Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

sunt speriata.

 

in august 2012 a venit o ghicitoare la mine la magazin unde lucrez. initial nu am vrut sa imi ghiceasca , dar i-a ghicit unei cliente, apoi i-am dat 15 lei si i-am zis sa imi ghiceasca si mie.Avea un fel de piatra, mi se pare ca ea ii zicea ghioc. Mi-a zis ca o sa am 2 copii, ca o sa ma marit intr-un an jumatate sau 2...ca plec in strainatate( posibil ca am o sora acolo ) , ca traiesc mult etc etc.....Imi tot zicea de un tip Adi sa ma feresc de el, si ma intreba cine este Cristi. Eu "radeam de ghicitoare" pt ca nu cunosteam pe nimeni cu aceste nume de Adi sau Cristi si ii ziceam ca eu nu am dusmani ca ma am bine cu toata lumea. Eu eram incurcata cu 2 tipi, Dan , cu care doream sa o termin, si un tip Marius pe care il vad ca pe iubirea vietii mele si il iubesc chiar si azi. Pe atunci eu doream sa scap de Dan iar Marius avea iubita.

Ghicitoarea avea dreptate. La scurt timp, o amica mi-a facut cunostiinta cu un tip Adi cum zisese ghicitoarea.Amica mea inceerca sa ma faca sa cunosc pe altu sa nu mai sufar dupa Marius care avea prietena. Adi s-a dovedit un tip mincinos si care mi-a furat bani din casa. La scurt timp , Marius a devenit oficial iubitul meu, se despartise si eram impreuna.

 

Dupa revelion,ca prin februarie 2013, ghicitoarea a venit iar la mine la magazin. Stiind ca s-a adeverit sa cunosc un Adi de care ar fi trebuit sa ma feresc, am primit-o. Tb sa va spun ca i-am dat mai multi bani avand incredere in ea. Mi-a spus cam aceleasi lucruri cu 2 copii etc....si ca cik ma marit in 2 ani, 2 ani jumate.Am intrebat cum desi au trecut 6 luni de la prima ghicire, ea a marit cu 6 luni perioada cand trebuia sa ma marit... smile.png si i-am zis ca nu prea am incredere in ea smile.png.Ea a zis ca m-am razgandit eu, sau mi-am schimbat alegerea...

 

La scurt timp Marius iubirea mea imi propune sa ne mutam impreuna, dar tatal meu nu prea a fost de acord, cik intai sa ne casatorim....

acum imi este foarte greu. La 2 luni dupa ce Marius mi-a propus sa ne mutam si nu s-a intamplat mutarea, l-am prins cu o fata...etc.....ca mai apoi sa imi zica ca el s-a indragostit , ca noi sa fim prieteni etc....Un an si ceva cu mine a fost uitat imediat, cum e indragostit de alta, cand cu o luna in urma imi zisese sa ne mutam, sa imi cunoasca parintii...e timp prea mic pt mine de la extaz la necaz si sunt zapacita.

 

Eu de o luna de zile sufar. M-am injosit in fata lui Marius, l-as fi iertat, as fi facut orice, l-am sunat etc...degeaba.

Culmea ironiei Marius zice ca e indragostit de alta si ca pot cunoaste pe altul. Eu dand din colt in colt, nemaistiind ce sa fac k ajunsesem in depresie, se iveste un tip pe care il chema Cristi, care ma invita in parc, la suc , etc se poarta dragut la serviciu cu mine. Din nou ghicitoare avea dreptate, si mai nimerise un nume Cristi. Ideea e ca eu am iesit cu Cristi ca sa il uit mai repedere pe Marius. Desi aparent am zis ca Cristi arata okei si ar trebui sa il plac, intalnirile cu el sunt cam dezastruoase, nu ma atragea nici la sarut , nici intim etc.....desi eu am incercat sa il plac si mai mult .

 

Acum sunt speriata ca ghicitoarea a putut ghici 2 nume de baieti. NU PREA IMI PLACE CA EA nu a zis de nimeni din trecut pe care am iubit eu, sau de Marius pe care il iubesc, nu a ghicit persoane importante pt mine din viata mea. Mi-a pomenit 2 tipi , Adi si Cristi care sunt asa, de umplutura, nu iubiri adevarate sau ceva serios, mai mult flirturi.si incurcaturi.Cu Cristi ma mai vad ocazional, dar doar ca sa imi umplu timpul cu un tip. Nu il iubesc.Am gandu la Marius.

