Sari la conținut
Forum Roportal
Shadowdancer

Instiintare

Postări Recomandate

Era o intrebare pe forum de ce a luat ban Marlboro.

 

A luat ban pentru ca de pe IP-ul de pe care au fost scrise mesajele userilor "Smith", "dudi", "dunedainu", "heidy.2005" (schimbat ulterior de administratori in 'NuSuntHeidy') a fost trimis si un mesaj al lui Marlboro. Cu asta am lamurit-o cum e cu folosirea proxy-urilor, precum si cu cine era misteriosul autor din spate a jumatate din userii fantoma care 'faceau atmosfera' pe forum.

 

Iar in legatura cu cealalta nemultumire manifestata de unii utilizatori: la crearea contului pe acest forum, v-ati exprimat acordul cu regulamentul sau, regulament pe care l-ati citit si acceptat asadar. Moderatorii au actionat, actioneaza si vor actiona in virtutea acestui regulament.

 

Acest forum nu se doreste un loc in care sa predomine limbajul intalnit pe stadioane si prin gari (si nu imi doresc sa jgnesc pe nimeni prin aceasta afirmatie) in numele libertatii de expresie. Ideile pot fi combatute si folosind o exprimare care nu jigneste. "Esti prost" nu o sa lumineze mintea nimanui, si da, este o expresie jignitoare indiferent de adevarul care se ascunde sau nu in spatele ei.

 

Daca cineva considera ca prin acest regulament ii este limitata libertatea de expresie, este liber sa se exprime in alta parte. Traim intr-o tara libera. Dar asta nu presupune ca trebuie sa 'inghitim' tot soiul de galuste aruncate de dupa parapetul 'libertatii de expresie'. Acest comportament nu denota democratie, ci alte lucruri, de la teribilism la proasta crestere.

 

Ca sa inlatur orice dubii: traim intr-o tara in care exista dreptul la consumul de alcool. Dar daca eu nu consum si nu agreez consumul de alcool, atunci cine vine la mine in casa, va trebui sa respecte acest lucru. Daca doreste sa consume alcool, este liber sa o faca, dar in alta parte. Daca insista sa o faca la mine in casa, va fi rugat sa plece, iar daca insista in continuare va fi dat afara.

 

Sper ca am lamurit nedumeririle in aceste privinte.

 

 

Edit:

Am fost intrebata de dovezi ale celor prezentate de mine mai sus.

Mai jos sunt print screenuri cu rezultatele cautarii de mesaje trimise de pe IP-ul respectiv.

post-19972-1142546158_thumb.jpg

post-19972-1142546187_thumb.jpg

post-19972-1142546212_thumb.jpg

post-19972-1142546240_thumb.jpg

post-19972-1142546266_thumb.jpg

post-19972-1142546293_thumb.jpg

post-19972-1142546324_thumb.jpg

post-19972-1142546349_thumb.jpg

post-19972-1142546376_thumb.jpg

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×