Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Nu am prieteni :(

Postări Recomandate

Vreau si eu sa am prieteni. Vad cum povestiti 'prietena mea, prietenul meu, prietenii mei' si mi-e ciuda ca eu nu am. Am cunostinte, colegi de munca, amici f buni, dar nu prieteni.

 

 

Cum imi fac prieteni la varsta mea? nu mai am 16 ani sa las pe oricine in viata mea si treaba cu increderea in oameni, uf...buba mare.

 

Am o prietena in Romania, am copilarit impreuna, suntem la fel de apropiate ca atunci cand locuiam impreuna. Ea imi spune la fel, ca in afara de mine nu are prietene.

 

Vreau si eu gagici cu care sa ies la shopping, la cafea, sa ne belim ochii prin magazine si sa barfim. WTF is wrong with me?

 

 

...sunt trista :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca am avut. cand am slabit, o parte din gagici au taiat-o din viata mea. deci nu imi erau prietene.

 

la fel si cand am divortat, au luat partea fostului, iar nu imi erau prietene.

 

nu consider o pierdere, dar ma intreb...a ajuns sa fie atat de dificil sa iti faci prieteni in ziua de azi? sau sunt eu asa de dificila?

 

Lasa femeile, nu esti deja satula de tine?

Cei mai buni prieteni sunt barbatii gay.

 

 

:beach:

im open...da' unde-i gasesc? sa dau anunt 'looking 4 gay friends'? nu sunt o fashionista, nu-s la curent cu ce-i la moda in materie de desing..nu or sa ma vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e dificil sa-ti faci prieteni in ziua de azi, e dificil sa-ti faci prieteni noi si sinceri dupa ce treci de o anumita varsta. Sau in cazul meu, este, ori mai precis ar fi, daca m-ar mai interesa. Devenim din ce in ce mai inchisi. Imi sunt suficiente prietenele pe care le am, plus amicul gay. Nepretuit!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii tolerezi si cand te calca pe nervi, sau te omoara cu plictiseala sau cu cretinismul. Le mai si trece... dupa un timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alegi vreo 5- 6 persoane din cei pe care ii cunosti si le dai numele conspirativ : "Prietenii mei". A grija sa fie mereu aceiasi. Cand povestesti depre ei, ii amintesti doar cu titlul de prietenul/prietena mea. Sau prietenii mei daca sunt doi sau mai multi. Oamenii vor duce vorba, cand vor vorbi despre tine cu respectivii vor zice : Prietena ta in sus, prietena ta in jos, ei nu vor sari sa-i contrazica sau daca vor contrazice se vor limita doar la primele dati, in cele din urma subconstientul lor va accepta ca tu esti prietena lor desi ei habar nu aveau de asta.

Rezultatul va fi ca toata lumea o sa creada ca ai prieteni buni si te va invidia. S-ar putea chiar sa ai norocul si printre cei alesi de tine sa fie si oameni mai slabi de ingeri, care in virtutea faptului ca toata lumea zice ca esti prietena lor, sa faca lucruri pe care nu le-ar face nici macar prietenii de=adevaratelea.

Sau ia-ti un caine.

Editat de Fugi
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii tolerezi si cand te calca pe nervi, sau te omoara cu plictiseala sau cu cretinismul. Le mai si trece... dupa un timp.

mda, nu prea pot. daca ma calci pe nervi iti spun imediat. daca ma plictisesti, iti spun imediat. daca ma suni prea des ca sa imi spui chestii care nu ma intereseaza, nu o sa iti mai raspund la tlf. clar nu intra in categoria prieteni, ca nu e chimie intre noi. eu nu fac cele de mai sus, de ce as accepta sa faca altcineva cu mine treaba asta? mai lasa omul de la el, dar nu pot sa accept orice si pe oricine DOAR ca sa pot spune 'i've got friends'. mai bine lipsa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis-o si o mai repet, cu riscul de a ... :tomato:

 

Doua femei pot realmente sa fie prietene atunci cand:

a) sunt ambele foarte inteligente (raaaar, mai ales ca sa fie doua la un loc, deja trebuie minune);

 

saaaaaau

 

b) amandoua sunt satule (iarasi caz rar).

 

 

:pardon:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×