Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Sugaring, epilarea cu zahar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu-s spana, nu am fir de par pe maini si nici pe picioare. nu stiu ce e ala epilat. m-a rugat o prietena sa o ajut sa-si traga niste fasii de pe picioare, a injurat, m-a injurat si nu a mai indraznit d-atunci sa ceara asemenea ajutor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema adevarata nu-s mainile si picioarele.. ca sa zic asa.

 

eu n-am probleme niciunde.

 

cu capu' am, da' n-ajuta cu sugaring.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Mall este o indianca, face epilarea faciala cu "aţă" si intreb cat costa o faţă si incepe sa adune si parul de pe frunte la marele Total

... ca pan-la urma m-ar costa mult mai mult jumatate dintr-o faţă decat in alta parte toata faţa. Cred ca s-a incurcat in socoteli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci Kilko.....sugaring.....MY ASS!!!

 

 

 

deci mai demult intelesesem bine si e cum zisei.

 

 

1. reteta de pe net e buna si nu prea. adica se poate obtine "ceara" prin mai multe combinatii.

2. din reteta asta simpla NU ESTE POSIBIL sa facem bila aceea de caramel si sa o intindem pe piele. NO WAY,

nu ma pricep deloc la chimie, dar ceara de epilat este elastica datorita sacazului. in absolut toate filmele de pe net, bila este facuta din zaharul preparat industrial.

am citit nspe pagini ca din compozitia facuta acasa nu iese, deci eu presupun ca in compozitia industriala este un coagulant.

3. am facut eu insami mai multe probe, diferite temperaturi si consistente si.....NU IESE.

4. faza cu fasiile e buna, cel mai fain merg fasii din material dur si eventual mai grosut.

5. in zonele inghinala, axiala si pubiana, nici daca stai in cap nu te poti epila cu fasii. iar bila trebuie manevrata cu mare atentie si dexteritate de o a doua persoana.

6. cu fasiile poti epila aceeasi zona de mai multe ori, fara probleme pentru piele, ceea ce e posibil si cu ceara rece.

7. e mai curata si mai placuta metoda decat cu ceara si infinit mai blanda cu pielea.

 

 

8. casa mea e plina de carpe rupte si de zahar. Kilko.....vina si ma ajuta sa fac curat.

Editat de DidaJames

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×