Sari la conținut
Forum Roportal
bebelutza

henna pentru vopsirea parului

Postări Recomandate

Am aflat de curand despre henna. Nu prea stiu multe chestii decat ca inlocuieste vopseaua pentru par. Voi v-ati vopsit cu henna?

 

nu m-am vopsit cu henna...dar mereu citeam (pe vremea cand imi vopseam parul) sa nu aplic vopseaua aia daca in prealabil am folosit henna.asta ce o mai insemna? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu ma vopsesc doar cu henna si sunt foarte multumita.. Ce sa spun.. nu e prea placut sa stau 3 ore cu ea in cap, dar efectul este minunat..chiar ieri m-am vopsit din nou si imi place enorm ca prima data.. nu as inlocui-o cu nici o vopsea mai atat datorita colorii ( visina putreda) cat si a sanatatii pe care o da parului..

Eu mi-o cumpar din Turcia.. stiind ca e cat se poate de naturala.. si ieftina.. nu am incredere in henna la cutie de la noi de pe piata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pamuk sau restul fetelor care folositi henna.. stiti sa imi spuneti si mie dupa cat timp de la vopsirea cu henna pot sa folosesc vopsea chimica din nou? am folosit henna si nu a prins decat 20% (saten) si acum vreau sa incerc garnier 100%. va multumesc :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa-ti spun ca, m-am vopsit cu {Hena} vopsea asa se numaeste este indiana culoarea negru si nu pot scapa acum de culoare vroiam suvite rosii dar nu mi-a reusit.....m-am interesat si se spune Hena vopsea este foarte tare.....sa ma tund sau sa astept sa-mi creasca parul si in timp sa nu mai folosesc nici un fel de vopsea...dar unde sa mai creasca deja este pana la fund.Asi vrea sa incerc cu decolorant de mai multe ori poate reusesc sa-mi fac suvite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE! MA NUMESC ALIN SI as dor o informatie cum pot sa cumpar henna indiana sau din turcia k am inteles de aici de pe forum k e buna si aia ( k cea din romania nu vopseste deloc :))}

 

p.s e pt prietena mea

 

 

am incercat pe siteul http://www.bytheplanet.com/Products/Henna/Henna.htm insa cand sa fac comanda,,, surpriza romania nu e in site la ei.. :(( le-am trimis emailuri dar nu imi raspund

 

poate m aajuta cineva .. vreau sa ai fac o surpriza prietenei mele cu (

 

SALUTARE! MA NUMESC ALIN SI as dor o informatie cum pot sa cumpar henna indiana sau din turcia k am inteles de aici de pe forum k e buna si aia ( k cea din romania nu vopseste deloc :))}

 

p.s e pt prietena mea

 

 

am incercat pe siteul http://www.bytheplanet.com/Products/Henna/Henna.htm insa cand sa fac comanda,,, surpriza romania nu e in site la ei.. :(( le-am trimis emailuri dar nu imi raspund

 

poate m aajuta cineva .. vreau sa ai fac o surpriza prietenei mele cu (

 

SALUTARE! MA NUMESC ALIN SI as dor o informatie cum pot sa cumpar henna indiana sau din turcia k am inteles de aici de pe forum k e buna si aia ( k cea din romania nu vopseste deloc :))}

 

p.s e pt prietena mea

 

 

am incercat pe siteul http://www.bytheplanet.com/Products/Henna/Henna.htm insa cand sa fac comanda,,, surpriza romania nu e in site la ei.. :(( le-am trimis emailuri dar nu imi raspund

 

poate m aajuta cineva .. vreau sa ai fac o surpriza prietenei mele cu ( henna roscat )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu as recomanda decolarare dupa henna. henna este o vopsea naturala care se poate indeparta in totalitate doar prin cresterea parului. peste ea, nu cred ca exista vopsea care sa prinda 100%.

intr-adevar, produsele procurate din turcia sunt de n ori mai bune decat cele de aici. intretine si hraneste parul foarte bine. :)

 

Ai vazut decoratie pe piele cu henna !!! Miresele in lumea islamica aplica henna pe maini si pe picioare, pe frunte si pe decolteu in fata si spate. ...... Avantajul pe talpa este ca nu se vede jegul ca se umbla descaltat mai tot timpul.

aceste aplicatii de henna se curata destul de greu chiar si la spalare zilnica :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

henna creeaza dependenta...nu te poti vopsi dupa ea cu vopsea normala. este intr-adevar mai sanatoasa pt par, nu degradeaza, da stralucire, dar trebuie folosita mereu. sau daca se doreste renuntarea la henna trebuie lasat parul sa creasca si vopsite numai radacinile cu vopsea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×