Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi, e vorba despre o intamplare mai veche, de acum 2 ani, inca mai simt ca am aceasta piatra pe inima, care ma tot apasa. Eram la o petrecere (habar n-am a cui, nici atunci n-aveam prieteni) si m-am cunoscut acolo cu cea care m-a impins inspre pacat. Nu, nu era minora, caci deja am scris in titlul topicului ca e vorba despre o femeie. Am vorbit foarte mult, despre planuri de viitor si multe alte lucruri, despre care nu-mi amintesc, pentru ca bautura era pe gratis - ceea ce probabil ne-a si sortit sa ne intalnim acolo. In fine, o discutie constructiva si alcool la discretie ne-a adus pana la urma, in momentul in care am simtit ca ne apropiem din in ce in ce mai mult, ceea ce a si dus la un sarut pasional (tin sa mentionez ca eram in stare de ebrietate, iar simtul aprecierii probabil scazuse in mod considerabil), placut, dar de scurta durata. De scurta durata, deoarece realizasem chiar si pe moment greseala pe care o comisesem si chiar la scurt timp dupa, incepusem sa-mi pun intrebari serioase in privinta impulsurilor mele si mai ales, in privinta sexualitatii mele. Mi-a spus chiar de la inceput ca are prieten (eu nu aveam deloc), dar asa ceva nu cred ca ma absolva cu absolut nimic fata de ceea ce am facut... probabil si din proprie initiativa. Nu stiu daca ar trebui sa consider gresita interventia mea peste relatia unui cuplu bisexual, atat timp cat eu, pe proprie raspundere, am decis sa comit un gest pe care-l consider a fi impotriva naturii.

Ce ziceti, am gresit eu, sau a fost de vina alcoolul, care m-a impins sa am un comportament nu intocmai adecvat heterosexualitatii?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×