Sari la conținut
Forum Roportal
q123q

monitorul meu si-a schimbat culorile

Postări Recomandate

Eu am probleme numai cu rosul care se vede negru. M-am interesat si mi s-a explicat, dar la cat ma pricep eu, pe o ureche mi-ai intrat si pe cealalta mi-a iesit. Oricum...monitorul meu e si defocalizat, iar toata reparatia va costa in jur de 400.000 lei. Cu mai multe informatii nu te pot ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cauta prin meniu : degauss* , daca nu service daca nu pumni ( poate pumni prima data ;P ) daca nu cos de gunoi ...

 

*daca are culorile alea si cand ii dai drumul cam degeaba degauss :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am probleme numai cu rosul care se vede negru. M-am interesat si mi s-a explicat, dar la cat ma pricep eu, pe o ureche mi-ai intrat si pe cealalta mi-a iesit. Oricum...monitorul meu e si defocalizat, iar toata reparatia va costa in jur de 400.000 lei. Cu mai multe informatii nu te pot ajuta.

Pe soclul cinescopului, există c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca monitorul tau isi schimba culorile, uite un sfat:

Schimba-l si tu pe el... Si ai scapat de probleme. :blink: :rot:

 

Aha... Si apropo de probleme la monitoare. Am un CRT de 17" (ecran plat) la care ii tremura imaginea pe verticala. Nu se intampla regulat, sau intotdeauna, ci doar cand are el chef. Nu e asa deranjant, dar ma gandesc daca sa incep sa strang bani pentru un LCD ? Se mai poate face ceva? :o: :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca monitorul tau isi schimba culorile, uite un sfat:

Schimba-l si tu pe el... Si ai scapat de probleme. :flowers: :stars:

 

Aha... Si apropo de probleme la monitoare. Am un CRT de 17" (ecran plat) la care ii tremura imaginea pe verticala. Nu se intampla regulat, sau intotdeauna, ci doar cand are el chef. Nu e asa deranjant, dar ma gandesc daca sa incep sa strang bani pentru un LCD ? Se mai poate face ceva? :yahoo: :yahoo:

La c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×