Sari la conținut
Forum Roportal
Inteleptul Sorinica

Pozitia recomandata la WC

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

numai despre cum sa ne 'acam nu discutasem.

 

 

acum sa fiu la subiect, medicii redomanda pozitia genunchilor mai inalta decat pozitia vasului de toaleta. unii sunt inalti si e de ajuns, altii sa se sprijine pe varfuri, unii sa fol scaunele de 10-15 cm pe care sa-si tina picioarele.

 

ce sa ne mai *acam! o adevarata tehnica si aici

Editat de **Alex**
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Santa Paraschiva are grija de sanatatea membrilor de aci dar se pare ca intai,inainte de cum sa se procedeze la WC ,

trebuie aci sa asteptam ca unii membrii/e sa termine scoala elementara si sa devina adulti .

 

Cine vrea sa invete a pazi sanatatea lui,ca ista-i subiectul,nu evreul si nu c...catul nostim, sa invete.Altii,sa caute subiecte puerile ca sa poata desvalui cat de comici sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Informatiile din acest topic pot fi utile.

Macar aria asta sa o scutim de 'misto'. Va rog frumos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu 26 de ani in urma, credeam ca sint economici americanii ca peste tot in case/apartamente wc-urile erau asa de joase ca pentru copiii de gradinita dar si chiuveta din baie a fost la un nivel de pitic. Mi-a convenit ca aveam copiii si le placea ... a fost mare seceta si apa a ajuns pe coasta de vest pasare rara, n-a plouat ani la rand si au fost nevoiti sa schimbe tancurile de apa la ceva mai economic si cu ocazia asta s-au dus si moda veche. Se mai gasesc de cumparat dar numai cei cu copiii mici le mai cumpara sau scolile.

A fost un show la TV despre asta si felul cum a evoluat in lume folosirea toaletei, a fost foarte interesanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit cu amintirea acestui topic in minte...(unde il luasem peste picior pe autor pentru asa subiect).Chiar daca postarea mea de atunci a fost stearsa,mi s-a atras atentia ca am gresit -de data asta nu de catre moderatori.

Asa ca acum vreau sa recunosc ca am gresit si sa-mi cer scuze.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Natura isi cere drepturile in toate aspectele vietii, dar daca noi facem misto de ea, aflam ce insemna "sa fim luati la misto de catre natura lucrurilor" si pana nu ne vine mitea la cap, o trage si capu' si curu'.

Parte dificila e ca de multe ori, datorita tiparelor dar si dorintelor, placerilor, nu stim sau nu reusim sa ne abtinem si ne aflam in lupta cu naturalul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit cu amintirea acestui topic in minte...(unde il luasem peste picior pe autor pentru asa subiect).Chiar daca postarea mea de atunci a fost stearsa,mi s-a atras atentia ca am gresit -de data asta nu de catre moderatori.

Asa ca acum vreau sa recunosc ca am gresit si sa-mi cer scuze.

Sa speram ca in vitor nu o sa mai razi de sfaturi valoroase pentru a pastra buna sanatatea ca ea nu este subiect comic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×