Sari la conținut
Forum Roportal
NiceTry

Rapit de extraterestri?

Postări Recomandate

Okay, acum ceva vreme (4-5 ani) am dat peste un subiect care suna ceva in genul urmator "100 de semne ca ai fost rapid de extraterestrii". Nu i-am dat prea multa importanta, pana acum 2 zile cand, in timp ce faceam un dus mi-a venit ideea sa mai caut inca o data acel articol. Nu l-am mai gasit, dar am gasit unul destul de asemanator postat de cineva pe un forum strain.

Mai intai cititi ce scrie aici http://www.abovetopsecret.com/forum/thread525151/pg1

Bun, concidenta sau nu, am parca asa un fel de sentiment ciudat ca e ceva diferit in legatura cu mine...

 

2) Have been paralyzed in bed with a being in your room.

Cand eram mic am avut sleep-paralyse de multe ori...

 

3) Have unusual scars or marks with no possible explanation on how you received them (small scoop indentation, straight line scar, triangular marks, scars in roof of mouth, in nose, behind or in ears, etc.)

In cerul gurii am o cicatrice mica, nu prea se vede, dar o simt cand pun limba peste ea.. si stiu ca-i acolo de mult timp..

 

6)Have a strong "marker memory" that will not go away (i.e.: an alien face, an examination, a needle, a table, a strange skinny baby, etc.)

Cand eram mai mic aveam momente cand nu prea putem sa controlez imaginile care-mi veneau in minte, pur si simplu apareau niste imagini (uneori aleatorii, alteori nu) si nu puteam sa ma gandesc la altceva..

 

8)Have had many dreams of UFOs, beams of light, or alien beings.

Am avut multe cosmaruri cand eram mic, de multe ori cu tot felul de nave spatiale "organice" si chestii de genul asta.. si nu, la 8 ani nu ma uitam la filme SF...

 

10) Have a cosmic awareness, an interest in ecology, environment, vegetarianism, or are very socially conscious.

Mai de mult ma interesa mult lumea inconjuratoare si tot ma gandeam cum am putea s-o protejam mai bine..

 

12) Have a secret feeling that you are "special" or "chosen," somehow.

AM sentimentul asta de multe ori, uneori ma simt normal, dar in alte momente parca ma simt diferit..

 

26) Have an interest in the subject of UFO sightings or aliens, perhaps compelled to read about it a lot.

Pe la 12-13 ani asa incepusem sa citesc multe reviste legate de extraterestrii, apoi am inceput sa ma uit la seriale SF (Starge si Startrek mai mult).

 

29) Have the feeling of being watched much of the time, especially at night.

Aveam impresia ca cineva ma urmareste si uneori ma intorceam sa vad daca-i ceva in spatele meu si cu coada ochiului vedeam o umbra care se misca foarte rapid..

 

33) Have had unusual nose bleeds at any time in your life. Or have awoken with a nose bleed.

Imi mai curgea sange din nas fara motiv... nu foarte des dar mai des decat la altii...

 

36) Have had chronic sinusitis or nasal problems.

Cu nasul am probleme gen mi se infunda foarte tare.. in fine nu tot timpul, aici nu sunt prea sigur daca are legatura cu subiectul asta, am avut si polipi cand eram mic dar am fost operat..

 

39) Have had frequent or sporadic ringing in your ears, especially in one ear.

Aud un tiuit in urechi, mai ales dimineata si seara, in urechea stanga mai tare.. dupa atatia ani deja m-am obisnuit asa ca nu-i mai dau importanta.. m-am obisnuit ca toata viata o sa aud acel tiuit.. probleme cu auzul nu am.. in fine, parca mi-asi fi dorit ca macar o data sa aud si eu ce inseamna liniste totala...

 

40) Have an unusual fear of doctors or tend to avoid medical treatment.
41) Have insomnia or sleep disorders which are puzzling to you.
42) Have had dreams of doctors or medical procedures.

