Salt la continut

Fotografie

Rinoplastie - topic combinat

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
11000 replici la acest subiect

#201 anamadeus

anamadeus

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 23 mesaje

Scris 29 March 2006 - 08:05 AM

Cel mai bine ar fi sa stabilim printr-un email . Lasa-mi adresa si te contactez eu.

luati-ma si pe mine...am incercat sa-ti scriu dar ID-ul tau nu cred ca e si de mail...
anamadeu@yahoo.com
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#202 skader

skader

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 28 mesaje

Scris 29 March 2006 - 08:58 AM

Cel mai bine ar fi sa stabilim printr-un email . Lasa-mi adresa si te contactez eu.

adresa mea este evilbat1@yahoo.com :crazy: stiu ca suna cam ciudat dar e prima mea adresa de mail si are valoare sentimentala!
abia astept sa ne vedem toate :spiteful:
  • 0

#203 berry

berry

Garoafa

• Full Members
  • StricaStrica
  • 76 mesaje

Scris 01 April 2006 - 06:23 PM

as vrea sa lansez un fel de mini concurs :good:

m-am hotarat sa ma opertez inainte de Paste, dar nu ma pot hotara unde.

Am fost la dr. Antohi, a fost ok...dar cam neutra impresia...pozele pe care mi le-a aratat.. le-am vazut fugitiv si nu mi-am putut face o impresie.

am vb cu adelina25 si am vazut rezultatul dr. Badea (impresionant!!!!)...dar exista posibilitatea sa fi fost ea foarte norocoasa.

astept pareri si sugestii!!!
am vazut ca 90% din forum e pro Antohi. aveti dovezi? :crazy: pt ca nu as vrea sa ma arunc cu capul inainte si pe urma sa regret!
(Sper ca nu am fost prea nepolticoasa!)

va multumesc :o:

Aceast mesaj a fost editat de berry: 01 April 2006 - 06:25 PM

• 0

#204 pushtyu

pushtyu

Garoafa

• Full Members
  • StricaStrica
  • 51 mesaje

Scris 01 April 2006 - 08:19 PM

dr. Marek Valcu a-ti auzit?stiti ceva?pareri,sugestii! :crazy:
  • 0

#205 anamadeus

anamadeus

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 23 mesaje

Scris 02 April 2006 - 11:01 AM

as vrea sa lansez un fel de mini concurs :good:

m-am hotarat sa ma opertez inainte de Paste, dar nu ma pot hotara unde.

Am fost la dr. Antohi, a fost ok...dar cam neutra impresia...pozele pe care mi le-a aratat.. le-am vazut fugitiv si nu mi-am putut face o impresie.

am vb cu adelina25 si am vazut rezultatul dr. Badea (impresionant!!!!)...dar exista posibilitatea sa fi fost ea foarte norocoasa.

astept pareri si sugestii!!!
am vazut ca 90% din forum e pro Antohi. aveti dovezi? :crazy: pt ca nu as vrea sa ma arunc cu capul inainte si pe urma sa regret!
(Sper ca nu am fost prea nepolticoasa!)

va multumesc :o:

de acord cu rezultatul doctorului Badea. adelina25 are un nas super, de papusa. care i se potriveste perfect, desi nu stiu cum era inainte. ce stiu e ca mie una nu mi s-ar potrivi de nici o culoare...:doh: astept de la voi sa mai vad macar unul, inainte sa ma hotarasc.deja intalnirea face to face m-a bulversat ceva...
si legat de pararea despre Antohi, pentru care optasem in urma discutiilor de pe acest forum, simt si eu nevoia unei dovezi. dupa atatea discutii despre reusitele sale chiar nu e nimeni dispus sa ne arate ceva concret? ]
astept un semn.repet mailul meu -anamadeus@yahoo.com

si pt administrator: de ce nu merg mesaje private pe acest forum???
  • 0

#206 Shadowdancer

Shadowdancer

Sister of Night

• Silver Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 4535 mesaje

Scris 02 April 2006 - 02:59 PM

si pt administrator: de ce nu merg mesaje private pe acest forum???

