate sa gasesti un pisoi mic sa il aduci.. daca nu il respinge atunci scapi si tu si ea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni......in natura MAMELE gonesc puii,atunci cand VOR,daca ea considera ca nu sunt suficient de mari.....te va dispera cateva zile,iar apoi tristetea,aia-i cea mai rea....asa ca intelege-te cu noi propietari ai puiutilor...sa-i mai lasi langa mama cateva zile,orcum in clipa in care-i va vedea se va potoli :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rau ai facut.. macar unu trebuia sa il pastrezi pana crestea mare, mare.. birmanezele au o personalitate puternica..

Incearca sa nu o lasi singura, sa stea cineva "dupa fundul ei" mereu.. mangaieri.. etc..

Poate sa gasesti un pisoi mic sa il aduci.. daca nu il respinge atunci scapi si tu si ea..

 

 

D-SGN are dreptate... sunt de acord in totalitate! :(

 

Incearca sa o faci sa se simta in siguranta, ofera-i afectiune, iubire, intelegere, incearca sa nu o lasi singura prea mult timp! Poate asa o sa uite de pierderea ei... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o pisica birmaneza care a fatat 4 puiuti tare draguti numai ca dupa intarcare ca orice om normal i-am dat puiuti , am castrat-o si acum astept cu nerabdare sa se potoleasca pentru ca ii cauta tot timpul, nu mai mananca nimik......imi pare foarte rau de ea , dar si de mine si de vecinii din bloc care cred ca ma vor spanzura si pe mine si pe ea in scurt timp :think: , de la cabinet mi-au spus ca rar au vazut pisici care sa fie atat de marcate de pierderea puilor. HELPPP

 

 

Cu ani in urma am adus acasa de la cineva o pisica (femela) foarte mica, daca avea trei saptamini.

 

Cum a crescut un pic i-am dat jucarii sa se mai ocupe de altceva dacat sa stea langa mine toata ziua.

 

Am avut o pisicutza mica de carpa, o jucarie ramasa de la fiul meu si i-am dat sa vad ce face, cum reactioneaza,

de mingi s-a bucurat foarte mult.

 

Eu pe ea de cate ori il inbaiam, o inveleam/stergeam cu prosop alb si s-a cam invatat la culoarea asta.

 

Din bucatarie l-a tras de langa aragaz servetele de bucatarie si a facut un cuib de dormit pentru ea si pisicuta de jucarie.

L-a invartit si-i arata cate ceva pana au adormit impreuna. L-a dus sa bea apa si sa manince, i-a aratat si cutia cu nisip.

 

Noi cascam gura la toate actiunile lor ca nu imaginam ca o pisicuta asa de mica are minte si stie ce trebuie facut cu una si mai mica!!! Nu ne lasa deloc sa ne apropiem de cuibul lor!!! Cand voia imi aducea jucaria.

 

A uitat de ea dupa ce la-m dus la castrat si a fost foarte bolnava, a stat si in spital, dar intre timp a mai si crescut si a mers in curte unde a gasit alte ocupatii si distractii, de prins pasari, pisici vecini, lizards si serpisori din gradina, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie inlocuiti puii cu o jucarie de care sa se ataseze, asupra careia sa-si reverse dorul

in timp ''atentia'' se va diminua...rabdare

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×