Sari la conținut
Forum Roportal
7h333

DVD RW are timp mare de raspuns

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand am instalat windows 7 in aceeasi partitie cu vechiul Windows XP (dupa care am sters XP-ul) am observat ca dvd-ul a mers foarte greu. A instalat greu windows-ul iar apoi cand doream sa introduc un cd in el, asteptam foarte mult - 20 minute pana sa il deschida. Mentionez ca dupa instalarea windows 7 mi-am dat seama ca driverele placii de baza si ale placii video nu erau compatibile decat cu Vista asa ca nu le-am mai instalat si deocamdata folosesc sistemul la minim. Pana in ziua aceea dvd a mers bine dar inainte de a instala Windows 7 cand am introdus cd-ul a aratat o eroare in care spunea ca probabil usa este deschisa ...; De aceea am blocat programele XP-ului (nu mai stiu exact pe ce am apasat) si abia dupa aceea am putut sa instalez windows-ul 7. De asemenea celalalt CD ROM pe care il am in calculator are o problema dupa instalarea windows 7- cand vreau sa se deschida usa, se deschide si apoi se inchide singura asa ca nu pot sa introduc in el niciun cd. Parca prea mare e coincidenta cu insttalarea windows-ului ca sa ma gandesc la un fir de praf pe lentila. Credeti ca imi puteti da un sfat ca sa fac din nou sa functioneze cele 2 unitati de citire ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×