off-topic:

nu ai destule mesaje postate pentru a putea trimite PM. este o masura luata pentru a proteja utilizatorii de spamuri comerciale pe PM.

uite aici gasesti explicatia cu categoriile de membri si drepturile lor.

o zi buna :crazy:
  • 0

#207 anamadeus

anamadeus

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 23 mesaje

Scris 02 April 2006 - 09:51 PM

fetelor maine ma operez si eu ! la dr antohi ! vreau sa va spun k imi este o frica de mooor ! doamne ajuta ! va tin la curent si cine vrea vrea sa afle detalii sa nu ezite in a ma contacta ! va pup

mai putem conta pe sprijinul tau? ca vad ca nimeni nu se ofera... eu (si nu numai) as vrea sa vad un nas operat de dr. Antohi. cum spuneam, consultatia nu a fost convingatoare...
  • 0

#208 berry

berry

Garoafa

• Full Members
  • StricaStrica
  • 76 mesaje

Scris 02 April 2006 - 10:19 PM

deja intalnirea face to face m-a bulversat ceva...
si legat de pararea despre Antohi, pentru care optasem in urma discutiilor de pe acest forum, simt si eu nevoia unei dovezi. ]

de ce te-a bulversat?

inca un apel!!!
cine s-a operat la dr. Antohi?
pls avem nevoie de o confirmare...ceva....

:think:
  • 0

#209 skader

skader

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 28 mesaje

Scris 03 April 2006 - 02:27 PM

eu raman la dr. Antohi... ce-o fi o fi, maine ma duc la analize.
'lost' n-am mai spus nimic.. ar fi prins bine o poza cu nasul ei made by Antohi :think:
  • 0

