Sari la conținut
Forum Roportal
Lorena21

M-am despartit de prietenul meu. Dar sufera enorm dupa mine. Ce pot face? Imi este foarte mila de el. E un baiat bun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu si prietenul meu am fost impreuna aproape un an jumate. De la un timp am simtit ca nu mai merge relatia, si ca nu mai simt multe pentru el. Am inceput sa fiu mai rece, sa se obisnuiasca cu ideea. Oricum practic, drumurile noastre in viata se cam despart (eu o sa plec la facultate de la toamna, destul de departe, iar el nu).

Cand m-am despartit de el a inceput sa planga, a plans si a doua zi si m-a rugat macar in vara aceasta sa mai stau cu el (pana voi pleca). Eu ce pot face? Sa ma mai intalnesc cu el? O sa-i faca rau sau bine? Sa ma mai culc cu el?

Mie nu imi pare rau dupa relatie, practic noi 2 nu avem multe in comun, si nu prea il mai iubesc, dar as vrea sa-l fac sa nu mai sufere pentru ca e baiat bun si merita tot respectul. Ce pot face? Cum sa procedez sa fie mai bine pentru el? A spus ca nu poate trai fara mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai proasta idee e sa stai cu cineva din mila. nu ii faci lui nici un bine daca il minti. vezi-ti de viata ta si el o sa-si vada de a lui. toate trec, da-i timp sa se vindece. cu cat tii mai mult legatura cu el, cu atat o sa fie mai greu. o tai de la radacina si gata.

 

bafta!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A spus ca nu poate trai fara mine.

 

Daca nu mai ai nimic pentru el, n-are sens sa continui relatia. In ceea ce priveste, nu pot trai fara tine, sunt sanse mari sa supravietuiasca pana la urmatoarea ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai proasta idee e sa stai cu cineva din mila. nu ii faci lui nici un bine daca il minti. vezi-ti de viata ta si el o sa-si vada de a lui. toate trec, da-i timp sa se vindece. cu cat tii mai mult legatura cu el, cu atat o sa fie mai greu. o tai de la radacina si gata.

 

bafta!

Dar el m-a implorat sa ne mai vedem din cand in cand. Sa nu il las asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar el m-a implorat sa ne mai vedem din cand in cand. Sa nu il las asa.

 

asa cum? cu inima franta? si daca te vezi cu el din mila asa 'din cand in cand' ce rezolvi? te simti tu mai bine?

 

 

cu cat stai mai legata de el cu atat il impiedici sa mearga mai departe cu viata lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

asa cum? cu inima franta? si daca te vezi cu el din mila asa 'din cand in cand' ce rezolvi? te simti tu mai bine?

 

 

cu cat stai mai legata de el cu atat il impiedici sa mearga mai departe cu viata lui.

Probabil ca ai dreptate. Dar eu ma simt ca ultimul om ca l-am facut in halul asta sa sufere. Practic oricum nu mai avem nici o sansa dupa ce plec. Sunt totusi 4 ani de facultate, si nu mi-am ales una usoara, ci una grea care imi va solicita mult timp. Doar ca eu am fost aceea mai realista si mai cu capul pe umeri si m-am trezit la realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e alta: el nu stie sa faca sex bine, caci e incepator, iar tu nu stii sa aduci noutate in viata sexuala, sa reinventezi zilnic sexul. Puneti-va cu burta pe carte pana la toamna, studiati Kamasutra si in toamna va veti desparti cu acel suras de multumire de pe sexsculpturile templului indian Khajuraho.

Editat de tadayosimasahiromidorikawa
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e alta: el nu stie sa faca sex bine, caci e incepator, iar tu nu stii sa aduci noutate in viata sexuala, sa reinventezi zilnic sexul. Puneti-va cu burta pe carte pana la toamna, studiati Kamasutra si in toamna va veti desparti cu acel suras de multumire de pe sexsculpturile templului indian Khajuraho.

Momentan am de invatat pentru bac :)). Si intr-o relatie nu totul se rezuma doar la sex... Si el este important, dar nu e principalul factor, care determina "implinirea"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

clar mai ai de invatat... si nu doar pentru bac smile.png

dar esti tanara inca, o sa recuperezi

 

in rest, fii cat mai absenta cu el.... se va obisnui cu tacerea

Editat de *tania*
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pari foarte detasata. Nu cred ca ai nevoie de sfaturi. Daca tot ai cerut un sfat, eu de exemplu te-as sfatui sa faci sex in continuare cu el. Ce mai conteaza, nu? Oricum nu ai pe altcineva. Dar chestia asta : "Sa ma mai culc cu el?", mi s-a parut tare aiurea.

Daca poti sa faci sex de mila cu el, cine te poate impiedica? Lol... Tu vorbesti de sex de parca ai vorbi de spalat rufe.smile.png


Editat de johnnyblue
  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×