Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

Incidentul cu bomba de la Iasi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

.......... si când tot țipa pe aici că pune bombe, toți ziceam că e doar nebun.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da. Cu calul. Si avea o solutie pt. iesirea Romaniei din criza.

 

 

mi-l amintesc, da.

zicea ca are turisti la coliba, probleme cu netul si vroia sa-si faca motoras, panou, pentru energie-lumina.

 

parea mai degraba pasnic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mi-l amintesc, da.

zicea ca are turisti la coliba, probleme cu netul si vroia sa-si faca motoras, panou, pentru energie-lumina.

 

parea mai degraba pasnic.

 

Parea. Eu nu am citit amenintarile despre care spune Arana, dar probleme cu autoritatile mai avusese, din ce am citit. Tot scria ca e mai destept decat Einstein, ca a demonstrat ca s-a inselat Einstein si nu intelege nimeni cat e el de genial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

_altul o fi mai telegenic?




eu sint un sfint mai amuzant dar intr-adevar ai dreptate cei complexati sa fie in prezenta unui Sfint e mai bine sa se abtina ca altfel ii trazneste Dumnzeu

sint un sfint prin aceea ca eu nu mint aproape niciodata si nu am facut nimic rau nimanui fizic ...si fiindca am suferit mult in viata

mda , am omorit totusi prin magie o gramada de oameni ... este si o cruce alaturi de pestera unde a murit imediat omul care mi-a zis ca nu am voie sa locuiesc in pestera ca acolo e proprietatea lui. I-am raspuns Nu pamintu i-a tau ci tu esti al pamintului iar dupa 2 saptamini l-a strivit propriul lui cal de pamintu are zicea ca-i al lui si l-a omorit

intr-adevar sint un om dubios ca nu degeaba am ajuns eu sa traiesc pe virfu muntelui departe de oameni , sint cam incompatibil cu restul lumii
dar au mai fost turisti pe acolo si a fost frumos

e o regula simpla , daca vreti sa nu se supere Dumnezeu pe voi atunci ... nu ma faceti sa pling ! :cry:

Nu se vroia a fi magie pan' la urma, era cu stiinta pesemne.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, Oliver Stan este un personaj fascinant. E regretabil ca a ales sa se exteriorizeze printr-un act care putea sa aiba consecinte tragice, dar scuza lui este una foarte simpla, reala si trista: omul nu are discernamant.

Gestul lui este o reflexie a modului in care Sistemul romanesc il trateaza. A fost cat pe ce sa dea o replica apoteotica (la propriu) sistemului care i-a anulat sinele prin indiferenta si superficialitate.

Sa nu se inteleaga ca incurajez actele de terorism (sau sa se inteleaga, putin imi pasa), dar sunt convins ca in cazul lui Oliver, vina cea mai mare o poarta chiar factorii care ar trebui sa faca lucrurile sa mearga si in romania.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, Oliver Stan este un personaj fascinant. E regretabil ca a ales sa se exteriorizeze printr-un act care putea sa aiba consecinte tragice, dar scuza lui este una foarte simpla, reala si trista: omul nu are discernamant.

Gestul lui este o reflexie a modului in care Sistemul romanesc il trateaza. A fost cat pe ce sa dea o replica apoteotica (la propriu) sistemului care i-a anulat sinele prin indiferenta si superficialitate.

Sa nu se inteleaga ca incurajez actele de terorism (sau sa se inteleaga, putin imi pasa), dar sunt convins ca in cazul lui Oliver, vina cea mai mare o poarta chiar factorii care ar trebui sa faca lucrurile sa mearga si in romania.

daaa, oamenii cu devieri mintale grave ar trebui izolati de societate, pentru ca exista riscul de a provoca tragedii

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×