Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Si Sotii/Sotiile sunt oameni. Poate salva o casatorie relatia cu Amantul/Amanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca nu casatoria macar ii salveaza de la impotenta sau frigiditatelaugh.gif...drace incurcasem itele

Editat de Salvie
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai raspuns la intrebarea asta vezi topicul cu amantele si amantii

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur. Io am auzit ca:

1. Armando si Fernanditta

2. Cafelutele zilnice de doar cateva ore cu vecinele

3. Tavile zilnice cu prajiturele doar pentru ea

4. Fatza ingrijita ca si a babei cloanta

5. etc ca nu mai am chef !!!

ajutaaaaaa :cheer: :cheer: :cheer:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o casatorie poate salva relatia cu amanta, pentru ca dupa divort amanta ajunge la concluzia ca e prea buna pentru el, asa ca el trebuie sa-si gaseasca pe altcineva.

 

In ceea ce priveste relatiile cu amantul, nu am idee de asa ceva si nu pot sa raspund fara sa am o parere minimala.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o casatorie poate salva relatia cu amanta, pentru ca dupa divort amanta ajunge la concluzia ca e prea buna pentru el, asa ca el trebuie sa-si gaseasca pe altcineva.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Una e sa fii sotie, alta amanta. Prea multe raspunderi. :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca o casatorie i-ar mai scuti pe amanti de responsabilitati, le-ar da posibilitatea sa mearga si ei in concediu, sa mearga la Conferintele Amantilor, sa aibe mai mult timp pentru ei.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca o casatorie i-ar mai scuti pe amanti de responsabilitati, le-ar da posibilitatea sa mearga si ei in concediu, sa mearga la Conferintele Amantilor, sa aibe mai mult timp pentru ei.

 

Corect. :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere varsta mea inaintata si experienta mea de-o viata, spun ca e posibil doar in cazul in care cacatul cainelui isi va aduce o contributie majora si in acest caz.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :lol: :lol:

 

Una e sa fii sotie, alta amanta. Prea multe raspunderi. :o:

Eu stiu cazuri concrete, in care respectivii si-au luat papucii de la amanta destul de repede din cauza nepotrivirii de caracter.

 

1). Dupa ce a devenit liber, un el a inceput sa tipe la fosta amanta, adica a vorbit omul mai tare si mai apasat nitel si ea, intre timp devenita concubina, a sarit ca arsa, ca sa se duca sa urle la nevasta-sa, nu la ea.

2). Un el cu un copil, dupa divort a vrut sa isi exercite atributiile de tata, si cand l-a vazut fosta amanta cu plodul in brate i-a spus sa-l duca la masa, adica la mama lui, ca au ce sa faca in wekeendul ala.

3). Un el s-a luptat cu sotia cam trei ani pentru custodia copiilor, si cand a obtinut pana la urma unul din cei doi copii, fosta amanta a ajuns la concluzia ca "e prea devreme sa devina mama".

4). Azi dimineata cand fusai la paine, o ea ii spusa raspicat unui nene ca pune ea diferenta daca el nu are bani acuma, ca sa se duca la notar sa divorteze mai repede, sa fie impreuna toata vara, iar cand el ii spusa ca e mai ieftin prin tribunal, ca mai e chestia si de partaj, ea ii spusa ca "pana atunci ar trebui sa inchiriezi o camera sau un apartament pe undeva daca nu vrei sa stai la maica-ta", iar el nu stiu ce-i zisa de sari ea asa indignata, ca auzii doar un "pai pana la toamna nu o sa stai la mine, ca nu suntem impreuna" :blink: . Nu mai statui sa ascult ca se uita ala urat la mine si era nervos si suparat, nevoie mare.

 

Unii se mira si se minuneaza si tot nu le vine sa creada ce autoritare devin amantele in relatia de cuplu dupa divort, dar probabil stiu ele ce stiu.

 

Avand in vedere varsta mea inaintata si experienta mea de-o viata, spun ca e posibil doar in cazul in care cacatul cainelui isi va aduce o contributie majora si in acest caz.

 

O pisica nu produce suficient de mult cacat ca sa fie bagata in seama?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×