Sari la conținut
Forum Roportal
funny_pic

Am nevoie de ajutor

Postări Recomandate

Acum 4 luni am inceput o relatie cu un baiat,o relatie la distanta.Ne intelegem foarte bine si abia asteptam sa ne vedem dar avem o problema:PARINTII LUI.Mama lui poate k l-ar lasa sa ne vedem dar tatal lui e foarte sever si nici nu vrea sa auda d o fata.El are 16 ani si la varsta asta ar trebui sa fie sustinut,indrumat de tatal sau dar nu e deloc asa,Nu are cu cine discuta problemele varstei,s-al ajute.Tatal lui vorbeste cu el doar dak vrea ceva dl magazin sau sa-l ajute cu ceva.

Mama lui stie de mine dar din cauza tatalui nu prea avem sanse sa ne vedem,cel putin nu prea curand...

Nu-mi spune niciodata problemele pe care le are cu parintii sai si tot ce stiu e din ce mi-a spus cu timpul.

Ma poate ajuta cineva??Poate imi puteti spune ce as putea face sa-l ajut,ce l-ar putea ajuta sa se inteleaga cu tatal lui.Chiar dak nu ne va lasa sa ne vedem,dar makr sa se inteleaga mai bine cu el,sa nu se mai simta neglijat :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o relatie la distanta...sunteti din orase diferite?sau...?.Pacat ca din cauza unui tata diliu ca ala...sufera un copil...sau doi,si el si u...Nu prea vad cu ce l-ai putea ajuta tu...oricum fii alaturi de el...sperantza moare ultima.bafta! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce fel il poate impiedica tatal sa va vedeti? Ce distanta e? Trebuie sa-l finanteze? Simte prietenul tau nevoia acordului din partea tatalui lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e o distanta foarte mare,km de 700 d km.nu trebuie sa-l finanteze,pur si simplu nu vrea sa ne sustina relatia,sa auda d o relatie.

 

o relatie la distanta...sunteti din orase diferite?sau...?.Pacat ca din cauza unui tata diliu ca ala...sufera un copil...sau doi,si el si u...Nu prea vad cu ce l-ai putea ajuta tu...oricum fii alaturi de el...sperantza moare ultima.bafta! :friends:

ms mult,sper sa moara ultima...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tatal lui este speriat. Vai, vai ce-ar putea pati feciorul lui daca ar avea o prietena... :friends:

 

Trebuie sa aveti in vedere doua aspecte:

 

1. Cat de mult simte prietenul tau nevoia de a primi binecuvantarea tatalui pentru relatia cu tine? Daca intelege ca tatal lui este prea speriat de aceasta perspectiva, ajunge sa-l aduca la dimensiuni mai umane si sa nu se mai teama prea tare de dezaprobarea "sefului de trib" :doh:

 

2. Mama prietenului tau poate incerca sa-i explice sotului despre ce e vorba, si astfel sa-l mai linisteasca in privinta "pericolelor" :doh: inchipuite.

 

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tatal lui este speriat. Vai, vai ce-ar putea pati feciorul lui daca ar avea o prietena... :friends:

 

Trebuie sa aveti in vedere doua aspecte:

 

1. Cat de mult simte prietenul tau nevoia de a primi binecuvantarea tatalui pentru relatia cu tine? Daca intelege ca tatal lui este prea speriat de aceasta perspectiva, ajunge sa-l aduca la dimensiuni mai umane si sa nu se mai teama prea tare de dezaprobarea "sefului de trib" :doh:

 

2. Mama prietenului tau poate incerca sa-i explice sotului despre ce e vorba, si astfel sa-l mai linisteasca in privinta "pericolelor" :doh: inchipuite.

 

Succes!

