Sari la conținut
Forum Roportal
Marieanne28

cum ne comportam cu barbatii instabili emotional?

Evaluează acest topic

barbatii  

10 membri au votat

  1. 1. cum ne comportam cu barbatii instabil emotional?

    • ii evitam, renuntam la ei?
      3
    • incercam sa ii ajutam sa treaca peste traume .
      3
    • nu stiu
      4
  2. 2. poti sa mai ai incredere intr-o persoana care minte ?

    • da
      2
    • nu
      5
    • depinde de gravitatea minciunilor
      3


Postări Recomandate

Fetelor acum sa va povestesc istoria mea cu un barbat ,daca se poate numii asa .

de cativa ani ne-am cunoscut prin intremediul unei prietene, intre timp a plecat afara ,am tot povestit ca amici ,dupa un timp am format o relatie ,dar nu aveam cu cine cand a venit in tara l-am prins ca ma insela.

Bun am trecut peste ,am zis n-a nu aveam inca relatii sexuale era acceptabil,o perioada ne-am inteles bine dupa ,iar a plecat cu munca si parca sa ma schimbat nu mai comunicam ca inainte cand vb in fiecare seara cate in luna si stele, dar vb povesteam ma mai suna. ca a Cand am vazut cum sta situatia am incercat de nu stiu cate ori sa scap de el ,dar tot nu ma lasa inima si ma impacam,ca il vedeam cand e apropiat cand se distanta azi imi spunea ca ma iubeste de nu mai poate maine de abia mai ne mai vorbim ,cand ne certam ma terorizeaza in fiecare zi ultima oara ma cerut in casatorie :friends: ,dupa nu prea l-am bagat eu in seama si a inceput el sa devina indiferent .

E foarte ciudat minte de ingheata apele , catedata se trezea vorbind se lauda in fata mea ce femei mai are :stars: .

Dupa discutia cu femeile i-am inchis telefonul ,insista cu msj ca ma iubeste de nu mai poate ca eu sunt cea ,care nu stiu ce vreau de la viata :blink:

:focus: Fetelor mi-a dat teroare stau prost cu psihicul i-am zis ca ar trebuii sa il vada un psiholog ,nu vrea sa accepte ca are o problema, ce sa fac sa mai continui sau sa il las m-am saturat sa fiu mama ranitilor ,de cate ori ma suna am ajuns sa plang sa ma las in pace si nu vrea parca e obsedat.

fata draga..gaseste-ti altul. Asta, pe langa ca este instabil emotional, mai este si al dracu' de nesimtit. Nu e ok sa accepti asa ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.....

:focus: Fetelor mi-a dat teroare stau prost cu psihicul i-am zis ca ar trebuii sa il vada un psiholog ,nu vrea sa accepte ca are o problema, ce sa fac sa mai continui sau sa il las m-am saturat sa fiu mama ranitilor ,de cate ori ma suna am ajuns sa plang sa ma las in pace si nu vrea parca e obsedat.

 

 

El o avea sau nu vreo instabilitate - emotionala, financiara, fizica sau ce s-o mai gasi pe acolo - dar daca o mai tii mult asa cu uite relatia, nu-i relatia, tu sigur te zapacesti rau!!

Ia cauta tu un om cu gandirea la locul ei si cu emotionalul stabil. :thumbsup:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fata draga..gaseste-ti altul. Asta, pe langa ca este instabil emotional, mai este si al dracu' de nesimtit. Nu e ok sa accepti asa ceva.

