Sari la conținut
Forum Roportal
AndreeaPops

Porcusori Guineea

Postări Recomandate

Imi doresc tare mult niste porcusori ( femele) preferabil cu parul scurt, insa am aflat ca Inka s-a desfiintat iar din pet shop imi este putin teama sa cumpar, deoarece nu cred ca animalele wsunt intr o stare fizica prea buna. Sfaturi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar tu unde te-ai gandit sa-l tii? nu tot intr-o cutie?

 

 

intr-o cusca foarte mare in care sa aiba subicient spatiu si gratii pe unde sa respire, si in plus intentionez sa il las liber si prin casa. Nu cred ca este acelasi lucruru cu a tine 5 animale in juma de metru de cusca din plastic cum se obisnuieste pe la petshop!

Editat de AndreeaPops

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr-o cusca foarte mare in care sa aiba subicient spatiu si gratii pe unde sa respire, si in plus intentionez sa il las liber si prin casa. Nu cred ca este acelasi lucruru cu a tine 5 animale in juma de metru de cusca din plastic cum se obisnuieste pe la petshop!

 

 

La petshop ii tin asa pentru ca sunt de vanzare si stau putin timp in magazin. Exista standarde pentru magazine - in ce mod trebuie sa prezinte si sa comercializeze animalele - un aspect - si al doilea - nu le-ar conveni sa le moara animalele in custi - asa ca fi convinsa ca sunt supravegheate.

Tu acasa ai mai mult spatiu si poti sa ii pui la dispozitie o cusca mai mare- dar tot o cusca o sa fie - si cand ii dai drumul prin casa - ai grija - au obiceiul de a se ascunde pe sub mobile sau scaune si te poti trezi ca pasesti pe el!! :unsure:

Exista niste baloane - ca mingiile din plastic, speciale pentru ca ei sa se plimbe prin casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La petshop ii tin asa pentru ca sunt de vanzare si stau putin timp in magazin. Exista standarde pentru magazine - in ce mod trebuie sa prezinte si sa comercializeze animalele - un aspect - si al doilea - nu le-ar conveni sa le moara animalele in custi - asa ca fi convinsa ca sunt supravegheate.

Tu acasa ai mai mult spatiu si poti sa ii pui la dispozitie o cusca mai mare- dar tot o cusca o sa fie - si cand ii dai drumul prin casa - ai grija - au obiceiul de a se ascunde pe sub mobile sau scaune si te poti trezi ca pasesti pe el!! :unsure:

Exista niste baloane - ca mingiile din plastic, speciale pentru ca ei sa se plimbe prin casa.

 

Da stiu, am abut o experienta neplacuta cu un hamsteras luat din petshop, l-am luat cam bolnavior( si chiar am experienta cu hamsterii am avut tot timpul). Si asta cu cat timp stau e relativa, la Afi e un papagal de 3 ani acolo. Poate exagerez.Merci oricum!

Astept aici oferte cu nerabdare! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am primit de crăciun doi porcuti masculi,luati tot din pet shop,dar se comporta bine si mananca mult,singura prob.e ca pepper mananca si doarme langa mancare iar sugar nu prea apuca sa haleasca cva.Au aprox.un an amândoi dar e diferența de greutate intre ei..Oricum sunt primii mei sufleței,si au o personalitate unica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi doresc tare mult niste porcusori ( femele) preferabil cu parul scurt, insa am aflat ca Inka s-a desfiintat iar din pet shop imi este putin teama sa cumpar, deoarece nu cred ca animalele wsunt intr o stare fizica prea buna. Sfaturi?

De parca n-ai putea sa ai bine grija de un porcusor . Eu am unul si e bine . Multe vizite la veterinar . Ce e asa de greu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×