 

 

 

tatal sau nu este asa d ieri d azi.e asa din totdeauna iar mama lui nu va interveni,nu va vb cu tatal sau,cel putin nu prea curand :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tatal sau nu este asa d ieri d azi.e asa din totdeauna iar mama lui nu va interveni,nu va vb cu tatal sau,cel putin nu prea curand :friends:

 

 

Da, dar baiatul a mai crescut! Trebuie si tatal sa afle asta... Si mama de ce nu vorbeste cu el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 luni am inceput o relatie cu un baiat,o relatie la distanta.Ne intelegem foarte bine si abia asteptam sa ne vedem dar avem o problema:PARINTII LUI.Mama lui poate k l-ar lasa sa ne vedem dar tatal lui e foarte sever si nici nu vrea sa auda d o fata.El are 16 ani si la varsta asta ar trebui sa fie sustinut,indrumat de tatal sau dar nu e deloc asa,Nu are cu cine discuta problemele varstei,s-al ajute.Tatal lui vorbeste cu el doar dak vrea ceva dl magazin sau sa-l ajute cu ceva.

Mama lui stie de mine dar din cauza tatalui nu prea avem sanse sa ne vedem,cel putin nu prea curand...

Nu-mi spune niciodata problemele pe care le are cu parintii sai si tot ce stiu e din ce mi-a spus cu timpul.

Ma poate ajuta cineva??Poate imi puteti spune ce as putea face sa-l ajut,ce l-ar putea ajuta sa se inteleaga cu tatal lui.Chiar dak nu ne va lasa sa ne vedem,dar makr sa se inteleaga mai bine cu el,sa nu se mai simta neglijat :doh:

Foarte ciudat tatal prietenului tau......este prea dureros pt tine sa nu il vezi atat si pt el.....cred ca ar trebuii sa comunice cu el mai mult sau sa ii spuna ca numai este un copil mic incat sa il tina numai langa el...o intrebare de ce nu intervine mama lui?Totusi ar trebuii sa il ajute :cry:

Mult noroc si take care :friends: :doh:

Editat de cristy_05

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca nu au avut o relatie mult prea stransa (tata-fiu) de-a lungul anilor si de aceea, in loc sa-l sustina si sa-l ajute, tatal sau este revoltat si ii interzice sa va vedeti. Poate din cauza asta sa se comporte si asa (tatal lui). Uneori, un parinte se poate simti tradat sau chiar ignorat, daca propriul lui copil nu vorbeste cu el si prefera sa vorbeasca cu celalalt parinte (in cazul tau, mama prietenului tau). Poate daca ar vorbi cu tatal sau si ar incerca sa intretina o relatie apropiata cu acesta, se va schimba. :friends:

Comunicarea este cheia tuturor problemelor. Tine minte asta. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca nu au avut o relatie mult prea stransa (tata-fiu) de-a lungul anilor si de aceea, in loc sa-l sustina si sa-l ajute, tatal sau este revoltat si ii interzice sa va vedeti. Poate din cauza asta sa se comporte si asa (tatal lui). Uneori, un parinte se poate simti tradat sau chiar ignorat, daca propriul lui copil nu vorbeste cu el si prefera sa vorbeasca cu celalalt parinte (in cazul tau, mama prietenului tau). Poate daca ar vorbi cu tatal sau si ar incerca sa intretina o relatie apropiata cu acesta, se va schimba. :o:

Comunicarea este cheia tuturor problemelor. Tine minte asta. :cry:

 

 

eu nu mai tin legatura cu tatal meu.e plekt din tara d 4 ani si in astia 4 ani n-am vorbit dekt de vro 6-7 ori cu el.iar mama a zis k va vb knd va veni in tara,adik la vara :(dar pana atunci...si nici nu stiu kta influenta va avea mama

 

Da, dar baiatul a mai crescut! Trebuie si tatal sa afle asta... Si mama de ce nu vorbeste cu el?

 

 

mama lui se lasa condusa de tatal sau din kte am observat,iar ptr a-si impune parerea e nevoie de mult curaj din partea ei :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×