Sari la conținut
Forum Roportal
dann_reg

backup la win

Postări Recomandate

sal

am si eu o rugaminte: vreau sa fac un backup de win pe un cd/dvd si sa fie bootabil. am facut asta pt un xp home edition cu licenta care il aveam pe hard. problema e ca atunci cand am instalat xp pro sp 2 , si am incercat sa fac un backup cu nero imi copia decat folderele si nu era bootabil :cheer: .

apropo am un laptop acer aspire 3003 wlmi , proc sempron 3000+ (1,8 ghz), hdd 60 gb ( nu stiu ce marca), dvd-rw dual layer, placa video integrata sis 760 gx ( pana la 128 mb share) , 512 mb ddr pc 2700(333).

 

acum am win 2003 server standard edition si mere super bine (fata de xp pro), dar as vrea sa fac un backup sa nu mai stau sa instalez iar toate driverele in caz de format c: :cry:

daca stie cineva un program care sa faca asta , il rog sa-mi spuna si mie.

 

apropo primul backup l-am facut cu NT cd/dvd maker 7 profesional, care instalat de pe dvd de backup xp home edition( cu tot cu licenta) nu a vrut sa-mi faca backup-ul pt xp pro sp 2 pentru ca nu aveam un program de la acer ( pe care l-am luat si instalat si tot nu a mers).

 

careva vreo idee?? :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma stiu io o solutie cu un program dar programul se copie pe un cd bootable

 

 

hiren'sbootcd7.5

se cheama programul

 

 

hiren'sbootcd7.5

se cheama programul

 

 

hiren'sbootcd7.5

se cheama programul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc linux :spiteful: si as dori sa fac un cd bootable cu windows xp sp2 care lam luat ce program care ruleaza in linux si scrie cd bootable stiti :focus: am nevoie urgent de un raspuns :o: Am gasit Nero pt linux dar nu vad obtiunea bootable:((.

 

Pls datimi un raspuns am dat un google si pana acuma nu am gasit mare lucru 8)(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×