Sari la conținut
Forum Roportal
AntiR

Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare all!

In primul rand vreau sa spun ca sunt student - 19 ani locuiesc intr-un oras nu asa mare si sunt mare nationalist.

Dar vad ca s-a mers prea departe cu cei de la putere nu ii mai intereseaza nimic deoarece stiu ca au scapare tot timpul . Voi mai puteti continua asa??

 

Cati dintre voi nu sufera tot timpul , cati dintre voi va intrebati pana cand??

Eu unul nu mai suport sunt prea multe lucruri care ma enerveaza la culme. Pana cand mai asteptam ?

 

Voi nu vedeti ca toti cei prosti ajung sus , fii de primari si guvernanti?? Toti trebuie sa fugim din tara ca sa avem un servici bun?

Viata dincolo nu e ca in Romania , departe de familie si prieteni! In tara sunt foarte multi "pro..." , aici prostimea ii majoritara.Cu o galeata ai obtinut votul lor. Pacat ca atati nationalisti au murit pentru o asemenea natiune si in plus acea revolutie pentru ce , sa ajungem si mai rau??

 

Astazi au murit 5 mineri din Valea Jiului tot din cauza celor de la putere putini bani, foamete, nemultumiri . Pana cand ??

 

Nu simititi la fel ??

 

Care simte totusi ceva bagati si voi id frentziman@yahoo.com eu unul nu mai suport aceste cruzimi ......... trebuie totusi facut ceva! Cunosc ceva oameni care au influenta in GUVERN si ne pot ajuta cu multe chestii.

 

 

Cei de la putere si-au facut legi si iesiri din orice chichita , se castiga bani cu miliardele de euro pe care nimeni nu ii stie , sunt atatea nelegiuiri pe care nici nu vi le puteti imagina si le stiu aproape pe toate!!

 

Sper macar o data pentru totdeauna sa ne recastigam tara asha cum era , poate chiar si pe vremea lui Ceasca! Scz de greselile din scriere dar sunt prea nervos ca sa mai gandesc ceva! Nu mai pot sa spun nimic o tara de nimic datorata celor de la putere nesimititi cu bani furati nemunciti pe spatele altora.......

 

 

 

 

Stop FURACIUNIILOR ! STOP HOTIILOR ! Campanie AntiR!

Editat de AntiR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ceea ce doresti tu sa faci incepe prin propria schimbare si informare! Si sper sa fie schimbarea mentalitatii si nu o alta revolutie!

 

Trebuie sa invatam sa ne ajutam pe noi intre noi si sa ne informam corect legat de acest subiect! Cunoasterea inseamna "putere"!

 

Trebuiesc cultivate virtuti precum daruire, intelegere, intelepciune(fara asta nu poti folosi prea bine inteligenta), etc.

 

Pana ce oamenii nu se schimba cu nimic, ei bine nu vom avea nimic.

 

Legat de pensii! Cati dintre romani stiu ca in UE la putere este Pensia Privata? Sunt tari care nici macar nu ofera pensii de stat! Japonia niciodata nu a avut pensii de stat! Si sunt natia care investesc cel mai mult in Pensii Private! aprox. 7000 de dolari anual medie pe cap de locuitor! In romania stii care este media?... 8 Ron pe cap de locuitor! Valoram cat 3-4 bidoane de apa plata!

Spun asta pentru ca am o licenta internationala pentru incheierea asigurarilor si pensiilor private si asta imi da acces la statistici!

Romanii asteapta doar pensie de la stat! Statul sa faca! Ce sa faca? El sa ii scoata din kkt... Cu fiecare pensie de stat platita intram si mai mult in datorii! De ce?... Pentru ca cei invarsta care erau cate 7-8-9-10 frati sau chiar mai multi sunt intretinuti de cei care au fost 1-2 max 3 frati la prainti! Un salariat de acum trebuie sa sustina aproape 2 pensionari!

Propria noastra mentalitate invechita ne-a ruinat! Sistemul functiona in trecut de minune, acum nu mai merge pentru ca populatia nu mai este in crestere ci in scadere!

Romanii care pleaca in alte tari, ei bine impozitele tot acolo le platesc si nu aici!

 

Mentalitatea trebuie schimbata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare all!

In primul rand vreau sa spun ca sunt student - 19 ani locuiesc intr-un oras nu asa mare si sunt mare nationalist.

Dar vad ca s-a mers prea departe cu cei de la putere nu ii mai intereseaza nimic deoarece stiu ca au scapare tot timpul . Voi mai puteti continua asa??

