Sari la conținut
Forum Roportal
2468v

tratamentul cu lamivudina

Postări Recomandate

Buna la toata lumea!Nu am mai intrat de mult pe forum ,in schimb am citit tot ce s-a postat.

Vreau sa va spun ca dupa 4 luni de tratament cu lamivudina sotul meu se simte foarte bine,valorile transaminazelor sunt normale(20),si stare psihica s-a imbunatatit foarte mult.In timpul tratamentului cu interferon valorile transaminazelor scadeau foarte incet,iar dupa stoparea tratamentului au ajuns la valori de 1700. In iunie trebuie sa faca o noua evaluare la,,Matei Bals".Sper ca totul sa fie bine in continuare. Sanatate la toti cei prezenti pe forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bine ca se simte bine. E imbucurator si va tinem pumnii. Trebuie sa stii doar ca e posibil ca in viitor sa dezvolte o oarecare rezistenta la tratament. Sa speram ca nu se va intampla asta sau poate doar tarziu de tot. Atunci sa stiti sa cereti eventual sa treaca pe tratamentul cu Adefovir in loc de Lamivudina, stiu ca in strainatate asta e practica.

Sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Eu sunt Lidia si sunt cam noua pe forum si am si eu o intrebare: daca o sa fac interferon si o sa iau si lamivudina in acelasi timp este vreo problema?(asta este recomandarea neoficiala a dr meu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hallo Lidia,

da se face terapia combinata peg. Interferon alpha-2beta plus Lamivudin dar inca nu am citit niciunde ca aceasta combinatie este mai buna decit peg. Interferon singur.

Sanatate Juliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×