Sari la conținut
Forum Roportal
GeoFiloRo

Urare...pe Forum colindatoare...2014

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anul Nou s-a nascut la miezul noptii odata cu lansarea focului de artificii. S-au îmbracat oamenii vechi în haine noi, sa spuna bun venit Anului Nou. Dar Anul Nou i-a luat la întrebari rasfoindu-le naravurile vechi.

 

- Pai bine mai oameni buni în cele preistorice, ce bucurie asteptati voi de la Anul Nou daca nu v-ati debarasat de naravurile vechi ?!


Omul vechi în haine noi, i-a mai mânati oile mai flacai !
Anul Nou cu bucurie ! Omul vechi este el oare o amintire ?

 

Ce trebuia sa faca crestinul-democrat în ziua Craciunului si a Revelionului ? Sa manânce, sa bea si sa fumeze pâna uita de el însusi, ori sa citeasca , sa gândeasca si sa dezbata pâna când constiinta îi va ilumina întunecimea prejudecatilor !

- I-a mai cugetati mai flacai, sa vina inteligenta si pe la noi !

 

Anul Nou si omul vechi...ghici cine trebuie luat de urechi ?
La multi Oameni noi !...mai multi decât numarul anului 2014...

 

____________

*ARTIFICII _ Fig. manopere pompoase pentru a însela, viclenie: artificiul argumentarii, sofistica rationamentelor false.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca ai fost singur de revelion sau gen.

 

Daca te intereseaza mai mult persoana mea decît continutul topicului, sa înteleg ca nu ai înteles sau ca te prefaci ca nu întelegi sensul mesajului ?!

 

Genul notiunii de singuratate cuprinde mai multe specii: inumanul genului animal si umanul genului uman. Singuri sunt doar cei ce se plictisesc cu ei însisi si cauta compania superficiala/artificiala a altor singuratici ca ei însisi.

 

Este foarte semnificativ faptul ca din numarul vizualizarilor (728) al acestui topic ai fost singura care ai dorit sa te implici, chiar daca nu ai avut mare lucru de spus. mda.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

Anul Nou si omul vechi...ghici cine trebuie luat de urechi ?

La multi Oameni noi !...mai multi decât numarul anului 2014...

 

____________

*ARTIFICII _ Fig. manopere pompoase pentru a însela, viclenie: artificiul argumentarii, sofistica rationamentelor false.

 

Tu. Asta e raspunsul la intrebarea ta.

Daca nu mi-am tras toale noi. zici ca am ramas acelasi? :D

Aaa, uitesem! La multi ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca nu mi-am tras toale noi. zici ca am ramas acelasi? biggrin2.gif

 

 

Ai dreptate, daca-i intrat în Anul Nou cu toata colectia de expresii vechi, asta înseamana ca toalele intelectului au ramas aceleasi. Nimic nou, în urma urarilor colectionate cu ocazia sarbatorilor ! Nu e vina ta, e vina sarmalelor pe care le-ai mâncat, a vinului care l-ai baut si a tigarilor care te-au afumat în timp ce le-ai fumat. king.gif

Editat de GeoFiloRo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu oribil.

E cel mai urat mesaj de Anul Nou pe care l-am citit in viata mea. Daca traiai pe vremea Inchizitiei, deja ardeai pe rug.

In plus, nici macar nu stii sa scrii bine romaneste.

 

Omul vechi în haine noi, i-a mai mânati oile mai flacai !

In contextul scris de tine se scrie "ia", nu "i-a".

 

Acest topic este atat de urat, incat mi-e rusine ca am intrat sa-l citesc.

Incredibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai dreptate, daca-i intrat în Anul Nou cu toata colectia de expresii vechi, asta înseamana ca toalele intelectului au ramas aceleasi. Nimic nou, în urma urarilor colectionate cu ocazia sarbatorilor ! Nu e vina ta, e vina sarmalelor pe care le-ai mâncat, a vinului care l-ai baut si a tigarilor care te-au afumat în timp ce le-ai fumat. king.gif

 

Acelasi lucru pot spune si despre tine.

Desi ti-ai tras toale noi, ai ramas la fel de acid.

Te mai miri de ce toti te ocolesc. Crezi ca e vorba de curaj?

Cata infatuare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu oribil.

E cel mai urat mesaj de Anul Nou pe care l-am citit in viata mea. Daca traiai pe vremea Inchizitiei, deja ardeai pe rug.

In plus, nici macar nu stii sa scrii bine romaneste.

 

Omul vechi în haine noi, i-a mai mânati oile mai flacai !

 

In contextul scris de tine se scrie "ia", nu "i-a".

 

Acest topic este atat de urat, incat mi-e rusine ca am intrat sa-l citesc.

Incredibil.

 

Te înteleg, de obicei urâtul poarta masca artificiala a frumoaselor capricii ce fac placere unora în detrimentul altora.

Daca urâtul si frumosul sunt notiuni complementare, asa si eu cu tine; tu ai ocazia unica de a-mi corecta greselile de ortograf, iar eu la rândul meu îti voi corecta continutul opiniilor nascute dintr-un vechi sentiment al spiritelor inchizitoare. king2.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×