 

Cati dintre voi nu sufera tot timpul , cati dintre voi va intrebati pana cand??

Eu unul nu mai suport sunt prea multe lucruri care ma enerveaza la culme. Pana cand mai asteptam ?

 

Voi nu vedeti ca toti cei prosti ajung sus , fii de primari si guvernanti?? Toti trebuie sa fugim din tara ca sa avem un servici bun?

Viata dincolo nu e ca in Romania , departe de familie si prieteni! In tara sunt foarte multi "pro..." , aici prostimea ii majoritara.Cu o galeata ai obtinut votul lor. Pacat ca atati nationalisti au murit pentru o asemenea natiune si in plus acea revolutie pentru ce , sa ajungem si mai rau??

 

Astazi au murit 5 mineri din Valea Jiului tot din cauza celor de la putere putini bani, foamete, nemultumiri . Pana cand ??

 

Nu simititi la fel ??

 

Care simte totusi ceva bagati si voi id frentziman@yahoo.com eu unul nu mai suport aceste cruzimi ......... trebuie totusi facut ceva! Cunosc ceva oameni care au influenta in GUVERN si ne pot ajuta cu multe chestii.

 

 

Cei de la putere si-au facut legi si iesiri din orice chichita , se castiga bani cu miliardele de euro pe care nimeni nu ii stie , sunt atatea nelegiuiri pe care nici nu vi le puteti imagina si le stiu aproape pe toate!!

 

Sper macar o data pentru totdeauna sa ne recastigam tara asha cum era , poate chiar si pe vremea lui Ceasca! Scz de greselile din scriere dar sunt prea nervos ca sa mai gandesc ceva! Nu mai pot sa spun nimic o tara de nimic datorata celor de la putere nesimititi cu bani furati nemunciti pe spatele altora.......

Suntem obisnuiti sa ne supunem si trebuie sa schimbam mentalitatea aceasta a celor peste 20000000 de locuitori

 

 

 

 

Stop FURACIUNIILOR ! STOP HOTIILOR ! Campanie AntiR!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare all!

In primul rand vreau sa spun ca sunt student - 19 ani locuiesc intr-un oras nu asa mare si sunt mare nationalist.

Dar vad ca s-a mers prea departe cu cei de la putere nu ii mai intereseaza nimic deoarece stiu ca au scapare tot timpul . Voi mai puteti continua asa??

 

Cati dintre voi nu sufera tot timpul , cati dintre voi va intrebati pana cand??

Eu unul nu mai suport sunt prea multe lucruri care ma enerveaza la culme. Pana cand mai asteptam ?

 

Voi nu vedeti ca toti cei prosti ajung sus , fii de primari si guvernanti?? Toti trebuie sa fugim din tara ca sa avem un servici bun?

Viata dincolo nu e ca in Romania , departe de familie si prieteni! In tara sunt foarte multi "pro..." , aici prostimea ii majoritara.Cu o galeata ai obtinut votul lor. Pacat ca atati nationalisti au murit pentru o asemenea natiune si in plus acea revolutie pentru ce , sa ajungem si mai rau??

 

Astazi au murit 5 mineri din Valea Jiului tot din cauza celor de la putere putini bani, foamete, nemultumiri . Pana cand ??

 

Nu simititi la fel ??

 

Care simte totusi ceva bagati si voi id frentziman@yahoo.com eu unul nu mai suport aceste cruzimi ......... trebuie totusi facut ceva! Cunosc ceva oameni care au influenta in GUVERN si ne pot ajuta cu multe chestii.

 

 

Cei de la putere si-au facut legi si iesiri din orice chichita , se castiga bani cu miliardele de euro pe care nimeni nu ii stie , sunt atatea nelegiuiri pe care nici nu vi le puteti imagina si le stiu aproape pe toate!!

 

Sper macar o data pentru totdeauna sa ne recastigam tara asha cum era , poate chiar si pe vremea lui Ceasca! Scz de greselile din scriere dar sunt prea nervos ca sa mai gandesc ceva! Nu mai pot sa spun nimic o tara de nimic datorata celor de la putere nesimititi cu bani furati nemunciti pe spatele altora.......

 

 

 

 

Stop FURACIUNIILOR ! STOP HOTIILOR ! Campanie AntiR!

 

Cu bun simt, profesionalism si perseverenta se pot face multe lucruri in Romania.

Pas cu pas....

 

Prima cheie in reconstructia Morala si Economica a Romaniei o reprezinta bunavointa comunicarii eficiente, facuta public.

 

adi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×