Sari la conținut
Forum Roportal
SeqenenreTao

9/11 niste ani si bla bla bla

Postări Recomandate

Trecut-au anii de atunci. Toti am vazut variante si variante in ceea ce priveste adevarul. Ii compatim pentru ce au patit sau pentru ca sunt idioti? Pe americani desigur - unde american este cetatean al USA.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma pronunt decat in prezenta doamne Olga


si nu stiu ce e mai repede de compatimit...3000 de vieti pierdute in atacul ala terorist, sau cate sute de mii pierdute de atunci incoace cu razboaiele incepute de USA si purtate cu scuza 'sa gasim teroristii'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an se gaseste cineva care sa deschida un nou topic 9/11 in preajma aniversarii. Cautati bre prin arhive ca mai sunt cateva, si de anul trecut si dinainte. doh.gif

Se cauta adevarul....right...who gives a shit ? Faptul e consumat, fiecare cu teoriile sale, pareri despre subiectul asta sunt o gramada si ce rezolva ? Nada. Cui ajuta sa stie adevarul, alora care au murit si inca mai mor, noua cumva ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minunatia ta, este un gest comemorativ, Nu pentru USA ci pentru cei ce au murit si familiile lor. La mii de KM distanta le-am putea aduce un mic omagiu de respect lor, strict lor, mortilor si familiior ce-au suferit si inca sufera.

 

Uite ca anul asta m-am gasit eu. Esti atat de diabolica sa vezi rau in orice? Asta a fost ideea mea - aiurea poate, visatoare e clar - sa vina lumea si sa spuna eu cred ca au murit ca prostii, eu cred ca au murit.... dar sa le fie tarana usoara. Pentru ca au fost mii de oameni care au crezut in visul american - vorba lui Carlin - e vis pentru ca tre' sa dormi ca sa crezi in el.

 

Dar tu estii fiinta nascuta absolut in zodia raului.

 

Eu vroiam doar sa adun un - sa le fie tarana usoara. Atat si nimic mai mult. Parerile pot fi multe insa toate ar trebui sa omagieze nevinovatul.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minunatia ta, este un gest comemorativ, Nu pentru USA ci pentru cei ce au murit si familiile lor. La mii de KM distanta le-am putea aduce un mic omagiu de respect lor, strict lor, mortilor si familiior ce-au suferit si inca sufera.

 

Uite ca anul asta m-am gasit eu. Esti atat de diabolica sa vezi rau in orice? Asta a fost ideea mea - aiurea poate, visatoare e clar - sa vina lumea si sa spuna eu cred ca au murit ca prostii, eu cred ca au murit.... dar sa le fie tarana usoara. Pentru ca au fost mii de oameni care au crezut in visul american - vorba lui Carlin - e vis pentru ca tre' sa dormi ca sa crezi in el.

 

Dar tu estii fiinta nascuta absolut in zodia raului.

 

In primul rand lasa supozitiile la adresa mea ca o dai in bara rau de tot. In doilea rand nu am zis ca e rau ca voi astia care doriti sa comemorati acea zi, sa discutati pe acest subiect, ci doar ca nu e nevoie de cate un topic in fiecare an. Puteti redeschide discutiile si comemorarea pe topicul sau topicurile care deja exista. doh.gif Asadar nu-mi mai interpreta tu cuvintele, ok ?

Bun, mai departe....si eu comemorez insa de cealalta parte a gardului. Asta ca sa stii si tu. Am prieteni, membri de familie, vecini, colegi de scoala care au fost victime a ceea ce a urmat post 9/11 si anume "excursia" americana din 2003.

Sa-mi fie cu iertare daca nu comemorez pe cine trebuie. pleasantry.gif Mda.

Tu comemorezi pe cei care au murit in invazia Iraqului ? Ma indoiesc asa ca STFU.

Hai sa facem un concurs despre care se pisa mai cu bolta. Cei 3000 de la 9/11 sau zecile de mii post 9/11 din orientul mijlociu in frunte cu Iraqul ?

Diabolica my ass. Data viitoare gandeste inainte sa te ia gura pe dinainte. Pentru ce sa comemorez familiile celor care au murit la 9/11 ? Tot posibilul este ca majoritatea daca nu toate acele familii l-au votat in putere pe agramatul Caligula Bush ca sa faca el ravagii prin lume folosindu-se in cel mai josnic mod de tragedia acelor familii.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Naeema - esti asa cum esti. Pentru asta te respect. Fara misto, chiar te respect - e ceva sa fi constant in ziua de azi. In fine, faptul ca tu gasesti ceva putred in ceva nou arata ca esti tu putreda si nu ca sunt eu nou. Cand spun ca esti putreda nu ma refer la nivelul tau de viata - banuiesc ca ai tot ce vrei la dispozitie - e esential pentru un intelect ridicat dar limitat sa aibe tot ce poate obtine pentru a-l tine in frau.

Nu am sa te mint - esti o femeie inteligenta. Din pacate esti in egala masura bolnava. Iar atunci cand iesi din tarcul tau o faci doar pentru a deveni oaie.

 

Asadar, intre mine si tine e o diferenta de statut. Ma indoiesc ca intelegi asa ca lasa-ma sa detaliez - Tu esti o femeie inteligenta redusa la statutul de opinatoare. Eu sunt un barbat extrem de inteligent care si cand tac nasc ganduri.

 

Tu asimilezi draga. Chiar si ceea ce eu emit la modul de gluma. Iar asta am facut-o ca test aici in roportal de sub umbrela anonimatului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tao maica e mult prea devreme pentru mine sa filosofez pe aspecte care ne caracterizeaza. E abia 11:30 AM la mine si inca sunt la a doua cafea. Poate mai pe seara dupa cina cand stau la un pahar de vin, o sa rumeg ce spui tu pe aici, asa ca sa asimilez mai bine si sa nu-mi provoace indigestie intelectuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×