Sari la conținut
Forum Roportal
walkonair

Achizitionare placa video

Postări Recomandate

Salut nu stiu ce sa cumpar din cele 2 placi video:
Un Nvidia Gtx 650 Ti Boost sau un Ati Radeon HD 7790 , rezolutia monitorului este 1280x1024 si procesorul este un AMD Athlon II X3 455 3.30GHz.
Eu de preferinta as vrea Ti Boostul ce credeti se va impaca cu procesorul si cu rezolutia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal. as vrea sa-mi fac un update de placa video(nu o fac foarte des) si m-am orientat spre un gtx 760 pentru sistemul :procesor quad core 6600 2,4 ghz , monitor 19" rezolutie maxima 1280x720 , 4GB ram , sursa de 750 , placa de baza G31M-S2L Gigabyte , bugetul 1200ron .

Va rog sa ma ajutati cu ceva opinii. Nu stiu sigur daca merita sa dau atata , pentru sistemul actual.Ideea este ca nu schimb sistemul foarte des , ma gandeam sa cumpar ceva mai scump sa nu schimb peste 2,3 ani din nou.

 

Va multumesc


la magazin si pe net , de unde as vrea sa achizitionez placa , am intrebat si de o placa ,"supernova" din punct de vedere al pretului de 5000ron( asta sa vad ce raspuns primesc , nu sa si achizitionez placa:) ) , respectivi spunand ca este super placa pentru sistemul meu ( nu prea o cred pe asta),fara sa imi recomande alta care poate ar fi mai ok , de aceea apelez la forumuri neutre din punct de vedere al achizitionarilor de componente , etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o rezolutie de doar 1280X720, poti sta chill cu un 650 OC sau un 7790/ceva echivalent. Orice altceva e overkill. Iti spun asta ca om care inca are un HD 4770 si la 1280X1024 face fata cu brio la tot ce nu cere musai DX 11. Bine, cu un i3 2120/8GB ram/SSD & shit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×