Sari la conținut
Forum Roportal
monique

Rapid Bucuresti

Postări Recomandate

Infiintata la 25 iunie 1923, Rapid Bucuresti se numara printre echipele "cu experienta" ale Diviziei A... cu toate acestea, echipa feroviara a castigat pana in acest moment doar trei campionate (fiind vicecampioana de 14 ori), completandu-si insa palmaresul cu 11 Cupe ale Romaniei si 3 Supercupe ale Romaniei...

Pe plan internatoional, Rapid a fost prima echipa romaneasca ajunsa intr-o finala europeana: in 1939, Rapid urma sa joace finala CCE(Cupei Europei Centrale), in compania echipei Ferencvaros, insa partida nu sa-a mai disputat din cauza inceperii celui de-al doilea Razboi Mondial. De aseamenea, feroviarii au castigat de doua ori Cupa Balcanica (1965; 1966), a participat de trei ori in Cupa Cupelor si de cinci ori in Cupa Uefa...

La polul opus, al nereusitelor, se numara cele doua retrogradari in Divizia B...

 

In momentul de fata, giulestenii se afla pe locul 2, cu 17 puncte si se lupta pentru castigarea titlului...

 

Dupa aceasta scurta prezentare a echipei, urmeaza si intrebarea... care mai e rapidist pe aici???

:dee :dee :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit un rapidist pe aici... :dee/ :dee/ :dee/ cred ca trebuie sa ne apucam sa facem reclama echipei pe forumul asta :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a foarte bine ca ti cu rapid dar de und atatea de rapid?oricum hai rapidu! stai in zona giulesti?oricum hai rapid! si mai vb!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Informatiile le poti gasi si pe site-urile dedicate echipei.. plus cateva de la tata :x Stau aproape de Giulesti si de regula urmaresc majoritatea meciurilor de acasa pe stadion... sper sa ajung si maine la derby-ul cu Dinamo... :x

 

Hai Rapid!!! :dee/ =de>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e criteriul dupa care unei echipe ar trebui sa i se faca reclama, atunci nu prea inteleg de ce i se face reclama Diviziei A :? :? :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rapid este o echipa de italieni!!stiu sa joace la fel de bine cum stiu sa castige iar ieri a dovedit ca este o echipa cu 1 foarte mare potential si cu mari sanse la titlu dovedindo pe neinsemnata rivala dinamo asa ca pustiu thedarca care a scris chestia aia sa taca pentru ca steaua si dinamo deja sau retras din lupta pentru titlu!!!cam atat am avut de spus deocamdata pa pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

looooooool

 

de dinamo nu zic nimic. Dar zimi si mie pe ce loc e steaua si pe ce loc e rapidu ? Si steaua are si un joc mai putin disputat. A batut rapidu pe dinamo si acuma credeti ca ia campionatu ? SI steaua a batut pe dinamo. Si ea si multe alte echipe . DInamo joaca prost, era normal sa ia bataie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A batut rapidu pe dinamo si acuma credeti ca ia campionatu ?

 

Ai uitat sa mentionezi... si pe Steaua :twisted: Cat despre meciul restanta, nu fi asa convins c-o sa castigati... v-a batut Poli Iasi acasa, remember? :twisted: Mingea e rotunda si se pot intampla multe...

Nu mi se pare ca Dinamo a iesit din lupta pentru titlu... mai sunt multe jocuri de disputat si pot surveni in orice moment surprize...

 

Aseara Rapid a fost mai buna si a castigat... mi-a placut mult ritmul meciului si prestatia galeriilor, in special cea a Rapidului (doar a jucat acasa, nu? :x )

 

Sa speram ca vom aduce si ceva puncte de afara daca vrem sa ramanem in coasta contracanditatelor la titlu... :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×