 

Acum cateva zile ghicitoare a venit iar la mine. M-a vazut ca nu sunt bine, ar fi dorit sa imi ghiceasca dar am refuzat-o. I-am zis sa ma lase in pace ca acum sunt singura si suparata . Nu pot sa trec peste Marius...Ghicitoarea a plecat suparata ca nu am mai vrut sa imi ghiceasca si a zis ca nu ma mai marit. Eu sunt putin speriata pt ca ea de fapt a incercat sa se apropie de mine , initial statea mai la usa magazinul si la un moment dat venise la 50 de mine, sa se uite in ghiocul ala....sau ce avea ea in mana. Eu de fapt cred ca ea se apropie pt a vedea ceva in aura, sau ceva energetic.......

 

mentionez ca inainte sa vina la mine a 3a oara , eu i-am zis si unui preot de ea...Preotul nu mi-a dat vreaun canon sau ceva sau sa ma certe, sperie...doar mi-a zis sa vin mai des pe la biserica...si m-a intrebat si ce mi-a zis ghicitoarea.

 

 

INTREBAREA MEA ESTE:

credeti ca ghicitoarea poate influenta aura, sau ce citeste ea???? Adica mai exact, poate sa introduca ea fapte si intamplari, sau persoane in viata mea? De multe ori am impresia ca Marius era soarta mea, oricum e barbatul pe care il iubesc si l-am iubit ( si am mai cunoscut barbati sad.png si pot face o comparatie) . Si inca sper poate ca o fraiera sa ne impacam la un moment dat sau daca e sa nu fie el soarta mea , macar sa am norocul sa intalnesc pe cineva, sa ne placem reciproc, sa facem familie....

Editat de predancristina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

INTREBAREA MEA ESTE:

credeti ca ghicitoarea poate influenta aura, sau ce citeste ea???? Adica mai exact, poate sa introduca ea fapte si intamplari, sau persoane in viata mea?

 

doh.gif Ghicitoarea poate sa introduca banii tai in buzunarul ei. Altceva, nimic. laugh.png

 

Astea au ochiul format. Te ochesc de la o posta ca prinzi muste si pui botu` la vrajelile lor. Se folosesc de nume comune si iti spun ce vrei sa auzi. De obicei se destainuie "clienta" (uneori fara sa-si dea seama), ele speculeaza rapid asta si-i servesc niste povesti inventate, care au trecere la categoria de varsta la care se incadreaza, drept "destin". Daca se intampla coincidente ca in cazul tau cu Adi si Cristi, asta-i mana cereasca pentru ele, ce bani scot mai departe! laugh.png Normal ca ti-a zis ca nu te mai mariti, ca nu ai vrut sa-i mai dai bani. Acu` te sperie, poate cedezi din nou. laugh.png

 

doh.gif

Sa nu-i spui nick-ul meu si ce ti-am spus, ca poate-mi baga dreaq vreo doi useri de aici, in viata. rotflmao.gif

Editat de Melissa Rebecca
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tb sa recunosc ca la inceput nici eu nu credeam.

Sa nimeresti un nume Adi mi se pare okei , si faza ca sa te feresti de el, iar okei, pt ca multi tipi dezamagesc, daca nu imediat, in timp tot dezamagesc dak se ajunge la despartire.

 

Insa mie mi se pare o probabilitate foarte mica sa nimeresti 2 nume....si nu sunt Ionut si Gheorighe.....e Adi si Cristi.La 2 nume, am inceput sa imi pun intrebari :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Insa mie mi se pare o probabilitate foarte mica sa nimeresti 2 nume....si nu sunt Ionut si Gheorighe.....e Adi si Cristi.

 

Esti tanara, e normal ca a folosit nume comune pentru tineretul de azi. Cati tineri cunosti tu pe care ii cheama Ioan sau Gheorghe?

sunt speriata.

 

Nu ai de ce. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

melissa, ai sa razi, nici eu nu cred f tare si nici nu pun botul ala asa ceva, nici atat sa platesc. insa...acum håis ani, a venit la maica-mea in vizita o prietena, stateau la cafea si lulele si din barfa in barfa, aia povesteste de baba care-i ghiceste ei in cafea. cand a zis ca nu da nimic babei, bani sau alte alea, maica-mea a vrut si ea sa-i citeasca.

