Sari la conținut
Forum Roportal
Sabin22

Un mic ajutor va rog frumos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut

 

Am 29 de ani, fumez un pachet la 2 zile, alcoolllll rar odata sau de doua ori pe an (betie)..si in rest vara cate o bere pe satp..

Sport de 5 ori pe saptamana circa 1 ora pe zi...

 

Nu pot spune ca am o problema cu ridurile, sau cu tenul...dar ma gandesc la viitor. Acuma cand sunt barberit majoritatea imi dau 20-21 ani, si as vrea sa pot intretine acest aspect cat de mult se poate.

 

Stiu, tigara NU, si asta e primul lucru care doresc sa il fac. Dar in rest habar nu am, cum sa imi ingrijesc tenul....

Cum poti sa iti menti tinerea cat mai mult??? Ca ridurile sa apara dupa 35-40...

Cine doreste si are chef sa ma invete si pe mine (a,b,c-ul in lucrul asta).

M-ar interesa cateva masti, poate o crema de fata, lucruri de genu...si daca se poate naturiste.

Multumesc Frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Femeile se preocupa de asa ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Femeile se preocupa de asa ceva.

 

Stiu

 

Altfel nu ceream ajutor intr-un domeniu in care barbati sunt afoni.

Si sunt primul baiat care e interesat de asa ceva?:O

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da-o incolo de treaba. Baietii de varsta ta se preocupa cum sa cucereasca fete sau cum sa nu intre in relatii de lunga durata ( cum sa se distreze mai mult )

 

 

Esti tanar. Forever young!! Keep going...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crema de galbenele, masti din zat de cafea pentru exfoliere, suc de lamaie, castraveti, pliculete folosite de ceai negru sau verde,

 

 

Un pliculet de ceai folosit e cam uscat sa faca de-o masca sau doar mie mi se pare???

Din chistoace nu exista o solutie minune undeva pe planeta :crazy: asta ar vrea sa stie el.

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm, nu stiu sigur, tenul barbatilor e diferit de al femeilor. Nu am cautat info pentru asta.

Dar na sigur fara tigari, multa apa, dormit noptile. Astea-s esentiale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am 29 de ani, fumez un pachet la 2 zile, alcoolllll rar odata sau de doua ori pe an (betie)..si in rest vara cate o bere pe satp..

Sport de 5 ori pe saptamana circa 1 ora pe zi...

 

Nu pot spune ca am o problema cu ridurile, sau cu tenul...dar ma gandesc la viitor. Acuma cand sunt barberit majoritatea imi dau 20-21 ani, si as vrea sa pot intretine acest aspect cat de mult se poate.

 

 

 

La 29 de ani deja ai inceput sa ai riduri; sigur daca te uiti atent in oglinda ai sa le remarci. :o:

Asa ca problema nu mai este aparitia lor ci incetinirea procesului. Multi barbati iau crema antiaging a partenerei si cred ca au rezolvat problema dar exista diferente intre tenul barbatilor si cel al femeilor. Asa ca poti sa incepi sa cauti in cataloage produse specifice antiaging pentru barbati, sa mergi la cosmetica ( nu ma mai mira sa vad barbati la salonul la care merg eu si care isi fac manichiura, tratamente cosmetice, se penseaza, se epileaza etc). O cosmeticiana buna va sti sa iti spuna ce fel de ten ai, ce produse ti se potrivesc, ce metode sa aplici.

Iar daca stai bine la partea financiara peste cativa ani procedee de peeling chimic, rejuvenare / reintinerire faciala cu laser, regenerarea pielii sau chiar lifting facial exista si pentru barbati. 8)

Parerea mea - ai atentie la cum te barbaresti, ce produse folosesti si lasa cele cateva riduri sau fire albe la locul lor - e mai bine sa fi natural decat un ten de 20 de ani la un barbat de 40!! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi e a doua zi fara tutun,

 

Peste o saptamana voi incepe sa aleg cate 20 de min zilnic si cate o cana de lapte de capra pe zii timp de 4 luni, am auzit ca e foarte bun pt plamani.

 

Pt ten, mi-am cumparat o crema de galbenele care o voi folosi de 3 ori pe saptamana, in rest voi avea mare grija ce voi manca, deoarece am inteles de la cineva ca si mancare te mentine tanar,

Somn 9 ore pe zi si circa 2,5 lichide...

 

 

Pt cei care au spus ca la 29 de ani mi-au aparut riduri.....NUUUUUU doamne feri, dar vreau sa mantin tineretea asta cat mai mult posibil si cat de natural se poate...

 

Si am mai primit o reteta cu miere de albine,castravete ,ulei de masline si galbenus de ou...mi s-a zis ca e buna pt hidratare, odata pe sapt....

 

In rest nimic nou.... ms pt sfaturi ,

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×