Sari la conținut
Forum Roportal
Fantasmagoricul

Obsesie fata de o persoana sau dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am remarcat cu cateva luni in urma o femeie uluitoare una dintre cele mai frumoase femei pe care le-am vazut vreodata maiestoasa distinsa cu o voce si un ras tulburatoare.Dupa un timp am vazutz-o pe un sait si am indraznit sa o abordez pe chat.I-a placut modul cum i-am vorbit si mi-a dat id ul.A-m vb pe mess e divortata are un copil cauta un partener stabil dar mi-a spus deschis ca nu pot fi eu acela.Ne cunoscusem si personal intre timp.Ea vb zilnic cu mine pe mess cate putin un ultima luna a acceptat sa vb si la tel de cateva ori tot ceea ce vrea si poate sa imi ofere e doar prietenia sa.Stiu ca nu poate fi mai mult eu sunt singur si cautam o relatie sunt onorat si coplesit ca o femeie ca ea mi a oferit prietenia dar din nefericire am ajuns sa ma gandesc la ea trei sfert din timp sa astept ore sa vb cateva min pe mess iar daca vb la tel sunt tulburat la maxim.Nu stiu daca e dragoste sau obsesie dar deja sunt intr o mare dilema daca pot fi doar prieten in conditiile astea cu ea sau sa renunt si sa rup legatura.Ce parere aveti am alta optiune partenerul ei e clar ca nu voi putea fi vreodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai optiunea sa n-o mai bagi in seama. Tu nu o poti privi ca pe o amica. Nici macar ca pe o iubita nu o privesti, avand in vedere intensitatea si frecventa cu care te gandesti la ea. Deci lasa obiectul in pace, ca nu-i vina ei ca n-o atragi, asa a lasat natura.

Poti sa nu ma asculti si sa vezi ce se-ntampla :P

Alta data sa nu mai faci manii legate de vreo femeie, atunci poate ii ajungi si-n pat :D Sau amic... Sau nimic, dar nu te va afecta :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

......Nu stiu daca e dragoste sau obsesie dar deja sunt intr o mare dilema daca pot fi doar prieten in conditiile astea cu ea sau sa renunt si sa rup legatura.Ce parere aveti am alta optiune partenerul ei e clar ca nu voi putea fi vreodata

 

 

Din cate inteleg ati vorbit acest aspect. Nu esti tipul ei de barbat si atunci din punctul ei de vedere puteti fi doar prieteni.

Faptul ca pentru tine a devenit o obsesie relatia cu ea, nu este vina ei. Ea si-a spus parerea si ti-a oferit prietenia. Asa ca mai mult de atat nu vad ce ai putea sa fi cu ea. Tu hotarasti daca pastrezi relatia de prietenie sau renunti de tot sa va mai vedeti / vorbiti.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cauta un partener stabil dar mi-a spus deschis ca nu pot fi eu acela.

 

Macar a fost sincera. E de apreciat.

 

Nu cred ca mai este important de ce nu esti genul ei de barbat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate inteleg ati vorbit acest aspect. Nu esti tipul ei de barbat si atunci din punctul ei de vedere puteti fi doar prieteni.

Daca nu era tipul ei de barbat, nici nu mai avea ce vorbi cu el. Mie imi suna ca un fel de punere in asteptare, din moment ce inca mai vorbeste cu el in fiecare zi.

Femeia este disperata si cauta ceva serios. Lucru greu de gasit in zilele noastre, mai ales pentru cineva cu statutul ei, de femeie divortata cu un coipil.

 

Insa, nu asta este problema. El vrea sa stie ce este starea lui in care se afla.

Este indragostit! Nu este nicio o obsesie. :o:

 

Fantasy, i-ai spus ca ai mai vazut-o inainte de a intra cu ea in vorba pe chat ?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×