Salt la continut

Fotografie
* * * - - 2 voturi

De ce accepta fetele o relatie cu un barbat casatorit?

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
820 replici la acest subiect

#161 iedutz

iedutz

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 16 mesaje

Scris 11 May 2006 - 06:18 PM

Intr-adevar, IN GENERAL, barbatii au un spirit de competitie muuuult mai acerb decat femeile. Asta datorita testosteronului si a felului in care suntem construiti. Am spus in general, pentru ca exista O SITUATIE, in care, femeile sunt, de departe, campioane ale spiritului de competitie. SITUATIA este atunci cand doua femei trebuie sa imparta...unul si acelasi barbat. ;))
Din acest motiv, IN VECII VECILOR nu se vor intelege:
1. Soacra cu...nora.
2. Sotia cu...amanta.
3. Sotia nr. 1 cu sotia nr. X (la musulmani).
Asa ca...mai analizeaza-ti o data argumentele...

Spirit de competitzie?
Daca este doar o aventura atunci cu sigurantza putem vb de spirit de competitzie, altfel nu cred.
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#162 nightwish

nightwish

Orhidee

• Silver Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 10016 mesaje

Scris 11 May 2006 - 08:48 PM

E aiurea... inseamna ca tu nu ai vazut o sotie si o soacra "la cutite". Sa te fereasca sfantul...
  • 0

#163 iedutz

iedutz

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 16 mesaje

Scris 11 May 2006 - 10:21 PM

E aiurea... inseamna ca tu nu ai vazut o sotie si o soacra "la cutite". Sa te fereasca sfantul...

Soacra cu nora? In primul rand nu cred ca discutzia asta isi are locul aici, dar totusi o sa iti raspund.
Din pacate am vazut si astfel de "scena".... dar personal cred ca astfel de pb apar din cauza ipocriziei (fie din partea soacrei fie din partea norei). Binentzeles ca nu ma refer la micile certuri care se ivesc din cand in cand... ci la cele legate de lupta de "dominare". :flowers:
  • 0

#164 harald

harald

assertive

• Gold Member
  • 11334 mesaje

Scris 12 May 2006 - 01:56 AM

:yes: ...spiritul de competitie ,este mai accentuat la barbati...deci nu prea tine!

Precizare: Nevoia de performanta, "complexul performantei" e mai accentuat la barbati. Barbatii nu se angajeaza in competitie de dragul competitiei, ci de dragul performantei. (sa detaliez ? :flowers: )

In schimb, la femei, competitia de dragul competitiei de mult mai intalnita: "Da' ce, aia e mai frumoasa ca mine?" :ok:

P.S. Se poate inlocui, in fraza de mai sus, "mai frumoasa" cu mai eleganta / mai desteapta / mai inalta etc.
Pe un barbat n-ai sa-l auzi comparandu-se cu rivalul in acest mod. Sau raportandu-se la rival.

Nu neaparat. Daca pur si simplu i se aprind calcaiele dupa un barbat care este insurat deja, ce spirit de competitie mai este? :)

Spirit de competitie autentic 8) . Vrea sa-si demonstreze si ei, si lui, si "rivalei" casatorite ca il poate avea, ca e mai buna in pat, ca are mai multa grija de el,
ca e "mai femeie" etc. etc. 8)
I've been there :doh:

Asa ca...mai analizeaza-ti o data argumentele...

Already done that.

Aceast mesaj a fost editat de harald: 12 May 2006 - 02:09 AM

• 0

#165 Nyco

Nyco

Ghiocel

• Members
  • 2 mesaje

Scris 08 July 2006 - 02:19 PM

Toti barbatii din ziua de astazi au certitudinea ca sunt cei mai buni, din toate punctele de vedere(implicit sexual). am ajuns dupa ceva experienta sa declar cu mare dezamagire ca este ingroziot sa ai o relatie cu un barbat TANAR. asa ca cum am citit intr-un mesaj, toti acuza si jignesc, foarte nasol ca am ramas la principii invechite si ramanem plafonati la acest nivel. poate o sa ajunge sa spanzuran farbatii si femeile care isi insala barbatii. ramaneti cu principiile acestea si viata va trece pe langa voi!!!!!!!
invatati sa traiti si sa va gasiti scopul in viata, ca altfel.......
Asa ca fetelor, daca aveti ocazia sa intalniti un barbat insurat, profitati de ocazie......o traire unica pe care nu o ve-ti regreta. asta nu inseamn ca distrugi o famile, nu esti curva si nici tarfa, ci pur si simplu te vei simti femeie. fii sigure ca nu din cauza voastra(daca se despart, mai mult ca sigur nu o va lasa niciodata) s-au despartit, ci din cauza sotiilor....
O viata fericita celor care sitiu sa-si traiasca viata!!!!!!!!!!!!!

Aceast mesaj a fost editat de Nyco: 08 July 2006 - 02:25 PM

• 0

#166 Kilkoana

Kilkoana

Scholett`s girl

• Gold Member
  • 6598 mesaje

Scris 08 July 2006 - 02:23 PM

Pacat ca s-a intrerupt mesajul......
  • 0

#167 Aicha_Mirela

Aicha_Mirela

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 37 mesaje

Scris 08 July 2006 - 10:26 PM

Ori il place pe barbatul casatorit foarte tare...ori ia totul ca pe o provocare.
Si am facut si o rima in context:))
  • 0

#168 Kilkoana

Kilkoana

Scholett`s girl

• Gold Member
  • 6598 mesaje

Scris 09 July 2006 - 07:30 AM

Raspunsul la intrebarea topicului ar fi: CA POT DOM`LE!
  • 0

#169 thunami

thunami

Orhidee

• Advanced Member
  • 1959 mesaje

Scris 09 July 2006 - 05:52 PM

Raspunsul la intrebarea topicului ar fi: CA POT DOM`LE!

Ca pot ei sau ca pot ele?
  • 0

#170 Kilkoana

Kilkoana

Scholett`s girl

• Gold Member
  • 6598 mesaje

Scris 09 July 2006 - 06:48 PM

Ca pot ei sau ca pot ele?

Pai, tre sa poata ambii! Nu?
Si in intrebare sa facea referire la ele.

Aceast mesaj a fost editat de Daydreamer: 09 July 2006 - 06:48 PM

• 0