Sari la conținut
Forum Roportal
Goldenfritz

bautul de bere e sau nu hooby

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o stare de bine doar daca beau bere zilnic asa incet incet mananc din cand in cand nu mese mari si copioase.In timpul asta stau pe net ma uit la filme ,sau citesc ma plimb putin iau vitamine si minerale efervescente nu am probleme de sanatate de la bere.In schimb inainte sa beau sau daca incerc sa ma las am depresii cumplite nu mai gasesc placere in nimic imi vine doar sa zac cu ochii inchisi ore in sir.Sunt singur,nu prea am cu cine comunica asa ca singurul lucru care ma face sa ma simt bine si imi da o stare de confort psihologic e acest obicei pe care il am cam de o luna.Nu ma costa mai mult de 3 lei petul de 2 litri asa ca nu e un obicei costisitor.Credeti ca pot sa imi fac un hobbby permanent din bautul de bere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o stare de bine doar daca beau bere zilnic asa incet incet mananc din cand in cand nu mese mari si copioase....

In schimb inainte sa beau sau daca incerc sa ma las am depresii cumplite nu mai gasesc placere in nimic imi vine doar sa zac cu ochii inchisi ore in sir.....

... singurul lucru care ma face sa ma simt bine si imi da o stare de confort psihologic e acest obicei pe care il am cam de o luna.

....Credeti ca pot sa imi fac un hobbby permanent din bautul de bere?

 

eu cred ca deja ai un "hobby" care numai hobby nu este?

tu realizezi ce spui? cum sa bei 4-6 litri de bere?

altceva chiar nu ai ce sa faci?

ai cea mai vaga idee ca ceea ce faci tu acum te poate duce la o dependenta de alcool? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai cea mai vaga idee ca ceea ce faci tu acum te poate duce la o dependenta de alcool? :blink:

 

e slaba, ca apa de la chiuveta

 

totusi e bun pentru rinichi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e slaba, ca apa de la chiuveta

 

totusi e bun pentru rinichi

 

 

pai, atunci sa bea apa de la chiuveta!! mai bine face pietre la rinichi de la apa decat alte belele de la bere, mai si spune ca face depresii daca nu bea, deja e naspha!!

 

si daca ma uit mai bine la numele -goldenfritz - bine ca nu a dat alt nume ca ziceam ca face reclama !! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca pot sa imi fac un hobbby permanent din bautul de bere?

 

 

cred ca da, dar o faci pe pielea ta. mai bine zis, pe ficatul tau ....

Editat de aramis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa beau sau daca incerc sa ma las am depresii cumplite nu mai gasesc placere in nimic imi vine doar sa zac cu ochii inchisi ore in sir.

 

Credeti ca pot sa imi fac un hobbby permanent din bautul de bere?

Ceea ce ti se intampla de o luna cu berea, nu e hobby. E iubire. Te-ai indragostit de bere si nu mai poti trai fara ea.. :crazy: Sper totusi, spre binele tau, ca e doar un foc de paie si trece curand. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ti se intampla de o luna cu berea, nu e hobby. E iubire. Te-ai indragostit de bere si nu mai poti trai fara ea.. :crazy: Sper totusi, spre binele tau, ca e doar un foc de paie si trece curand. :)

Si cum sa se lase, daca alcoolul se vinde in mod legal, cam pe 90% din suprafata globului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×