Am oroare pentru doctori, nu mi-am mai luat analizele de ani buni, ultima data cand am fost la doctori si a vrut sa ma intepe am inceput sa fug prin cabinet.. in fine, acum ca sunt mai mare (15 ani) imi pot controla frica (in fine, nu-i frica, e mai mult ceva gen "nu mai vreau asa ceva..")

 

43) Have frequent or sporadic headaches, especially in the sinus, behind one eye, or in one ear.

Chiar ma durea de multe ori capul cand eram mic..

 

58) Have many of these traits but can't remember anything about an abduction or alien encounter.

Si acum ajungel la sfarsit, nu-mi aduc aminte sa mi se fi intamplat asa ceva vreo data, dar unele chiar mi se potrivesc foarte bine, ehh, mai in glume mai in serios, va cer si voua parerea ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Okay, acum ceva vreme (4-5 ani) am dat peste un subiect care suna ceva in genul urmator "100 de semne ca ai fost rapid de extraterestrii". Nu i-am dat prea multa importanta, pana acum 2 zile cand, in timp ce faceam un dus mi-a venit ideea sa mai caut inca o data acel articol. Nu l-am mai gasit, dar am gasit unul destul de asemanator postat de cineva pe un forum strain.

Mai intai cititi ce scrie aici http://www.abovetopsecret.com/forum/thread525151/pg1

Bun, concidenta sau nu, am parca asa un fel de sentiment ciudat ca e ceva diferit in legatura cu mine...

 

2) Have been paralyzed in bed with a being in your room.

Cand eram mic am avut sleep-paralyse de multe ori...

 

 

E perfect normal, cu totii avem sleep paralysis, mai ales cand dormim pe spate, iar creierul nu este oxigenat.

 

 

 

3) Have unusual scars or marks with no possible explanation on how you received them (small scoop indentation, straight line scar, triangular marks, scars in roof of mouth, in nose, behind or in ears, etc.)

In cerul gurii am o cicatrice mica, nu prea se vede, dar o simt cand pun limba peste ea.. si stiu ca-i acolo de mult timp..

 

Poate avea o cauza fiziologica, ranire cu un spin or something.

 

6)Have a strong "marker memory" that will not go away (i.e.: an alien face, an examination, a needle, a table, a strange skinny baby, etc.)

Cand eram mai mic aveam momente cand nu prea putem sa controlez imaginile care-mi veneau in minte, pur si simplu apareau niste imagini (uneori aleatorii, alteori nu) si nu puteam sa ma gandesc la altceva..

 

Ai o minte cu memorie fotgrafica. Dar noi toti avem momente cand nu scapam de unele imagini sau refrene muzicale. Solutia e sa rezolvi operatii matematice.

 

8)Have had many dreams of UFOs, beams of light, or alien beings.

Am avut multe cosmaruri cand eram mic, de multe ori cu tot felul de nave spatiale "organice" si chestii de genul asta.. si nu, la 8 ani nu ma uitam la filme SF...

 

Asta e singurul lucru interesant. Esti sigur ca nu ai avut visele cand aveai mai multi ani si ai inceput sa vezi si tu un film fantastic, sa citesti un articol cu alieni, deci sa fii contaminat? Ai o minte alerta si poate ai un talent literar nedescoperit. Multi scriitori sunt precoci si au interese deosebnite inca de la 7 8 ani. Uite cum e Nell Gaiman.

 

10) Have a cosmic awareness, an interest in ecology, environment, vegetarianism, or are very socially conscious.

Mai de mult ma interesa mult lumea inconjuratoare si tot ma gandeam cum am putea s-o protejam mai bine..

 

Multi sunt asa. E firesc, la cat de poluata e planeta. un om normal se intreaba ce lume lasa copiilor.

 

12) Have a secret feeling that you are "special" or "chosen," somehow.

AM sentimentul asta de multe ori, uneori ma simt normal, dar in alte momente parca ma simt diferit..

 

Gandesti uneoriprea mult.

 

26) Have an interest in the subject of UFO sightings or aliens, perhaps compelled to read about it a lot.

Pe la 12-13 ani asa incepusem sa citesc multe reviste legate de extraterestrii, apoi am inceput sa ma uit la seriale SF (Starge si Startrek mai mult).

