Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

Mai pe larg, "Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pământul în decurs de câteva mii de ani".

Cel puţin aceasta este declaraţia fostului ministru canadian al Apărării, Paul Hellyer, care ne mai spune clar şi fără echivoc: "extratereştrii trăiesc printre noi"! Cică unii dintre ei ar provini din Zeta Reticuli, constelaţia Pleiadelor, din Orion, Andromeda şi Altar. Mai zice că actualmente există pe Pământ extratereştri vii şi că cel puţin doi dintre ei lucrează cu guvernul american.

Interesant e că el contrazice ipoteza lui Hawkins care a susţinut că în cazul în care extratereştrii ar vizita Pământul, ar avea scopuri duşmănoase, afirmând că, dimpotrivă, nu numai că extratereştrii au vizitat Pământul dar au şi sprijinit oamenii în realizarea unor progrese.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XjpGnoAeiVc

 

 


Voi ce ziceţi? O şti ăsta ceva sau bate câmpii?

Editat de Davi_
tag
  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai pe larg, "Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pământul în decurs de câteva mii de ani".

Cel puţin aceasta este declaraţia fostului ministru canadian al Apărării, Paul Hellyer, care ne mai spune clar şi fără echivoc: "extratereştrii trăiesc printre noi"! Cică unii dintre ei ar provini din Zeta Reticuli, constelaţia Pleiadelor, din Orion, Andromeda şi Altar. Mai zice că actualmente există pe Pământ extratereştri vii şi că cel puţin doi dintre ei lucrează cu guvernul american.

Interesant e că el contrazice ipoteza lui Hawkins care a susţinut că în cazul în care extratereştrii ar vizita Pământul, ar avea scopuri duşmănoase, afirmând că, dimpotrivă, nu numai că extratereştrii au vizitat Pământul dar au şi sprijinit oamenii în realizarea unor progrese.

 

Voi ce ziceţi? O şti ăsta ceva sau bate câmpii?

 

Nu stim daca , intradevar, ceea ce apare in acest articol este si adevarat , mi se pare ca nu-i ceva autentic dar poate-i doar o impresie de-a mea.

 

Ca sa-mi spun o parere despre faptul ca"extraterestri au vizitat planeta Pamant", da, parerea mea este ca-i posibil si chiar probabil ca exista fiinte extraterestre care au vizitat planeta Pamant.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

God damn it ! Inca unul plecat cu sorcova in Canada ? Our shame never ends... suicide.gif

Cred ca nici aborigenii aia de fumeaza pipa pacii cu nush ce ciuperci spirituale in ea, nu ar debita asemnenea chestii.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu le am cu subiectul, dar am dat peste doi tipi interesanti: John Mack- psihiatru si profesor la Harvard (acum decedat- lovit de o masina) si Budd Hopkins.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9-ufuNtpQd0


https://www.youtube.com/watch?v=p1Bkvd39Wg8

 

Asta e fff interesant:

 

https://www.youtube.com/watch?v=1W75HZD8VaE

Editat de MeerKat
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai inseamna ca au experimentat intai cu Hitler ,dar cum reusita a fost partiala....se pare ca pamantenii astia sunt o rasa afurisita...nu se lasa imperecheati:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Afurisiti extraterestri se duc numai in Canada! In Romania cred ca le e frica sa nu moara de foame:)

Drăguţă glumiţa ta. Înainte de a te strădui să "dai bine" cu astfel de goange vecine cu sarcasmul, cum probabil crezuşi că despre asta ar fi vorba, trăgând cu ochiul la câţiva preopinenţi de-ai tăi, totuşi fi fost de dorit să arunci un ochi şi o ureche pe linkurile postate de MeerKat. Ai fi înţeles astfel că, cel puţin deocamdată, nu-şi fac veacul numai în Canada (spre exasperarea Naeemei), ci şi în SUA , Zimbabwe şi probabil or mai fi şi alte zone.

Sunt interesati de experimente genetice, sa formeze o noua rasa (combinatie noi si ei, ei nu rezista in mediul asta) si sa populeze pamantul. Poate vor un IQ mai ridicat smile.png

http://www.antena3.ro/romania/romanii-au-cel-mai-mic-iq-suntem-pe-ultimul-loc-din-europa-la-capitolul-inteligenta-107398.html

Foarte interesante şi la obiect primele trei linkuri. Din nefericire n-aş putea spune acelaşi lucru şi despre acest din urmă link, ăsta de pe antena3. N-aş vrea să insist, însă în lipsa unei prezentări detaliate, articolul respectiv este cel puţin discutabil şi oricum n-are nicio legătură cu topicul.

În fine, de reţinut ideea ta că ei ar fi interesaţi de experimente genetice şi să formeze o nouă rasă.

 

Nu stim daca , intradevar, ceea ce apare in acest articol este si adevarat , mi se pare ca nu-i ceva autentic dar poate-i doar o impresie de-a mea.

 

Ce ţi se pare neautentic aici, că nu sunt sigur c-am înţeles ce vrei să spui? Faptul în sine că omul a fost invitat pe un post TV să-şi spună părerea sau convingerile la care a ajuns? Sau nu eşti de acord cu ceea ce el susţine? Te-aş ruga să exemplifici.

Mercic.

 

 

Ca sa-mi spun o parere despre faptul ca"extraterestri au vizitat planeta Pamant", da, parerea mea este ca-i posibil si chiar probabil ca exista fiinte extraterestre care au vizitat planeta Pamant.

Aici chiar că m-ai băgat în ceaţă, pentru că, de fapt, ăsta e punctul nodal. Deci aici eşti de acord cu el şi de data asta consideri că ar fi totuşi ceva autentic :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×