Sari la conținut
Forum Roportal
LIVEASAHB

Ce inseamna FAMILIA pentru omul contemporan ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi amintesc o intamplare cu un tanar caruia i s-a spus ca el trebuie sa vina la Dumnezeu ca si cand ar merge la tatal sau...atunci tanarul ( care fusese terorizat de catre tatal sau ) a renuntat sa se apropie de Dumnezeu !

 

Familia acestor vremuri nu mai este ceea ce a fost odata...nici nu trebuie sa fie, avand in vedere "cuceririle"facute; atunci cand femeia nu avea nici masina de spalat, nici aspirator,nici...,nici..., nici..., nici, gasea timp pentru RUGACIUNE, astazi nu prea maigaseste, si daca il gaseste, rugaciunea este spusa doar cubuzele, nu si cu inima !

 

Adam a primit-o pe Eva ca sa il ajute, treptat femeia s-a transformat in egala barbatului si astazi ea doreste sa il conduca...sa privim in jurul nostru, cele mai multe institutii care sunt conduse de femei PAR mai bine conduse, aduc profituri mari etc. nu doresc nimanui sa faca ceea ce fac unele femei pentru succes ! Influenta celui rau a desfiintat sanatoasa familie din Eden si continua sa lucreze si astazi cu fiecare "Eva" in parte !

 

Barbatul este mai puternic, femeia este mai sensibila, barbatul rezista multor atacuri, dar, atunci cand vin "atacuri" din partea unor femei "sic" bietul de el, "musca" asa cum a facut si in Eden. Trist, dar adevarat.

 

Concluzia : cel rau a folosit si foloseste femeia pentru a distruge ceea ce Dumnezeu a facut bine.

Sa ne rugam sa fim mai bune, mai blande, mai intelegatoare, sa ne rugam pentru acele femei care-si construiesc propria "fericire" pe lacrimi de sotii, de copii parasiti ! Sa ne rugam pentru barbatii care sunt parasiti ! sa ne rugam pentru intreaga lume !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concluzia : cel rau a folosit si foloseste femeia pentru a distruge ceea ce Dumnezeu a facut bine.

Sa ne rugam sa fim mai bune, mai blande, mai intelegatoare, sa ne rugam pentru acele femei care-si construiesc propria "fericire" pe lacrimi de sotii, de copii parasiti ! Sa ne rugam pentru barbatii care sunt parasiti ! sa ne rugam pentru intreaga lume !

certitudini:

1. esti de religie crestina.

2. crezi fervent in bazaconiile misogine crosetate pe marginea acesteia.

3. esti femeie.

4. ... desi n-o prea meriti.

 

supozitii:

1. ai fost invatata ca ordinea este : Dumnezeu, barbat, femeie.

2. ti s-a cimentat aceasta idee de catre familie, fara ca tie sa ti se para ciudat ca ti s-a atribuit inca de la nastere locul 2.

3. sotul tau a continuat traditia, amintindu-ti in permanenta de locul pe care il ocupi: gravida si desculta, mestecand intr-o oala la bucatarie.

4. te-a parasit barbatul pentru alta si acum iti dedici tot timpul blestemarii femeilor din ziua de azi, femei fara suflet si moralitate care isi urmaresc interesul calcand peste cadavre.

 

concluzii:

1. :)

2. :stars:

3. saracii barbati! tocmai i-ai transformat in victime fara sina spinarii, copii oligofreni incapabili sa deosebeasca o ridiche de o centrala atomo-electrica.

4. titlul n-are nici o legatura cu mesajul acestui topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EU CRED CA NU-I FEMEIE.asta-i barbat...si face misto :)

PS.ma refeream la vsm [verry stupid mind??????? :stars: ]

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
certitudini:

1. esti de religie crestina.

2. crezi fervent in bazaconiile misogine crosetate pe marginea acesteia.

3. esti femeie.

4. ... desi n-o prea meriti.

 

supozitii:

1. ai fost invatata ca ordinea este : Dumnezeu, barbat, femeie.

2. ti s-a cimentat aceasta idee de catre familie, fara ca tie sa ti se para ciudat ca ti s-a atribuit inca de la nastere locul 2.

3. sotul tau a continuat traditia, amintindu-ti in permanenta de locul pe care il ocupi: gravida si desculta, mestecand intr-o oala la bucatarie.

4. te-a parasit barbatul pentru alta si acum iti dedici tot timpul blestemarii femeilor din ziua de azi, femei fara suflet si moralitate care isi urmaresc interesul calcand peste cadavre.

 

concluzii:

1. :)

2. :)

3. saracii barbati! tocmai i-ai transformat in victime fara sina spinarii, copii oligofreni incapabili sa deosebeasca o ridiche de o centrala atomo-electrica.

4. titlul n-are nici o legatura cu mesajul acestui topic.

Mamaaaaa !!! Daca-s adevarate atunci chiar esti un proroc, Dark_Light! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concluzia : cel rau a folosit si foloseste femeia pentru a distruge ceea ce Dumnezeu a facut bine.

Sa ne rugam sa fim mai bune, mai blande, mai intelegatoare, sa ne rugam pentru acele femei care-si construiesc propria "fericire" pe lacrimi de sotii, de copii parasiti ! Sa ne rugam pentru barbatii care sunt parasiti ! sa ne rugam pentru intreaga lume !

 

Eu zic sa ne rugam mai degraba pentru persoanele cu mintea ratacita... stii... genul care cred ca raul facut de barbati femilor va putea fi vreodata atins de raul facut de femei barbatilor.

 

Saracii... in iluzia lor au impresia probabil ca violul realizat de o femeie prin consecintele psihologice suportate de barbat depaseste cu mult, mult, mult o sarcina rezultata din viol.

Ca sa nu mai vorbim de compatimirea pentru saracii barbati care-si nerocesc pumnii pe fata sotiilor dupa o noapte de betie crunta... ca doar ce naiba, nu puteau si ele sa fie mai fine, sa aiba capul mai moale.

Ei, in ratacirea lor, cred ca daca o mama vrea o viata mai buna pentru copiii ei si e dispusa sa lupte pentru viata asta mai buna... atunci clar e in relatie intima cu Satana.

 

Eu zic: mai degraba sa ne rugam pentru astfel de persoane... au mai multa nevoie.

Editat de catelusulschiop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
concluzii:

1. :doh:

2. :)

3. saracii barbati! tocmai i-ai transformat in victime fara sina spinarii, copii oligofreni incapabili sa deosebeasca o ridiche de o centrala atomo-electrica.

4. titlul n-are nici o legatura cu mesajul acestui topic.

Dark, esti tare! :)

Dar eu tot ma simt ca Maria Magdalena.. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mamaaaaa !!! Daca-s adevarate atunci chiar esti un proroc, Dark_Light!

daca a incerca sa faci conexiuni logice inseamna a fi proroc...

mai imprastiati, baieti, mai imprastiati! :)

 

in plus, n-am facut nici o profetie, m-am limitat doar la "hai sa-ti ghiceasca baba trecutul si prezentul" :stars:. daca-i spuneam ca o sa se intoarca barbatu-su la ea, aia da! era proroceala.

 

[heidy], care-i faza cu Maria Magdalena? ca am vrut sa te intreb si mai devreme, da' ma luasem cu avocateala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×