 

pe vremea aia eram o copila, nici nu facusem 17 ani, tin minte si acum ca i-a zis maica-mii ca eu o sa plec in tara rece, unde ziua-i lunga, dar noapte si mai lunga. basca i-a zis si cand o sa plec (si nu gresise, a nimerit anul), a spus si ca nu tin casnicie mai mult de 8 ani si copii nu am pana mai tarziu in viata.

 

ei, baba le-a nimerit pe toate, absolut toate...

Editat de **Alex**
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

melissa, ai sa razi,

ei, baba le-a nimerit pe toate, absolut toate...

 

Nu rad deloc, Alex. biggrin2.gif Ca si mie mi-a zis o tiganca batrana, in parcul Catedralei din Timisoara, cand aveam 18 ani, chestii care inca mi se intampla. Si tot ce mi-a zis, s-a adeverit in timp. doh.gif La acel moment nu am crezut nimic, ma distram f tare de ce dreaq zicea. laugh.png Plus ca nu mi-a luat niciun ban. Dar nici nu am vrut sa o ascult, desi facea ture dupa mine prin parc, pana nu mi-a zis ce am intrebat-o: numele mamei mele( care nu e deloc un nume comun ) si ziua ei de nastere. Mi le-a zis dintr-o suflare. biggrin2.gif Imi ghicea uitandu-se la o icoana mica pe care o tinea in palma dreapta. crazy.gif (bine ca e -altul banat, ca imi auzeam acum laugh.png ) Cu toate astea, tot nu am crezut la acel moment, nimic din ce a spus, pentru ca mi se parea total SF si nu se potrivea deloc cu ce-mi doream eu de la viata, in acel moment.

 

Deci nu zic ca nu exista asa ceva, exista, ca am patit chiar eu, dar sunt foarte, foarte rare cazurile astea, in care cineva chiar vede ce zice. Si oricum, din ce povesteste, nu e cazul initiatoarei. smile.png

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu rad deloc, Alex. biggrin2.gif Ca si mie mi-a zis o tiganca batrana, in parcul Catedralei din Timisoara, cand aveam 18 ani, chestii care inca mi se intampla. Si tot ce mi-a zis, s-a adeverit in timp. doh.gif La acel moment nu am crezut nimic, ma distram f tare de ce dreaq zicea. laugh.png Plus ca nu mi-a luat niciun ban. Dar nici nu am vrut sa o ascult, desi facea ture dupa mine prin parc, pana nu mi-a zis ce am intrebat-o: numele mamei mele( care nu e deloc un nume comun ) si ziua ei de nastere. Mi le-a zis dintr-o suflare. biggrin2.gif Imi ghicea uitandu-se la o icoana mica pe care o tinea in palma dreapta. crazy.gif (bine ca e -altul banat, ca imi auzeam acum laugh.png ) Cu toate astea, tot nu am crezut la acel moment, nimic din ce a spus, pentru ca mi se parea total SF si nu se potrivea deloc cu ce-mi doream eu de la viata, in acel moment.

 

Deci nu zic ca nu exista asa ceva, exista, ca am patit chiar eu, dar sunt foarte, foarte rare cazurile astea, in care cineva chiar vede ce zice. Si oricum, din ce povesteste, nu e cazul initiatoarei. smile.png

 

Da, sunt intr-adevar oameni care "vad" in "Aura" si chiar pun diagnostice, trimit informatia tot in campul energetic intru vindecare. Dar acesti oameni sunt foarte putini si nu cred ca-i cazul "ghicitoarei" de care ne spune initiatoarea acestui topic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun. de ghicit eu chiar cred ca baba se pricepea.Mi-a nimerit iubiti , nu prieteni. Ca amici am multi. Cunosc si ionut ca amici smile.png.

BUN , CONCLUZIA ESTE ca si voi ati auzit de cazuri in care au "ghicit" bine.

 

Dar credeti ca pot interveni in aura...adik modifica evenimente in viata noastra?Adik sa trimita energie in aura...eu stii ce chestii ,ca nu prea ma pricep sad.png. Dar acum nu mai iau tipa ca in gluma prima data.....


inca o intrebare. cand vrei sa uiti un iubit .......rupi poza cu el sau o pui undeva unde nu e la vedere? biggrin2.gif......

Editat de predancristina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti este atat de teama de influenta tigancii, mergi la preot, spune-i ce te doare si te linistesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×