Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ca tot veni vorba, bai, daca aveti careva reteta dupa care fac frantujii negresele, postati-o, tatica. Nu seamana cu negresele noastre decat la culoare, sunt o nebunie, sunt cel mai bun produs de patiserie. :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de la lume care a fost la Paris ca in afara de centrul ala istoric, strazi si imprejurimi apropiate, Parisul e un oras jegos si urat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de la lume care a fost la Paris ca in afara de centrul ala istoric, strazi si imprejurimi apropiate, Parisul e un oras jegos si urat.

N-as zice ( e drept ca n-am fost prin periferii). Oricum "centrul istoric" este suficient de mare ca sa te poti plimba o saptamana fara sa treci de doua ori prin acelasi loc .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vizitat Parisul intr-un week-end, venind, dupa ce am stat mai multe luni, dintr-o alta capitala europeana, unde strazile sunt inguste si stramte.

Cand am ajuns in Paris am avut senzatia ca sunt in Bucuresti, un Paris (sau un Bucuresti!) la o alta scara.

Nu are rost sa mentionez ce se poate vizita si cum e. Cine a fost stie, cine nu a fost e bine sa meraga ca sa inteleaga care este "spiritul" Parisului.

 

In legatura cu discutiile de mai sus, pot sa spun ca intr-adevar nu este un oras curat, nici chiar prin centru.Toaletele publice ingrozitor de murdare in plin centru (ex. Place de la concorde).

Ce m-a socat a fost mizeria din statiile de metrou, chiar si in centru! In statiile de metrou din Paris miroase groaznic a urina !

Editat de Vladyna
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×