#210 bixie_s

bixie_s

Boboc

• Members
  • Strica
  • 6 mesaje

Scris 03 April 2006 - 06:03 PM

Artemis25, sper ca raspunsul meu sa nu vina prea tarziu si sa te ajute. Sunt o "veterana" a rinoplastiei, in sensul ca de un an de zile m-am informat -cred eu- din toate sursele posibile despre toti doctorii din Romania si cativa din strainatate.
Mai intai, parerea mea (poate subiectiva) este ca daca nu ai probleme functionale sa alegi un plastician nu un ORL-ist. Pana acum, rezultatele pe care le-am vazut la 2 orl-isti (unul bun din tara, celalalt foarte renumit din bucuresti), desi frumoase, sunt mai putin reusite (ca finete) decat cele ale plasticienilor. Poate fi o intamplare, nu generalizez, e doar opinia mea.
Cat despre plasticieni ar fi bine sa te duci sa vezi cativa, inainte sa iei o decizie. Stai de vorba cu ei, ii rogi sa-ti arate poze, ca sa iti faci o idee daca stilul lui este pe gustul tau etc. O consultatie este in jur de 250-500.000, dar cred ca merita, ca sa nu ai surprize ulterior.
Si acum sa iti zic ce am constata eu:
1. Valcu - asistentul lui Lascar (clinica Silhouette). Tipul, ca persoana mi-a placut: prietenos, cald, mi-a oferit toate informatiile care le-am solicitat si cred ca se pricepe la ceea ce face (bila alba pentru ca presupun ca a invatat de la Lascar). E cel mai ieftin dintre cei buni. Ce nu mi-a placut: a trebuit sa asept la consultatie pana a venit (era in operatie, deci totusi e scuzabil), nu m-au impresionat in mod deosebit rezultatele -ma refer exclusiv la rinoplastie-(nu erau rele, toate acelasi stil -deci nu prea individualizate, cum este tendinta in strainantate, dar nici spectaculoase; si aici vorbesc in cunostinta de cauza am vazut mii de poze inainte si dupa ale unor medici din sua, deci pot sa estimez ce e realizabil si ce nu. poza de pe site este graitoare pentru toate celelate rezultate; asta nu inseamna ca nu e un doctor bun, dar rinoplastia tine mult si de maiestria si simtul artistic al doctorului); stiu un caz in care o ridicare de sani la valcu a iesit prost prima data, si mai prost a 2-a. Si cam atat despre Valcu. Deci daca vrei rezultate bune (nu foarte bune) si un risc foarte mic (estimez eu) Valcu este recomandat. Practica metoda inchisa.
2. Lascar - Se zice ca ar fi bun. Nu stiu. Practica metoda inchisa. Nu da explicatii legate de procedura, dupa mine foloseste metode invechite.
3.Clinica Medical Service din Bacau -dr. Stan. Clinca frumoasa (decorata cu mult bun-gust, dar nu cred ca conteaza :think: ) si moderna, doctor extrem de amabil, asistente la fel (singurul repros care pot sa-l fac ar fi ca nu pastreaza intimitatea cazului fata de ceilalti oameni din sala de asteptare). Cred sincer ca este un doctor bun, dar rinoplastiile lui lasa de dorit. La nasurile respective se mai putea lucra mult. Mai slab decat Valcu din punctul asta de vedere.
4. Clinica Aestheticline. Frumoasa si curata, doctorita cea mai apropiata de stilul american de tratare a pacientilor. Adica mi-a vorbit mult despre procedura, prezentand lucrurile realist, a fost singura care a facut "imaging" adica a modificat o poza de-a mea ca sa imi arate cum ar fi rezultatul final. Din cate am vazut, rezultatul final la alti pacienti era si mai reusit decat poza modificata. E tanara (cea mai tanara) practica rinoplastia deschisa si rezultatele ei mi s-au parut cele mai reusite din profil. Din fata o idee cam late nasurile dar nu deranjante. De fapt, poti vedea pe site. Metoda deschisa.
5. Clinica Proestetica-nu am fost la consultatie dar poza de pe site, desi un caz f simplu lasa de dorit.
6. Clinica Smart. Cred ca voi fi subiectiva, pentru ca pana la urma asta a fost alegerea mea. Dr. Antohi -un tip foarte placut, nu excesiv de pritenos, dar un medic competent. Atentie! pozele de la rinoplastie de pe site sunt rezultatele dr. Bratu, cu clinica din Timisoara. Daca te duci la consultatie Antohi (Bratu nu prea sta prin buc.) ti le va arata pe ale lui, care, dupa mine, sunt chiar mai reusite. Cele mai reusite din tot ce am vazut in Romania. Preturile nu sunt mici, dar sunt foarte multumita de rezultat. Este aproape perfect, desi am avut un nas dificil. Toata lumea s-a purtat impecabil -asistente, doctor, receptionista. Dar asta este mai putin important decat faptul ca rezultatul este mai bun decat tot ce am vazut la ceilalti (si fiecare si-a prezentat cele mai bune rezultate, evident). Nu vreau sa iti influentez decizia, eu zic sa te duci si sa iti formezi tu o parere, dar parerea mea este ca Antohi e cel mai bun. Rinoplastie deschisa.

In caz ca nu stii rinoplastia inchisa inseamna ca se lucreaza doar in interior, fara nici o urma exterioara, La cea deschisa se face o mica incizie pe columeala (la baza nasului, intre nari). Fiecare dr. are o abordare specifica, parerile sunt impartite, deci asta nu ar trebui sa fie un criteriu de alegere. Opinia mea este ca cea deschisa e mai buna, pentru ca permite obtinerea unor rezultate mai fine, iar cicatricea este invizibila dupa o luna (la mine asa a fost).

Mult succes si daca mai ai nevoie de informatii sa-mi spui.

Anca

Ma numesc Bianca si as vrea sa imi fac o rinoplastie peste 2 saptamani la doctorul Ioan Lascar. (este din cate stiu...seful asociatiei de chirurgie plastica din romania..or smth like this.)Te rog frumos spune-mi ce sti despre el... daca sti ceva... ca mi-e tare teama..si nu stiu prea multe.
  • 0