Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bravo lor ! Problema e cand vor fi aplicate descoperirile pe scara larga, te lovesti de marile companii :?: :!: :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful: Si iarna ?!

Din cate stiu panourile solare iarna nu functioneaza la capacitate maxima si trebuie sa folosesti energie alternativa :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Instalatiile solare sunt la preturi ok si in Romania, comercializate si de firme mici. De ex www.weiss-solar.com.

 

care-s preturile ca nu vad nici un pret la ei pe site..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care-s preturile ca nu vad nici un pret la ei pe site..

 

Din cate stiu un panou solar valoreaza minim 3000 de euro si intr-un an maxim doi (aici depinde de cat de econom esti) iti poti scoate banii si evident apare profitul si inca odata punctez iarna nu au randament deci trebuie folosita energia alternativa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu un panou solar valoreaza minim 3000 de euro si intr-un an maxim doi (aici depinde de cat de econom esti) iti poti scoate banii si evident apare profitul

Yeah, right :P Dacă eu plătesc 30 de euro pe lună, cu tot cu radio-TV, deci cam 20 de euro energie electrică, cele 150 de luni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai o pensiune mai gandesti asa :jester: mai ai consum de 30 de euro ?! sau factura se va invarte in jurul lui 300 de euro ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai o pensiune mai gandesti asa :think: mai ai consum de 30 de euro ?! sau factura se va invarte in jurul lui 300 de euro ?!

Oh, really? Şi cam ce suprafaţă crezi tu că ar trebui să aibă nişte panouri solare capabile să asigure energia unui consumator a cărui factură lunară e de 300 de euro? :jester:

 

Alege un model sau un set de panouri, alege cel mai ieftin furnizor, adaugă lucrările de montaj şi vezi dacă se amortizează mai devreme de 10 ani. Asta dacă nu ajungi să mai instalezi şi un generator Diesel c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×