Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut nu stiu cum sa incep dar sper sa intelegeti.

 

 

 Am 29 de ani acum sunt stabilit in Germania.Dea lungul anilor am trecut prin mai multe relatii cea mai de durata a fost de 4 ani si 5 luni sa incheiat acum 1 an si 6 luni dupa care am trecut prin inca 3 relatii dar fara rost.

Viata mea nu a fost tocmai roz a trebuit sa fac tot felul de lucruri ca sa obtin ce imi doresc asta pana acum 8 luni de cand am decis sa imi schimb viata.Ca persoana sunt tare de caracter asta in public la cum sunt persoanele in ziua de astazi pe cine intereseaza de viata altuia mai bine radem de ei.

Problema mea cred ca e mai mult pshica doarece de 3 luni ma simt foarte demoralizat si lipsit de interes din toate punctele de vedere asta poate ca nici nu am trecut de tot peste persoana cu care am petrecut cei 4 ani dar aici e partea interesata in tot timpul asta cat am stat cu ea eram indragostit si de alta persoana de care eram foarte atras si imi doream foarte mult sa fiu cu ea nu mai ca era problema cu stilul de viata pe care il aveam doarece parinti ei nu ma acceptau sub nici o forma am  ea era opusul meu din toate punctele de vedere poate deastea imi si doream atat de mult sa fiu cu ea.

Am incercat de 2 ori sa formam un cuplu dar mereu au intervenit parinti ei, nu spun ca nu am simtit nimic pentru cea cu care am petrcut 4 ani e normal dupa atat timp sa simti ceva nu ?.Dar imi doream mai mult sa fiu cu cea dea 2,pana la urma am ramas singur ironia sorti cine aleraga dupa 2 iepuri nu prinde nici unu parca asa era vb.

Dupa despartire fosta cu care am stat 4 ani mia cerut sa ma schimb sa ma schimb in ceva mai bun (ca om nu sunt atat de rau dar sunt mai sceptic cand e vb de incredere),bine inteles am incercat sa ma schimb dar in ultimile 3 relatii am fost foarte dezamagit si asta mia scazut si mai mult moralul si increderea in mine am incercat sa fiu mai intelegator sa am incredere mai multa dar degeaba toate au dus la esecuri.

In general cand prieteni mei vor un sfat mil cer dar cand e vb de mine nu gasesc nici un sfat parca cand e vb de mine ma blochez incercand sa gasesc o explicatie un sfat ceva.

Imi doresc enorm o familie un copil ceva stabil ceva care sa imi ofere motive sa ma schimb nu relatii doar de o noapte de asta sunt satul dar nu mai de asta dau cand e vb de implicare toate sun ca doar ce am iesit din relatie ori isi inseala iubiti sau sotii deastea cred ca am si devenit cam sceptic in privinta increderi.

Poate ma ajuta cineva cu un sfat o idee cum as putea sa imi ridic din nou moralul si sa prind din nou incredere in mine.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate ma ajuta cineva cu un sfat ...

NU fa copii cu cineva pe care nu iubesti cu adevarat si cu care te vezi impreuna pentru tot restul vietii. Restul e bla bla.

Pe aia cu care ai stat 4 ani nu ai iubit-o asta e clar, si nu te vei schimba pentru ea. Deci lasa-o sa-si vada de viata, iar tu daca-ti doresti familie, ai rabdare pana iti intalnesti perechea. Un copil nu vine cu bon de returnare daca lucrurile o iau la vale intr-o casnicie intocmita in dorul lelii.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fii fericit cu cineva, trebuie mai intai sa fii fercit cu tine insuti,pentru asta trebuie sa-i dai drumu trecutului si sa te clarifici ce vrei exact de la viata si sa iesi din starea asta de demoralizare ca n-o sa te ajute cu nimic.Doar TU poti sa-ti dai o mana de ajutor,nu oricare alta femeie!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi doresc enorm o familie un copil ceva stabil ceva care sa imi ofere motive sa ma schimb 

Revino-ti, ca asta-i specific femeilor, mai ales alea aflate in criza varstei.

Copil...ce sa faci cu el ? Lasa, ia-ti motocicleta si mergi la festivaluri de bere. E mai bine pentru moral. 

Daca tu nu reusesti sa stapanesti relatiile cu doar doua femei consecutiv, ce-o sa faci cand vei avea nevasta, copil, soacra, secretara, caine ? Ca tuturor trebuie sa le acorzi timp, afectiune, bani.

Ia gandeste-te... pampersi, nopti de veghe, crize de gelozie, priviri incruntate.

Renunta. Nu la femei, la idei de-astea de maturizare timpurie. Mai catre 45 merge, dar parca nici atunci.

Vrei sa faci copil ca sa te stabilizeze?

 

rotflmao.gif

 

Tratamentul asta nu l- am mai auzit....

Pai are dreptate. Tatii sunt extrem de responsabili si stabili. Ce-i de ras ? Ti-oi fi amintit ceva amuzant si te-a bufnit rasul pe-aici.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Renunta. Nu la femei, la idei de-astea de maturizare timpurie. Mai catre 45 merge, dar parca nici atunci.

 

 

Asta cu maturizarea pe la 45 de ani sau si mai tarziu e bestiala. rotflmao.gif

 

Am mai invatat ceva azi si anume ca tot omul are cate o secretara si ca e musai sa oferi timp, bani si afectiune soacrelor. laugh.png

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai are dreptate. Tatii sunt extrem de responsabili si stabili. Ce-i de ras ? Ti-oi fi amintit ceva amuzant si te-a bufnit rasul pe-aici.

Un om care face un copil pentru ca se gândește ca acel copil il va face responsabil si stabil, poate sa facă 10 copii, nu unul, nu va fi niciodată responsabil sau stabil. Sau daca va poza in atare postura, de ochii lumii, in realitate va fi vai si amar de acei copii.

 

Râdeam pentru ca ma gândeam ca in mod sigur vine temerar si mai bășește vreo duma pe aici...

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intalnit la o pensiune din munti anuntul: "Oferiti soacrei dumneavoastra o seara la restaurantul Passiflora si noi ii vom darui un buchet de flori. Ea va ramane impresionata si fata de dumnevoastra recunoscatoare pentru mult timp"

 

http://www.turistinfo.ro/manastirea_humorului/cazare-manastirea_humorului/pensiunea_passiflora-c42074.html


Cat de hapsana sa fie soacra, dar se inmoaie inima ei de gheata cu o seara la restaurant in natura si un buchet de flori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×