Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Imi place sa fac cadouri, dar imi place si mai mult sa le primesc. Cand/ce ati facut cadou ultima data? ce ati primit?

 

 

blondul mi-a adus cadou o jucarie, numele meu de alint duce teribil cu nimele pasarii si consideram ca-mi seamana-par negru, gura mare, privire rautacioasa, rotunda...post-81199-0-20246800-1407352010_thumb.jpg

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ultimul cadou daruit, un ceas

ma pregatesc pt luna viitoare.. deja-s plina de ganduri.

 

ultimul-ultimul primit e un parfum, iar cel mai frumos a fost penultimul, sa zicem.. o plimbare intr-un loc frumos.

am primit un calut mic, cabrat, maro, din ceramica cred.. il tin pe birou

si masinute ..imi plac masinutele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul cadou dat bani , ultimul cadou primit bani laugh.png

 

au fost necesari sau a fost solutia cea mai usoara?

ma pregatesc pt luna viitoare.. deja-s plina de ganduri.

 

 

imparte gandurile cu noi, poate furam din idei.

 

 

si eu ma pregatesc, blondul face 40 in octombrie si eu-s in pom si pomul in aer cu ideile. am eu idei, dar sunt mai costisitoare decat imi permit la ora asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

au fost necesari sau a fost solutia cea mai usoara?

Eu sunt genu' ala care-i place sa-si ia ce vrea si persoanele apropiate stiu , cu toate ca sormea de exemplu ar gini de fiecare data ce-mi doresc ( sunt foarte apropiate ) dar ai mei nu se complica. Si cand dau , am dat in acelasi spirit dar persoanelor ce stiu ca vor asta celorlalte de obicei ma duc la arginatie , nu-s prea inspirata in alesul de cadouri ( la arginarie devin instant inspirata ca eu insumi sunt the queen of silver queen.gif :lol: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

argintarie adica?

 

cred ca, asta e o solutie daca persoana care primeste cadou poarta argint.

 

eu de la o vreme cumpar carti de bucate drept cadou, si la tipe si la tipi. am avut perioade cand cumparam bilete la teatru/film, apoi trecusem pe torturi de casa (made by me...laugh.png ) si st de vin. le iau cum vin perioadele astea, iarna de obicei fac cosuri de cadou cu te miri ce tampenii fac eu prin casa, gen gemuri sau zacusca, biscuiti.

 

 

dar din dar se face rai (cica), cum stati la capitolul dat mai departe cadoul care nu va place/nu se potriveste? eu nu am nicio jena, decat sa zaca in casa si sa nu folosesc (in cazul ca vine fara chitanta cu posibilitatea de schimb).

Editat de Ampera
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×