Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Melodia aleasa de public prin SMS-uri la selectia pentru Eurovision 2014:

 

Paola Selinge:

 

 

Mie mi se pare fara cap si coada.

 

 

 

Singura melodie care a fost cat de cat antrenanta/vesela (cam ce se cauta la Eurovision) a apartinut lui Vizi Imre. Oare nu a castigat pentru ca e ungurean?

 

 

Ce ziceti, avem vreo sansa la concurs?

Editat de Blues
Reparat link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iar luzåru' asta la circo-vision?

 

asta a incercat si in Norvegia sa-si faca o cariera si i-au dat norvegienii cu sutu-n cur :rot:

 

 

pacat de paula ca accepta numai piese de kkt, ar putea mai mult.

 

daca imi aduc bine aminte astia au mai reprezentat romania la eurovision si au facut nimic. o porcarie si cred ca au ales-o cu grija ca sa nu castige, oricum nu sunt bani de organizat asemenea circ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a placut niciodata muzica de la concursul asta indiferent de tara de provenienta a solistilor. De melodiile cu care s-au prezentat romanii mereu, nici nu mai zic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paula incearca pana la batranete, da de prinde vreun loc fruntas. A decazut mult Eurovision-ul, de avem specimene cu sex neidentificat pe acolo in preselectii. Pare genul de concurs prea vechi pentru a renunta la el, insa nu stiu ce procent din generatia tanara va reprezenta un public pentru acest concurs peste 15-20 de ani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paula Selling a fost pe locul 3 data trecuta, cea mai buna performanta a Romaniei :think:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare pe asta s-au bazat cei care au masluit voturile (adica organizatorii), ca de data asta Puala Seling va ajunge si mai sus? Pai nu are cu ce, melodia e varza/

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faina melodia Norvegiei, insa eu cred ca nu-i va captiva indeajuns pe spectatori.

 

E interiorizata, cere un minim de ascultare atenta si reflectie, iar publicul este mult mai superficial in medie.

 

Am impresia ca la Eurovision se cauta piese cantabile, usor de fredonat, antrenante, gen Biondo, Loreen, Alexander Rybak. Adica stilul Abba, Boney M, Al Bano si Romina in esenta lor, chiar daca sunt adaptate soundurilor moderne.

 

Piese care sa iti dea o stare placuta, si sa atinga o mare parte a europenilor prin tonalitatea lor optimista.

Poate ca asta e scopul Eurovisionului, sa mentina traditia muzicii usoare europene.


Melodia Olandei e simpatica, pacat ca seamana prea mult cu country-ul american, sau cu trupe gen Eagles sau Smokie. Nu simt traditia olandeza in ea.


Hai sa facem niste voturi noi p-acilea, preliminarii.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alti ani macar era circ, aveam de cine sa rad. anul asta e un an trist unde baladele sunt f prezente. anul asta e anul bocitoarelor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×