Sari la conținut
Forum Roportal
bitter cherry

Ce să fac ca să nu-mi mai placă?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Topicul ăsta este mai în glumă, mai în serios.

Pentru ca tot sunt aici mulți specialiști în iubire, aș dori consiliere din cauza faptului că nu vreau să ma indragostesc.

Am avut destule relații (sunt sigură că se va gasi cineva să puncteze că prea multe :haha:), am dezamăgit oameni și am fost dezamăgită, am suferit și am crezut că lumea se va sfarși după fiecare dintre ele.

Chiar sunt ferm convinsă că nicio relație nu are cum să-mi ofere ceva ce n-am avut până acum. Le-am avut și le-am trăit pe toate. Cu toate astea, după o perioadă de suferință care dureaza maxim câteva luni, se găsește cineva care să mă facă să mă îndrăgostesc din nou.

Oi fi ușuratică, o să ziceți, dar asta nu am cum s-o schimb. Aș vrea să nu mă mai indrăgostesc, să-mi dedic toată energia unor cauze mai puțin trecătoare, cum să fac? Cum să fac ca să nu mai fac?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-as dori sa fiu indragostit mai tot timpul.

 

Ti-e frica de o noua suferinta? N-ar trebui. Esti calita. Stii cum sa le gestionezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

''cum sa fac sa nu ma mai placa?''

 

ai vorbit doar ca ai avut relatii si atat. cine sa nu te placa? si daca te place, ce? te obliga cineva sa te bagi in relatii cu oamenii care te plac?

 

n-am inteles topicul

 

laudaroaso

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

creierul tau e drogat cu neurotransmitatorii indragostelii (dopamina, fenilefrina, oxitocina)//

ca sa nu te mai indragostesti trebuie sa inlaturi acesti compusi//

poti face bagand in creier alti neurotransmitatrori, opusi.

uita-te la filme de groaza si scarboase si vei produce noradrenalina

fa asta pentru cateva luni si ti-ai dezobisnuit creierul de fluturasi suavi si ti l-ai obisnuit cu fiori de groaza

nu te veui mai putea indragosti nici sa-l vezi pe Colin Farrell

 

uita=te la filme ca Halloween, Saw, The hills have eyes, Cosmar pe strada ulmilor Bounty killer filme cu morti necrofilie fantome demoni sex scarbos fetisuri snuff movies slaughter slasher bukkake gore shokushu goukan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate astea, după o perioadă de suferință care dureaza maxim câteva luni, se găsește cineva care să mă facă să mă îndrăgostesc din nou.

 

Trebuie sa eviti locurile aglomerate. haha.gif In acest mod, scade probabilitatea aparitiei unui Fat Frumos. grin.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×