Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Majoritatea femeilor îşi doresc o relaţie de cuplu excelentă. Şi il obligă pe al lor “Făt-Frumos” să le-o creeze ( interesantă metodă icon_smile.gif ). Pentru a nu greşi prin relativitate, voi descrie ce este exceleţă într-o relaţie de cuplu, din punctul meu de vedere (mă voi referi momentan, doar la partea emoţională, atât de menţionată de noi femeile).

 

Deci, sentimental vorbind, excelenţa reprezintă:

- implicare;

- susţinere necondiţionată;

- să ni se transmită iluzie şi entuziasm;

- iubire… – am folosit punctele de suspensie, pentru a vă ruga să completaţi cu comentariile voastre, ce este iubirea din punctul vostru de vedere ?

- un ambient placut , cald icon_smile.gif în realitate, siguranţă şi stabilitate icon_wink.gif

- armonie, pace, echilibru;

- respect;

- înţelegere, indulgenţă;

- transparenţă, sinceritate;

- fidelitate;

- să fie o pereche de nedespărţit – intrăm aici, pe teren minat NEDIVIZIBILI icon_smile.gif

- comunicare;

- să parcurgem metamorfozele împreună;

- apreciere;

- loialitate;

- drăgălaşenii şi alte gesturi de dragoste.

 

La nivel chimic, avem o altă listă:

- Pasiune;

- Să filtreze, la comandă dacă se poate icon_smile.gif

- Coordonare;

- Să fie dulce, dar ferm icon_smile.gif )

- Să ne demonstreze dorinţă, dar romantic

- Respectos;

- Fidel;

- Implicat/dedicat;

- Haios.

 

 

 

o zi plina de succes tuturor

Editat de Davi_
Sters link extern.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putini barbati au rabdare cu o femeie care are darul de a despica firul in 99999999999. :o:

 

Fara potrivire de caracter si comunicare, degeaba se straduieste el sa ti le ofere pe celelalte de pe lista cea lunga. ill.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prea multa structura, prea mult improvement. Suntem masini sau oameni? Traim in era rationalizarii si tehnologizarii relatiilor umane. Asa ca prefer vremurile de demult, boeme, libere, relaxate. Sfaturile astea de coaching iti pot da eficienta si bunastare dar nu naturalete si nu autenticitate.


Va completati golurile cu carti si sfaturi. Nu cu voi insiva. Libertate de gandire, in primul rand. Libertate de expresie, in al doilea rand. Insa nu ca va zice cineva ca aveti nevoie de asta

Editat de TinCuMiercuri
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana si simpla asociere dintre "excelenta" si "relatia de cuplu" ma oboseste, daramite faptele... stars.gif

Eu crezui ca e vreun casting ceva si intrai sa vad care mai sunt cerintele pentru angajare in meseria de "partener".

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta se mai intoarce sau ne-a lasat reclama la blogul ala si s-a carat ?

 

Dar hai sa despic si eu postarea in paishpe daca tot m-am obosit sa o citesc.

 

Majoritatea femeilor îşi doresc o relaţie de cuplu excelentă. Şi il obligă pe al lor “Făt-Frumos” să le-o creeze ( interesantă metodă icon_smile.gif )

 

Si mai interesant este ca poti obliga pe cineva sa-ti creeze ceva. Am mai aflat ceva azi. Cum anume se efectueaza obligarea 'ceea ? :roll:

Daca ajungi in postura sa incerci sa-ti obligi partenerul la ceva, mniezau cu mila.

Să filtreze, la comandă dacă se poate

 

Asta se poate. Stiu eu. Depinde ce filtreaza. De exemplu face Cuisinart un percolator de cafea care filtreaza la comanda. Programezi ora si hopaaa a filtrat ceasca iegzagt cand ai comandat-o. Na ca facui si eu reclama....G damn it.

Să ne demonstreze dorinţă, dar romantic

 

Adica e musai sa pretinda ca vrea sa faca dragoste chiar si atunci cand vrea numai o partida buna de sex animalic ? Mie ca femeie mi se taie de romantisme si dulcegarii cateodata (primite ori adresate) dapoi un barbat. :doh:

- Haios.

 

 

Adica bufon sau doar simtul humorului sanatos ? :rot:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea femeilor îşi doresc o relaţie de cuplu excelentă dar raman doar cu dorinta, ca putinta e cam ocupata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×