Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Rugaciune pentru cei cu patima alcoolului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

io-s la dieta :aranjare: mi-am pierdut memoria dupa ultima betie


Asta-i un fel de club al betivanilor? Unde ma pot inscrie si cat e cotizatia? biggrin2.gif

 

nu stiu cum e la altii, dar la mine-i scump ca dreaq!

2 st cu vin in oras costa 100 euro :doh:

 

la tine cum e?

 

 

btw, te-ai rugat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

max 18 euro in bar???

 

 

Asteapta-ma, ma mut!

 

Marita-te cu mine, ne-am intelege minunat, nu ne-am fura bautura. mie nu imi place berea, tu nu bei vin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alcoolul ucide celulele nervoase. Raman doar cele linistite...:)


Un tip cu doua gagici la o terasa, apare chelnerul si intreaba:
-Cu ce va servim?
-O bere, la ţap...
-Şi la caprele astea?...

Editat de **Alex**
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alcoolul ucide celulele nervoase. Raman doar cele linistite...smile.png

 

 

Un tip cu doua gagici la o terasa, apare chelnerul si intreaba:

-Cu ce va servim?

-O bere, la ţap...

-Şi la caprele astea?...

Intradevar betia il transforma pe om intr-o chestie.

De aceea si in mod stintific betivul este ingradit: nu are drept sa se urce in masina, cu noul cod nu poate fi transportat pe motocicleta ca pasager etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie lansat ideea si pe o pagina de pocaiti

 

 

Atunci inca nu erau pocaiti, iar lumea bea bere in loc de apa sa nu moara din cauza apei nefiltrate.

 

Da' mai lasa-i femeie, in pace, ce dracu ai cu ei, cine te citeste, chiar te crede. Eu am trait in mijlocul lor, hell, am fost una de-a lor si stiu cu siguranta ca nu-s mizerabilii pe care ii descrii tu. Membri ai familiei mele inca-s pocaiti si sunt oameni de treaba si la locul lor.

Las-o dreaq cu denigrarea asta, ca ai o obsesie. Seriously.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Membri ai familiei mele inca-s pocaiti si sunt oameni de treaba si la locul lor.

 

In multe privinte mai de treaba decat ortodocsii sau alte culte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' mai lasa-i femeie, in pace, ce dracu ai cu ei, cine te citeste, chiar te crede. Eu am trait in mijlocul lor, hell, am fost una de-a lor si stiu cu siguranta ca nu-s mizerabilii pe care ii descrii tu. Membri ai familiei mele inca-s pocaiti si sunt oameni de treaba si la locul lor.

Las-o dreaq cu denigrarea asta, ca ai o obsesie. Seriously.

Dar este o chestie extreme de adevarata in ce spune The Unknown si mie imi pare bine ca a spus-o.

Nu pocaitii sunt in discutie ci propaganda pe care o face sistemul lor.

Odata ca marjeaza pe o chestie lumeasca cum este betia sise face din asta o chestie de neiertat, deci o smecherie ieftina si anticrestina.

Dar pe langa asta pe ascuns ei sunt cei care nu-si respecta propaganda, ceea ce transforma automat sistemul pocait intrunul fariseic, deci cu mult mai grav decat o betie de cateva zile.

Faptul ca unii pocaitii sunt de treaba si la locul lor nu absolva cu nimic sistemul.

E ca si cum preotii ortodocsi ar condamna public mercedesurile in timp ce ei s-ar folosi de ele, asa cum incearca propaganda mediatica sa-i duca in ispita, ar fi groaznica a astfel de situatie

Editat de -altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' mai lasa-i femeie, in pace, ce dracu ai cu ei, cine te citeste, chiar te crede. Eu am trait in mijlocul lor, hell, am fost una de-a lor si stiu cu siguranta ca nu-s mizerabilii pe care ii descrii tu. Membri ai familiei mele inca-s pocaiti si sunt oameni de treaba si la locul lor.

Las-o dreaq cu denigrarea asta, ca ai o obsesie. Seriously.

 

Poate unde tu i-ai cunoscut erau altfel pentru ca si tu erai de al lor, dar ia incearca sa dai de una pe aici pe care n-ai vazut in viata ta si incepe sa te injure ca esti alcoolica ca in religia ta se permite, ca este alta decat al lor oamenii fac si dreg. Eu inca nu m-am intalnit in State cu un pocait care sa se comporte civilizat cu altii!!! Al dracului e pielea pe ei de atata minciuna si falsificare ca doar inventeaza acoperire pentru ceea ce fac impotriva a ce sint jurati. Au un fel de a discuta chiar scarbos, la tot pasul sint pe gura cu Dumnezeul al bun si mare si ... iertator. Pe mine m-au mintit ca n-au bani de acte de emigrare, jurau ca n-au nici un ban si veneau cu Mercedes SUV nou, aveau case de batrini. Eu nici nu-i consider nimic. Eu n-am vorbit de tine sau de familia ta, doar de cei pe care i-am cunoscut aici in State. Sensibilitatea asta a ta de care dai dovada cred ca n-are nimic cu ceea ce am scris in textul de mai sus unde i-am pomenit doar cu un cuvant. Eu nu-mi schimb parerea despre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

neata! mi-am zis rugaciunea in dimineata asta, ma simt aparata :)

 

 

buba este ca vineri e 'lønningspils' - berea de salariu, adica iesim la bere toti colegii,sefii. inca un motiv, de parca nu aveam destule, sa ne betivim. si bea omu o bere si zice 'haidi pa!', apoi se trezeste tras de maneca de sefu' 'dau eu inca una, stai jos!'.

 

 

ce dreaq aveti, måh, cu pocaitii? lasati-i in kilu' meu, ca aici vb de alcool si betivi, de preturile la beutura, de ce ne place sa bem si cat, ce nu ne place...

 

nu imi place ginul tonic, m-am imbatat rau cand aveam 18 ani si mi-a fost teribil de rau, d-atunci nu mai beau si nici nu mai suport mirosul de gin. Jack Daniels am baut cat pe 3 vieti, nici p-ala nu il mai suport. VoCå f f rar daca e intr-un mix ceva, altfel nu. Bere nu ca ma imbat dintr-o doza de 0,33 (dreaq stie de ce...), asa ca imi ramane vinul. Vin + Pepsi max sa fie, si-s fericita. si Kent. nu merg una fara de alta, nu fumez decat daca beau alcool.

 

Amin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×