 

Misterele ne incita si ne pun creierul la treaba.

 

29) Have the feeling of being watched much of the time, especially at night.

Aveam impresia ca cineva ma urmareste si uneori ma intorceam sa vad daca-i ceva in spatele meu si cu coada ochiului vedeam o umbra care se misca foarte rapid..

 

E din cauza ca creierul simte nevoia sa umple spatiile goale cu ceva familiar. E o explicatie neurologica, a aparut de curand.

 

33) Have had unusual nose bleeds at any time in your life. Or have awoken with a nose bleed.

Imi mai curgea sange din nas fara motiv... nu foarte des dar mai des decat la altii...

 

Ai o vena care trebuie legata la medicul ORL, e o operatie simpla de tot.

 

36) Have had chronic sinusitis or nasal problems.

Cu nasul am probleme gen mi se infunda foarte tare.. in fine nu tot timpul, aici nu sunt prea sigur daca are legatura cu subiectul asta, am avut si polipi cand eram mic dar am fost operat..

 

Trebuie sa iti cureti sinusurile prin tratamente potriivite.

 

39) Have had frequent or sporadic ringing in your ears, especially in one ear.

Aud un tiuit in urechi, mai ales dimineata si seara, in urechea stanga mai tare.. dupa atatia ani deja m-am obisnuit asa ca nu-i mai dau importanta.. m-am obisnuit ca toata viata o sa aud acel tiuit.. probleme cu auzul nu am.. in fine, parca mi-asi fi dorit ca macar o data sa aud si eu ce inseamna liniste totala...

 

Se numesc acufene. Cauta pe net cum sa le tratezi.

 

40) Have an unusual fear of doctors or tend to avoid medical treatment.

 

Ai teama de doctori pentru ca doctorii din romania sunt brutali si nu au empatie cu copiii mici. Cand erai mic te-ai speriat si asa ai ramas. Se rezolva cu o atentie.

41) Have insomnia or sleep disorders which are puzzling to you.

 

Esti stresat.

42) Have had dreams of doctors or medical procedures.

Am oroare pentru doctori, nu mi-am mai luat analizele de ani buni, ultima data cand am fost la doctori si a vrut sa ma intepe am inceput sa fug prin cabinet.. in fine, acum ca sunt mai mare (15 ani) imi pot controla frica (in fine, nu-i frica, e mai mult ceva gen "nu mai vreau asa ceva..")

 

Ai ramas un copil mic speriat, e momentul sa te faci un barbat.

 

43) Have frequent or sporadic headaches, especially in the sinus, behind one eye, or in one ear.

 

Sinusuri infundate, se trateaza. Migrenele sunt de la stres

 

Chiar ma durea de multe ori capul cand eram mic..

 

58) Have many of these traits but can't remember anything about an abduction or alien encounter.

Si acum ajungel la sfarsit, nu-mi aduc aminte sa mi se fi intamplat asa ceva vreo data, dar unele chiar mi se potrivesc foarte bine, ehh, mai in glume mai in serios, va cer si voua parerea wink.png

 

 

Nu esti abductat, ci doar streasat. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu esti abductat, ci doar streasat. smile.png

 

Daca asta ai inteles tu din mesajul meu si mi-ai dat quote doar ca sa vad mailul de notificare mai lung ma las de postat pe forumuri.. Rog un moderator sa STEARGA topicul..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca ti-a raspuns mai mult in citat.

Am observat dupa.. oricum acum imi dau seama ca am exagerat cam prea mult in postul meu :)))) ehh se mai plictiseste si omul si posteaza pe net ce-i mai bine prin cap...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta este despre tine sau despre altcineva? Nu-l pot inchide fara un motiv serios. Daca nu este despre tine, ramane asa.

