Sari la conținut
Forum Roportal
Zchancito

reintregire de familie usa

Postări Recomandate

Buna ziua

 

am si eu cateva intrebari

daca am un frate in america din 2003 este casatorit cu o fata americanca are 2 copii.dar nu si-a luat inca cetatenia ca nu a vrut..daca aplica pentru mine,pentru reintregire de familie ce sanse am sa mearga?.am 31 de ani si am mai fost o data in sua cu munca.stiu ca dureaza procesu mult doar vreau sa stiu daca se merita sa incep procesu.

a zis ca daca merge sa aplice pentru mine.si e nevoie de cetatenie de american atunci o sa depuna sa isi ia cetatenia.

multumesc anticipat celor care o sa imi raspunda.

Editat de Zchancito

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul este pe loc gresit ca e vorba de emigrare nu de o viza dar nu conteaza prea mult.

Doar un cetatean american are drept sa-si aduca familia in State. Aste e prima si cea mai importanta conditie, sotie copiii doar la capitolul de sponsorare vin in calcul cand se socoteste cat castiga si cate persoane are putere sa intretina din acel venit. Exista un tabel pentru asta. Cetatenia lui va dura cel putin 1 an, dar depinde unde locuieste ca la New York sau Los Angeles dureaza si mai mult, la fel dureaza si aprobarea vizei de imigrare al rudei doar parintii vin in 6 luni sau mai putin, sora frate necasatorit dureaza mai mult iar daca sint casatoriti si au copiii, dureaza si 10 ani. Daca se merita??? asta ramane la aprecierea ta si a voastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×