Sari la conținut
Forum Roportal
r4ull

Credeti in dragoste la prima vedere...?

Evaluează acest topic

Dragostea asta....  

53 membri au votat

  1. 1. Credeti in dragoste la prima vedere...?

    • Da
      28
    • Nu
      17
    • Nu stiu ce sa zic....
      8


Postări Recomandate

Nu pot zice ca exista dragoste cu adevarat la prima vedere , exista atractie, exista impuls, dar nu poti sa zici ca dupa ce ai vazut o singura data persoana respectiva , gata poti sacrifica pt ea tot ! nu exista asa ceva !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu exista dragoste la prima vedere...exista doar o atractie si ulterior daca este si coincidenta de a te potrivi cu persoana respectiva te incluzi in categoria celor care "au trait dragostea la prima vedere" si iti permiti sa spui "te'am iubit din prima clipa in care te'am vazut". dragostea se formeaza pe incredere, respect si multe altele...nu poti avea incredere intr'o persoana pe care doar ce ai vazut'o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista asa ceva , deci dragoste in nici un caz din prima , poate simpatie da dar nu dragoste , dragostea apare dupa ceva timp....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat,a fost cel mai frumos moment trait.Da,am simtit acel nod in gat cand am vazut-o,am simtit ca imi iasa inima din piept,a fost ceva............Si partea frumoasa e ca si ea a simtit la fel.Dar,spun eu ca e doar aceea "pasiune" care se mistuie relativ repede.

Si mai e ceva.Risti sa te indragostesti de cineva care nu merita.Risti sa-ti dai sufletul cuiva care nu are nevoie de el.Parerea mea.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot zice ca exista dragoste cu adevarat la prima vedere , exista atractie, exista impuls, dar nu poti sa zici ca dupa ce ai vazut o singura data persoana respectiva , gata poti sacrifica pt ea tot ! nu exista asa ceva !

 

Cred că asta ar fi si părerea mea,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar dragoste la prima vedere, nu! Dar poate sa-ti placa cineva foarte mult , sa incepi o relatie cu acea persoana si sa ajungi sa o iubesti.

 

Subscriu la aceasta opinie. Eu unul pana nu am vazut cum gandeste o persoana nu ma pot indragosti de ea. Desigur, am vazut foarte multe tipe care sa trezeasca ceva in mine... dar acel ceva nu era dragoste. Poate doar o senzatie de familiaritate, ceva de genul "m-as potrivi bine d.p.d.v. fizic cu X"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×