Este despre mine si atunci cand l-am postat am crezut ca o sa gasesc persoane cu aceleasi probleme, dar apoi mi-am dat seama ca mai bine nu mai caut nicio explicatie pentru ceea ce mi s-a intamplat pentru ca in felul asta o sa incep sa ma gandesc la prea multe treburi inutile, oricum, in ultimul timp am dormit foarte putin si de aici mai apar unele "probleme".. sper ca nu am creat prea mult deranj prin discutia asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca vechi cititor de SF , insa fara a avea niciodata sentimentul ca asi fi o oprtunitate asa de mare pentru ET incat sa ma rapeasaca, incerc totusi sa spun unele lucruri despre situatia in cauza. Nu cu titlul de sfaturi ci doar ca o pare personala.

-In primul rand trebuie spus ca la noi in tara sant cazuri de aparitii OZN detaliate in literatura de specialitate publicata de oameni precum Ion Tugui , Dan Farcas [intalniri de gradul 4], Cristian Negureanu si altii.

-Apoi,teama de ridicol e posibil sa-i fi facut pe unii oameni aflati in situatii de acest gen,sa taca ,lucru pe care cred ca ar fi bine sa-l faci si tu atunci cand nu esti sigur de reactii. In adolescenta apar f. usor etichetele care uneori pot dura toata viata.

-Singura metoda de investigatie in astfel de cazuri se pare ca este regresia hipnotica , insa la noi in tara nu stiu daca se practica si apoi varsta ta nu stiu daca e potrivita pentru asa ceva. Oricum ,poti lua legatura prin internet cu unul dintre autorii de care amintesc mai sus pentru a lamuri acest lucru.

Editat de Niscu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista deja nenumarate cazuri de intalniri intre oameni si ET probate cu zeci de martori,cu probe materiale,cu fotografii , cu vindecari peste noapte sau urme fizice de implanturi, cu inseminari artficiale [care debuteaza de regula cu o lumina putenica], ori cu sarcini care dispar peste noapte. Exista marturii ale militarilor conform carora cel putin un presedinte american a avut o intrevedere cu ET,fara a mai lua in considerare unele picturi antice ,basorelifuri ori Cartea lui Enoh unde sant descrieri ce seamana izbitor cu relatarile celor rapiti de extraterestri

Articolul de mai sus cred ca este un mod de intoxicare" fiindca induce ideea ca pana acum nu ar fi existat astfel de contacte !

Daca ar fi precizat ca se refera la contacte oficiale era altceva ,insa astfel de predictii care nu se bazeaza decat pe un fior" putem face si noi ca nu ne costa nimic :

De ex =dupa parerea mea ,noi oamenii, santem inca mult prea violenti pentru ca o civilizatie superioara noua sa doreasca un contact oficial ori sa ne ofere un ajutor tehnologic. Apreciez astfel in baza vitezei cu care societatea umana evolueaza spritual ca in urmatorii 200 000 de ani nu exista nici un pericol" de contact oficial extraterestru. Sigur ca pot sa ma insel insa eu nu am nici o pretentie in domeniu.

Editat de Niscu
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in postarea anterioara faceam referire la un articol ce a facut parte dintr-un mesaj care a fost ulterior sters.

articolul era [cred] ;

www.antena3.ro/life-show/bizar/in-urmatorii-20-de-ani-ne-vom-intalni-cu-extraterestii-129394.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va fi nici o intilnire cu extraterestrii si nici invazie, intr-o perioada presupun f lunga.

Posibil sa fie intr-un viitor indepartat, dar dramatica.

Fiintele cele mai numeroase ce tot apareau, au plecat posibil chiar din sistemul solar. Sau sint la marginea lui.

Nu le prieste ce se intimpla acum cu soarele, radiatiile....

Deci ii dezamagesc pe cei ce tot cred ca sint rapiti sau in invazii.

A fost cu rapirile.

Grii erau cu partea de experimente.

Arcturienii posibil si ei, dar acestia sint mult mai evoluati si nu se tin de goange sa sperie oamenii.

Arcturienii ne-au creat.

Grii au generat conflicte intre noi, de aceea nici nu mai sint razboaie mari. Ei au plecat de prin 1991-1992.

Informatiile sint si pe net.

Eu le stiam partial de vreo 30 de ani.

 

Cei ce cred ca au fost rapiti, si apoi incep sa fie convinsi au....putere f mare de autosugestie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×