 

 

Culmea e ca eu sunt foarte constiienta de situatie, asta nu e tot ce imi face nu sunt o fata urata din contra pot avea orice barbat vreau, nu imi e genul sa ma laud Doamne fereste, dar sa va faceti o idee, se ia de mine de ce nu imi pun unghii false i-am spus ca daca fac curatenie prin casa mereu le rup bun, parul de ce nu ma fac blonda fiind satena , de ce nu mai slabesc am 58 de kg la 1,68, si costiututie atletica fac sport de mica ,de ce nu ma machiez strident ,mie imi place sa fiu mai naturala ,dupa ca el ma iubeste asa cum sunt ,de parca el ar fi WOW , e un baiat cat se poate de normal nu ar da femeile pe spate ,plus ca e extrem de copilaros la 29 de ani eu avand 25 . :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca eu sunt foarte constiienta de situatie, asta nu e tot ce imi face nu sunt o fata urata din contra pot avea orice barbat vreau, nu imi e genul sa ma laud Doamne fereste, dar sa va faceti o idee, se ia de mine de ce nu imi pun unghii false i-am spus ca daca fac curatenie prin casa mereu le rup bun, parul de ce nu ma fac blonda fiind satena , de ce nu mai slabesc am 58 de kg la 1,68, si costiututie atletica fac sport de mica ,de ce nu ma machiez strident ,mie imi place sa fiu mai naturala ,dupa ca el ma iubeste asa cum sunt ,de parca el ar fi WOW , e un baiat cat se poate de normal nu ar da femeile pe spate ,plus ca e extrem de copilaros la 29 de ani eu avand 25 . :stars:

Nu prea suna a iubire ce zici tu aici. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea suna a iubire ce zici tu aici. ;)

 

 

Va multumesc mult ca imi raspundeti chiar aveam nevoia sa ma descarct sa vad cum vede alte persoane situatia asta.

Dar nu inteleg de ce tot se tine de capul meu de 3 ani de zile ,ce vrea de la mine ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult ca imi raspundeti chiar aveam nevoia sa ma descarct sa vad cum vede alte persoane situatia asta.

Dar nu inteleg de ce tot se tine de capul meu de 3 ani de zile ,ce vrea de la mine ?

Nu stiu, sincer. Ceva sentimente o fi avand. Eu zic sa il convoci la o discutie si sa-l intrebi clar ce vrea de la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, sincer. Ceva sentimente o fi avand. Eu zic sa il convoci la o discutie si sa-l intrebi clar ce vrea de la tine.

 

 

Crede-ma ca am avut o gramada de discutii cu el si totul se rezuma ca ma iubeste mult si sa ne mutam impreuna.

Eu sunt constiienta ca el are anumite traume psihice si cand incepe sa se deschida in fata mea "ridica garda "iar,nu e constant cateodata am impresia ca

se lasa influentat si de alticineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca am avut o gramada de discutii cu el si totul se rezuma ca ma iubeste mult si sa ne mutam impreuna.

Eu sunt constiienta ca el are anumite traume psihice si cand incepe sa se deschida in fata mea "ridica garda "iar,nu e constant cateodata am impresia ca

se lasa influentat si de alticineva.

Tu il iubesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

instabilitatea nu apare asa din senin, un om nu se naste cu defectul asta sa spun asa

 

E ceva legat din trecutu lui, incearca sa vezi care este cauza, si incearca sa vezi daca il poti ajuta intrun fel sa depaseasca lucrul asta.

 

Bine inteles daca merita si daca TU doresti sa il ajuti.

 

O sa trebuiasca sa ai nervi de fieri si rabdare, discuti si discuti....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu il iubesti?

 

 

Evident ,altfel nici nu mai ma complicam.

Chestia e ca inainte nu era asa sa schimbat pe parcurs ,acum fiind sincera ,am avut niste divergente si cu niste prietene care i-au bagat in cap ca as fi zis eu de el ca e un prost, chestii din astea nu am vb o luna atunci eu nu stiam ca alea s-au apucat sa vorbeasca ceva ce nici macar nu am zis asta ma doare .Bineinteles ca au confirmat si ele ce au zis ca pe el nu il credeam ,au spus ca au zis la misto dar el sa schimbat mult de atunci.Oare sa fie si asta motivul schimbarii lui ?eu nu cred desii de atunci imi scoatea ochii cu multe ,sa racit dintr-o data cand se apropria mai mult ,efectiv tacea iar dintr-o data pe cand inainte era foarte constant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×